Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, radpilot είπε

Mi 9se 260 ευρώ ή

Mi A3 210 ευρώ.

Τι λέτε;

Ανάλογα τι θες το mi9se έχει χώμα μπαταρία δεν έχει ράδιο, ακουστικά, sd, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα mia3  θα κοίταζα και mi9t

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαπα κινητό! Κουνάς λίγο το αυτί σου την ώρα που μιλάς, ανάβει η οθόνη και με το μάγουλο κάνεις mute το μικρόφωνο, βάζεις τον συνομιλητή στην αναμονή και άλλες μπούρδες. Καθαρό Android, γρήγορο και αγγούρια.. Χειρότερη εμπειρία χρήσης ΕΒΕΡ... καλή η ξαομι αλλά όχι σε αυτά τα μοντέλα.. Έχω το Μι 8 pro που είναι τηλεφωνάρα... Δική μου άποψη, δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή... Μακριά!!!

20 ώρες πριν, paraske είπε

γεια σας! επειδη ψαχνω κινητο για βασικη χρηση, λετε να παρω αυτο το κινητο? 

όχι να μην το πάρεις... Να πάρεις το redmi note 7 που είναι οικονομικό και γρήγορο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Dts_Dimensions είπε

Μαπα κινητό! Κουνάς λίγο το αυτί σου την ώρα που μιλάς, ανάβει η οθόνη και με το μάγουλο κάνεις mute το μικρόφωνο, βάζεις τον συνομιλητή στην αναμονή και άλλες μπούρδες. Καθαρό Android, γρήγορο και αγγούρια.. Χειρότερη εμπειρία χρήσης ΕΒΕΡ... καλή η ξαομι αλλά όχι σε αυτά τα μοντέλα.. Έχω το Μι 8 pro που είναι τηλεφωνάρα... Δική μου άποψη, δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή... Μακριά!!!

όχι να μην το πάρεις... Να πάρεις το redmi note 7 που είναι οικονομικό και γρήγορο

Επειδή το πήρα ήδη . Αυτά που λες σιγιυρα δεν ισχύουν .θέμα με τον proximity sensor ειχε το rn7 που προτείνεις αλλά νομίζω ότι λύθηκε .Οι κάτοχοι ας το επιβεβαιώσουν

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Για τα ακουστικά που αναφέρει κάποιος για μένα είναι το πρώτο που κοιτάω, χωρίς jack απλά προσπερνάω, γιατί να με αναγκάσουν να αγοράσω Bluetooth και να έχω την έννοια να φορτίζω, με φτάνουν τα βάσανα που έχω καθημερινά. Άσε που αν το τηλέφωνο έχει καλό dac  την ποιότητα ήχου δεν την πιάνουν τα Bluetooth. Όσο για την sd μπορώ να ζήσω και χωρίς, αν υπάρχει καλοδεχουμενη όπως και το ράδιο.

Όπως σε ανάγκασαν να πετάξεις την δισκέτα και το CD έτσι θα πετάξεις και αυτό. Η τεχνολογία προχωράει. If you can’t stop it, enjoy it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Όπως σε ανάγκασαν να πετάξεις την δισκέτα και το CD έτσι θα πετάξεις και αυτό. Η τεχνολογία προχωράει. If you can’t stop it, enjoy it.

Αυτή είναι τεχνολογία; μέχρι να βγουν τα jack από τα κινητά θα περάσουν πολλά χρόνια, όταν έρθει αυτή η στιγμή βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Αυτή είναι τεχνολογία; μέχρι να βγουν τα jack από τα κινητά θα περάσουν πολλά χρόνια, όταν έρθει αυτή η στιγμή βλέπουμε.

Οι μεγάλοι παίχτες έχουν αποχωρήσει. Όσο πιο γρήγορα το αποδεχτεί ο κόσμος τόσο καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2019 στις 11:44 ΜΜ, Bil79 είπε

Οποιος δεν εχει προβλημα με το MIUI εννοειται πως δεν το κοιταει καν αυτο το τηλεφωνο. Το προβλημα το εχουμε εμεις που βγαζουμε σπυρακια με το εμετικο UI της xiaomi. Ειδικα εγω που θελω και δακτυλικο μπροστα και "ανεκτο" μεγεθος (τα 72mm πλατος ειναι υποχωριση που κανω) δεν εχω καμια αλλη επιλογη. Αλλα οταν πεσει στα 150€, μη μας νομιζουν και μ@λ@κες...

Που κολλάει το MIUI αφού είναι στο Android one και έχει stock Android....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, j2k είπε

Στην κατηγορια τιμης mi a3 και ισως λιγο ποιο πανω υπαρχει κανα καλυτερο xiaomi ?

Το mi a2 αν και με βολεψε ειχε διαφορα ψιλοκουσουρια.

Τσεκαρε τις φωτό που ανέβασα με το Α3 σήμερα. Θεωρώ ότι είναι καλύτερες του mi 8 σε νυχτερινη κιόλας. Το θέμα είναι η ανάλυση της οθόνης κατά τα άλλα είναι πολύ ανώτερο του Α2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το αγορασα απο περιεργεια για την καμερα. Το εχω τωρα 4 μερες σαν βασικη( Βασικη xperia xz2 που αγορασα απο εδω). Οκ το κινητο παει  <μπαλα> . Μπαταρια βγαζει ανετα μερα και με το παραπανω. Οθονη , παρολο που ειναι χαμηλης αναλυσης , ειναι μια χαρα. Απο καμερα,που ηταν και ο λογος αγορας του,,, τι να σας πω. Προσωπικα δεν την βρισκω και κατι ιδιαιτερο. Οκ συγκρινω με ναυαρχιδα που εχω,, αλλα δε. Την μερα ειναι αρκετα καλη,, με το που αρχιζει ομως να πεφτει ο ηλιος , αστα να πανε. Το eis που εχει , μαλλον ειναι στα χαρτια. Παντως , αν πεσει λιγο ακομα η τιμη , να φτασει δλδ καπου στα 150 με 160, ειναι μια καλη προταση. Επισης ,,, μαγκες νιωθεις το sar . Κοιταζοντας τα χαρτια της συσκευασιας , δεν ανεφερει τις τιμες του. Εμπειρικα πλεον , αν το εχεις πολυ ωρα στο χερι , ξεκινανε οι πονοκεφαλοι. Παντως , δεν θα το κρατησω αλλο. Βρηκα να το δωσω σε φιλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nionios1979 είπε

Εμπειρικα πλεον , αν το εχεις πολυ ωρα στο χερι , ξεκινανε οι πονοκεφαλοι. Παντως , δεν θα το κρατησω αλλο. Βρηκα να το δωσω σε φιλη.

καλά αυτό σίγουρα είναι ιδέα σου.. δεν παίζει να νιώθεις πονοκεφάλους από την ακτινοβολία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ρε παιδιά πολύ φασαρία για το τίποτα κάνετε κατα βάση.Συσκευή κάτω απο 200€ είναι προφανώς και θα κάνεις παραχωρήσεις,εξάλλου επιλογές υπάρχουν και προς τα πάνω και προς τα κάτω.Προσωπικά μου αρέσει η διαφοροποίηση με την εστω και "κουτση" amoled απο την στιγμή που υπάρχουν παρόμοιες συσκευες τύπου mi8 lite,note 7.

Για τα ακουστικά παίζουν αντάπτορες,BT και type-c γιατί τόσο κόλλημα?Οι χωρητικότητες επαρκείς θα έλεγα για τον μέσο χρήστη αλλά και λογικό κόστος για τις μεγαλύτερες εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, markpiros είπε

Που κολλάει το MIUI αφού είναι στο Android one και έχει stock Android....

Αναφερόμουν σε αυτούς που το κάνουν Vs με τα άλλα κινητά της Xiaomi με MIUI  που ομολογουμένως έχουν πολύ ανώτερο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...