Προς το περιεχόμενο

American Horror Story: 1984


paiktaras69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εννοεις την θεματολογια της σεζον δυστυχως δεν μπορουσαν να κανουν θαυματα. Μολις διαβασα τον τιτλο της σειρας "1984" το καλοκαιρι ηξερα οτι η σεζον θα ναι μαπα. Δυστυχως η 80's θεματολογια σε σειρα τρομου ειναι πολυ περιοριστικη που στην καλυτερη να καταληξει σαν ενα καλο slasher, στην χειροτερη μια κακη παρωδια σαν το Scream queens του ιδιου δημιουργου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορούσαν να κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά όπως μας έχουν αποδείξει άλλωστε από προηγούμενους κύκλους. Για εμένα είναι ο χειρότερος κύκλος της σειράς. Επίσης και ο "τρόμος" δεν υπάρχει σε αυτή την σεζόν καθώς πολλές σκηνές δεν είναι ρεαλιστικές. Μπορούσαν άνετα να έκαναν crossover με το 2ο κύκλο όσον αφορά το θέμα των εξωγήινων. Το εκατοστό επεισόδιο η μεγαλύτερη απογοήτευση μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ πως αν με την αισθητική των προηγούμενων κύκλων έφτιαχναν μια ωραία ιστορία που εξελίσσεται στα 80s, κατά τη γνώμη μου θα είχαμε κάτι πολύ καλό. Όχι να αντιγράψουν Jason κλπ. να φτιάξουν μια ωραία σύγχρονη ιστορία και να την τοποθετήσουν στο παρελθόν. Ό,τι είχαν κάνει με το καταπληκτικό Asylum δηλαδή.

Εδώ όλο το θέμα εξαντλήθηκε πριν φτάσει η σεζόν στη μέση της. Οι (έτσι κι αλλιώς οφθαλμοφανείς) "ανατροπές" έγιναν στο τρίτο επεισόδιο και στα υπόλοιπα βλέπαμε κόσμο που κυνηγιέται. Μέχρι το 7 που ήταν πραγματικά διαφορετικό και καλό. Μένει να δούμε πώς θα το κλείσουν τώρα αν και όλα δείχνουν ότι πάμε σε μια μεγάλη σφαγή και "γεια σας".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, katergaris79 είπε

Εννοώ πως αν με την αισθητική των προηγούμενων κύκλων έφτιαχναν μια ωραία ιστορία που εξελίσσεται στα 80s, κατά τη γνώμη μου θα είχαμε κάτι πολύ καλό. Όχι να αντιγράψουν Jason κλπ. να φτιάξουν μια ωραία σύγχρονη ιστορία και να την τοποθετήσουν στο παρελθόν. Ό,τι είχαν κάνει με το καταπληκτικό Asylum δηλαδή.

Εδώ όλο το θέμα εξαντλήθηκε πριν φτάσει η σεζόν στη μέση της. Οι (έτσι κι αλλιώς οφθαλμοφανείς) "ανατροπές" έγιναν στο τρίτο επεισόδιο και στα υπόλοιπα βλέπαμε κόσμο που κυνηγιέται. Μέχρι το 7 που ήταν πραγματικά διαφορετικό και καλό. Μένει να δούμε πώς θα το κλείσουν τώρα αν και όλα δείχνουν ότι πάμε σε μια μεγάλη σφαγή και "γεια σας".

Επίσης μοιάζει επικίνδυνα πολύ με το murder house και το hotel όσον αφορά το θέμα των φαντασμάτων. Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα πρωτότυπο σε αυτό τον κύκλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Για καποιον λογο δεν την ευχαριστηθηκα καθολου αυτην τη σεζον. Μου φανηκε πολυ "χαζοχαρουμενη" και επιφανειακη. Απλα δεν εβγαζε το κλασικο AHS vibe γμτ, ηταν σαν να ειναι κατι αλλο. Ακομα και το Roanoke που το θεωρω τη χειροτερη σεζον μακραν, εβγαζε την americanhorrorstorίλα που ξερουμε (ασχετα αν σκηνοθετικα και σαν θεμα δεν μου αρεσε καθολου). Το 1984 οχι, κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον... Παραηταν "φωτεινη", αν βγαζει νοημα αυτο που λεω.

Το μονο που γουσταρα τρελα ηταν η μουσικη, ηταν φοβερη.

Δεν ξερω, πειτε λιγο, ειμαι υπερβολικος? 

Επισης

Spoiler

Ολο αυτο με το Community φαντασματων θα μπορουσε να ηταν οκ, αλλα δεν μπορει να ειναι ολοι μετανιωμενοι ξερωγω. Ειδικα η Montana απο κει που ηταν φευγατη και ο,τι να ναι, μονο που δεν μας ειπαν πως παει κατηχητικο μετα που εμεινε με τον Trevor. Καπου δεν κολλαει ολο αυτο. Καλα οχι πως η εναλλαγη της Donna εχει περισσοτερο νοημα η οποια απο ψυχακιας μετατρεπεται σε girl power φιλεναδα της Brooke. Η οποια Brooke αλλη απο κει να αλλαζει χαρακτηρα διαρκως. Ενταξει προφανως οταν εχεις μοναχα 10 επεισοδια να το χτισεις ολο αυτο καπου δε θα μπορεσεις να το υποστηριξεις....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2019 στις 5:11 ΜΜ, myronas08 είπε

Εγώ πιστεύω ότι συγκριτικά με την υπόλοιπη σεζόν, το φινάλε ήταν ενδιαφέρον. 

Eίχε απλά ένα ενδιαφέρον, αλλά σε γενικές γραμμές ήταν σαφώς πιο κάτω από τις προηγούμενες σεζόν (ς) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...