Προς το περιεχόμενο

SUV τρίλλημα


tutuyo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

NISSAN  αν θες τα λιγότερα προβλήματα ever ...
Τα άλλα 2  θα τα έπαιρνα μόνο leasing για να έχω πάντα την τσέπη μου γεμάτη για τα λουλούδια και όχι για τα ανταλλακτικά τους...☺️


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, tutuyo είπε

Ναι,το οδηγησα κιολας,ειναι πραγματικα καλο αυτοκινητο (και 7 χρονια εγγυηση)

Το απερριψα γιατι δεν μ'αρεσε η μουρη του μπροστα με την γριλια (μου θυμιζει στομα με σιδερακια) και η αναρτηση μου φανηκε λιιιιγο σκληρη - μην φανταστεις κατι ενοχλητικο

Οπως ειπα, δυσκολευομαι να βρω αρνητικες λεπτομερειες να απορριψω ενα αμαξι,αλλα δεν μπορω να τα αγορασω ολα

Το έχω οδηγήσει πρόσφατα για αυτό το ανέφερα, η ανάρτηση όντος είναι σκληρή αλλά σε αποζημιώνει στης στροφές. Η εμφάνιση όντος αν δεν σου άρεσε είναι άλλο θέμα, εμένα απλά μου άρεσε σαν αμάξι οδική συμπεριφορά ποιότητα κλπ, και το συμαντικοτερο ακόμη είναι μαμά Hyundai και όχι Renault με άλλο καπάκι η πλέον ψεύτη κατασκευές του group

37 λεπτά πριν, Ringo106 είπε

NISSAN  αν θες τα λιγότερα προβλήματα ever ...
Τα άλλα 2  θα τα έπαιρνα μόνο leasing για να έχω πάντα την τσέπη μου γεμάτη για τα λουλούδια και όχι για τα ανταλλακτικά τους...☺️


 

Αν ήταν Nissan θα συμφωνούσα με τα 1000 πλέον είναι Renault με ότι συνεπάγεται αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το Qasqai το απορριπτουμε ολοκληρωτικα καθως σημερα συνομιλουσα με φιλο που το εχει ενα ετος και μου ανεφερε αρκετους τριγμους και προβληματα συναρμολογησης. Συγκεκριμενα ενω ηταν ευχαριστημενος με το αυτοκινητο σε γενικες γραμμες, μου ελεγε οτι πχ αντι να βαλουν μια δυο βιδες για να στερεωσουν ενα πλαστικο στην πορτα, εχουν βαλει πλαστικα κλιπς με οτι αυτο συνεπαγεται σε ηχους και σταθεροτητα. Επισης μου ανεφερε οτι το ηχοσυστημα δεν ειναι και τοσο καλο,με πληρη απουσια μπασου

Ολα αυτα για το Qashqai προ facelift. Γενικα παντως διαβαζω για αρκετα προβληματα συναρμολογησης,φαινεται οτι το quality control της NIssan στην Ευρωπη πασχει

Επισης κατι που με προβληματισε

Η Nissan προσφερει αυτην την στιγμη την Acenta εκδοση βενζινη με 22.500 και το πετρελαιο με 21.500. Πως γινεται αυτο? Για ποιο λογο να προσπαθει να δελεασει τους αγοραστες σε πετρελαιο με ενα χιλαρικο κατω?

 

Κατι καταφεραμε 😃 ειμαι πλεον σε διλημμα μεταξυ Grandland-Karoq μου βαλατε και homework να δω HR-V και T-roc.

Νομιζω πλεον οτι ειναι τοσο ιδια τα μοντελα που πλεον θα κριθει καθαρα στα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μία ψήφος για το C5 aircross από εμένα. Το έχω 3 μήνες και ζούμε τον έρωτά μας. Ωραίο design (γούστα...), πολύ καλοί χώροι (2 παιδικά καθίσματα και η σύζυγος χωράνε κανονικότατα πίσω), πολύ καλός εξοπλισμός ήδη από τη βασική έκδοση, πολύ άνετο & χιλιομετροφάγος και καλή οδική συμπεριφορά (ΟΚ, καλό θα ήταν να μην είχε ημιάκαμπτο πίσω αλλά κανείς δεν είναι τέλειος).

Του αξίζει ένα test-drive. Δες απλά αν μπορείς να βγάλεις μια καλή διαμόρφωση στο budget σου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Ποσο σου βγηκε φιλε μου?

Αρκετά ψηλότερα από το budget που έγραψες, γιατί είναι πετρέλαιο, αυτόματο και στο ψηλότερο επίπεδο εξοπλισμού. Όμως ξεκινάει από 22, με πολύ καλό εξοπλισμό ακόμα και χαμηλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, chdeal είπε

Αρκετά ψηλότερα από το budget που έγραψες, γιατί είναι πετρέλαιο, αυτόματο και στο ψηλότερο επίπεδο εξοπλισμού. Όμως ξεκινάει από 22, με πολύ καλό εξοπλισμό ακόμα και χαμηλά.

 

Την shine πήρες;

Αμαξάρα τιτανια. Το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το γνώρισα στην παρουσίαση της citroen τον περασμένο Μάρτη. Είναι το αυτοκίνητο που με έχει κάνει να σκέφτομαι σοβαρά να αναβάλω την αγορά αμαξιού που σκεφτόμουν μέχρι τέλος του έτους να κάνω για να το χτυπήσω 

H citroen καμία 10αρια χρόνια πριν είχε βγάλει και το c-crosser.... δεν είναι πρωτάρα στην κατηγορία. Το έχει ο κουμπάρος μου, το χει κυριολεκτικά λιώσει και το αυτοκίνητο είναι καινούργιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2019 στις 2:22 ΜΜ, omitziz είπε

Ml350 και Touareg με πάνω από 200.000 χλμ σε εθνική οδό  δεν έχω καταλάβει τίποτα.

Μια απο τα ιδια και με forester

2 ώρες πριν, Ringo106 είπε

NISSAN  αν θες τα λιγότερα προβλήματα ever ...
Τα άλλα 2  θα τα έπαιρνα μόνο leasing για να έχω πάντα την τσέπη μου γεμάτη για τα λουλούδια και όχι για τα ανταλλακτικά τους...☺️


 

Τα nissan εχουν χαλασει πολυ ποιοτικα τελευταια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, Ntinaras said:

 

Τα nissan εχουν χαλασει πολυ ποιοτικα τελευταια

Αυτό που έχω διαβάσει είναι οτι από τοτε που έγινε η συγχώνευση με την Renault ξεκίνησαν τα προβλήματα ποιότητας στην Nissan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

Την shine πήρες;

Αμαξάρα τιτανια. Το ερωτεύτηκα από την πρώτη στιγμή που το γνώρισα στην παρουσίαση της citroen τον περασμένο Μάρτη. Είναι το αυτοκίνητο που με έχει κάνει να σκέφτομαι σοβαρά να αναβάλω την αγορά αμαξιού που σκεφτόμουν μέχρι τέλος του έτους να κάνω για να το χτυπήσω 

H citroen καμία 10αρια χρόνια πριν είχε βγάλει και το c-crosser.... δεν είναι πρωτάρα στην κατηγορία. Το έχει ο κουμπάρος μου, το χει κυριολεκτικά λιώσει και το αυτοκίνητο είναι καινούργιο. 

και 100 μειονεκτήματα να σου βγάλω θα πάρεις το C5, αφού έχεις ψηθεί LOL

😀

3 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Αυτό που έχω διαβάσει είναι οτι από τοτε που έγινε η συγχώνευση με την Renault ξεκίνησαν τα προβλήματα ποιότητας στην Nissan.

ιδέα γιαπωνέζικη, υλοποίηση Renault και συναρμολόγηση Αγγλική 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

και 100 μειονεκτήματα να σου βγάλω θα πάρεις το C5, αφού έχεις ψηθεί LOL

😀

ιδέα γιαπωνέζικη, υλοποίηση Renault και συναρμολόγηση Αγγλική 

Και αν η ιδεα ειναι γιαπωνέζικη γιατί το καινούριο πατάει πάνω στην κοινή πλατφόρμα των δυο εταιριών :P 

Πάρε κατευθείαν το Kadjar που είναι και φθηνοτερ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Μια απο τα ιδια και με forester

Τα nissan εχουν χαλασει πολυ ποιοτικα τελευταια

δεν εχει χαλάσει η nissan απλά ειναι πλέον της renault το σωστό ειναι να λέμε χάλασε το brand απο τότε που πήγε στην renault αν θέλεις nissan πασε usa η japan δεν εχει αλλου

στην πραξη εχουμε

honda (και όχι όλοι την honda κάποια είναι semi)
 

group (seat. audi κλπ)

kia/hynday (για την ωρα ειναι μαμα)

ολα τα αλλα σχεδον ειναι renault μονο logo αλλάζει

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...