Προς το περιεχόμενο

Από πέντε μοντέλα θα αποτελείται η νέα σειρά smartwatches Fenix 6 της Garmin


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, palawiaris είπε

Κάτοχος  χεριών χωρίς ρολόι εδώ και πολλά χρόνια.

Είμαι καλά και έτσι,και δεν μου έλειψαν καθόλου.

:P

Και τι κάνεις εδώ και σχολιάζεις τότε? Πήγαινε να κάνεις κάτι με τα χέρια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμένα ενα κακο μπορώ να προσθέσω γενικά στην garmin δεν αλλάζει μπαταρίες και δεν φτιάχνει ρολόγια αλλα τα αλλάζει. Κατά τα άλλα είναι αθλητικά ρολόγια όχι έξυπνα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 χρόνια, τα garmin ήταν μονόδρομος για κάποιον που ήθελε κάτι παραπάνω από ένα ρολόι, πόσο μάλλον αν ήθελε κάτι να καταγράφει και τον αθλητισμό του. 

Αλλά πλέον ο ανταγωνισμός έχει ξεφύγει και η garmin έχει μείνει στάσιμη. To χειρότερο είναι ότι έχει μείνει στάσιμη και στις τιμές. Δεν συγκρίνονται τα garmin με τα καθαρά smartwacthes, με android wear και τις 2 μέρες αυτονομίας προφανώς... Αναφέρομαι στα smartbands και τα ρολόγια τύπου smartbands πχ huawei watch GT. Πρέπει να ξυπνήσει η Garmin ή να τιμολογήσει διαφορετικά τα προϊόντα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε παιδιά αν αξίζει να αγοράσει κανείς smartwatch προς το παρον. Εκτός και αν όντως θα το χρησιμοποιεί καθημερινά για λόγους που έχουν σχέση με την υγεία.

Bέβαια όπως και να έχει στο μέλλον ίσως τα κινητά γίνουν σαν smartwatch αναδιπλούμενα που θα προβάλουν ολογράμματα αλα star was και θα είμαστε με bluetooth handsfree αλα Cybermen (Doctor Who).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poihths είπε

στα υπόψιν για όσους δεν γνωρίζουν, η μπαταρία δεν αλλάζει στα ρολόγια της garmin οπότε αν μετά από 2-3 χρόνια βγει off πετάς και το ρολόι.. 

 

Η μπαταρία δεν αλλάζει, αλλά θεωρητικά  σε ένα ρολόι 5x plus (ανάλλογα με τη χρήση) σε βγάζει 5-8 χρόνια. Μετά αν πας στη garmin, σου λένε ότι δεν αλλάζει η μπαταρία αλλά μπορείς να δώσεις διαφορά και να πάρεις το τρέχον μοντέλο. Που μιλάμε για προιόν τεχνολογίας έτσι, Οι περισότεροι θα το έχουμε πουλήσει πιο πρίν γιατί οι διαφορές σε 5-8 χρόνια θα είναι χαοτικές.

Και επίσης δεν είναι ρολεξ που θα το κρατήσεις ίδιο 30 χρόνια.

 

Αν τώρα σου σκάσει στα 2-3 χρόνια σημαίνει οτι ετυχες ελλατωματικό προιόν. Εκεί ή πληρώνεις και το φτιαχνεις γιατί είσαι εκτός εγγύησης (οπως σε όλες τι συσκευές), αν είσαι γκαντέμης και είναι ελλατωματική η μπαταρία, Δεν πρόκειται να στο βγάλει στα 3 χρόνια, Σε 5-6 μήνες απο την ημερομηνία αγοράς θα το έχεις καταλάβει, εκεί σε καλύπτει η εγγύηση.

 

Οπότε δεν είναι καθόλου tragic τα πράγματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...