Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι,, ούτε καν αναφέρεται το sar. 🙄 Τώρα από εκεί και πέρα. Πράγματι, αν πέσει στα 150 OK. Aλλιως, βάζεις κάτι παραπάνω, και αγοράζεις Nokia 8.1.

Επεξ/σία από nionios1979
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που λέτε για τους πονοκέφαλους αφενός είναι τελείως αυθαίρετο αφετέρου το sar μετριέται σε ειδικές συνθήκες . Τι μπούρδες είναι αυτές με το sar . Το μέγιστο sar μετριέται σε κάτω από το έδαφος σχεδόν χωρίς καθόλου σήμα κ.με  2 κάρτες . Οπότε είναι χαζομαριτσες όλα αυτά

Ορίστε κ τα φοβερα κ τα τρομερά στοιχεία για το mi a3 https://www.mygad.gr/blog/episimes-times-sar-gia-syskeyes-xiaomi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα μόλις και το είδα και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλό, θα το ζητήσω για εταιρικό

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, vargas είπε

Mε antutu 8 .172,k πιάνει 

Καλά ποτέ δε με ένοιαζαν τα benchmark σε κινητό

 

Βασικά σύγκριση με το a1 που έχω τώρα με ενδιέφερε να κάνω

 

Η ανάλυση οκ αν και όχι ιδανική δεν με χαλάει τόσο τελικά

 

Κατά τα λοιπά είναι σαφώς καλύτερο, ειδικά στο ένα χέρι είναι πιο εύκολο να το δουλέψεις, οθόνη με πιο ζωντανά χρώματα που θα την ήθελα βέβαια πιο φωτεινή.. κάμερα παρά πολύ καλύτερη, απόκριση αρκετά καλή, μπαταρία σίγουρα πιο καλή..

 

Από κει και πέρα έχει κάποια απαραίτητα πράγματα που χρειάζομαι όπως στοκ λειτουργικό, δύο σιμ και υπέρυθρες, αυτά δεν θέλω να τα χάσω, όπως και έστω για τις λίγες φορές που τα χρησιμοποιω θέλω κανονικά ακουστικά

 

Μου αρέσει ο αισθητήρας στην οθόνη, δεν μου αρέσει όμως που δεν έχει nfc, αλλά τι να κάνουμε

 

Για κάτω από 200€ είναι καλό, βασικά δεν υπάρχει και και άλλο για εμένα θέλω δε θέλω.. και όσα xiaomi έχουν πέσει στα χέρια μου μου βγήκαν πολύ αξιόπιστα σε σχέση με άλλους επώνυμους κατασκευαστές

Απλά δεν μπορώ με τίποτα το miui, θα ήταν ιδανικό αν είχε περισσότερες συσκευές Android one η συγκεκριμένη

 

Και βασικά άμα θελήσω να δώσω το δικό μου κάνα 100αρικο και δώσω τα άλλα 120 για νέα συσκευή δεν είναι κακό deal , ίσως το δω κι έτσι

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vargas είπε

Τέλος η προσφορά σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες . Από τα 225 ξανά στα 279. Όποιος πρόλαβε καλως ..

καλά σίγουρα θα ξαναπαίξει στα μεγάλα αυτή, black friday το πιστεύω χαλαρά

 

επίσης σόρρυ αλλά στα 280 αυτή η συσκευή απλά θα τους μείνει στο ράφι, δεν αξίζει τόσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σε ταχύτητα φόρτισης πως πάει; Σε φίλο ορισμένες φορές φορτίζει πολύ αργά (εννοείται δεν το χρησιμοποιει κατά τη φόρτιση) ενώ μπορεί σε μισή ώρα να αρχίσει να φορτίζει γρήγορα. Παρόμοια συμπεριφορά είχε και με qc (θα περίμενα το ανάποδο)

Έχετε κάποια παρόμοια συμπεριφορά; Στην αλυσίδα που το πήρε δεν το δέχονται ως ελάττωμα και δεν τον κάλυψε το doa (φορτισε σε 15 λεπτά 5% ξέρω γω κατά την δοκιμή). 

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antretng είπε

Παιδιά σε ταχύτητα φόρτισης πως πάει; Σε φίλο ορισμένες φορές φορτίζει πολύ αργά (εννοείται δεν το χρησιμοποιει κατά τη φόρτιση) ενώ μπορεί σε μισή ώρα να αρχίσει να φορτίζει γρήγορα. Παρόμοια συμπεριφορά είχε και με qc (θα περίμενα το ανάποδο)

Έχετε κάποια παρόμοια συμπεριφορά; Στην αλυσίδα που το πήρε δεν το δέχονται ως ελάττωμα και δεν τον κάλυψε το doa (φορτισε σε 15 λεπτά 5% ξέρω γω κατά την δοκιμή). 

Κανονικά μου φορτίζει ευτυχώς . Με  τον Μαμα φορτιστή γύρω στην 1 ωρα και μισή η και 45 . Θέλω να πάρω έναν  qc  όμως να το δω 

5 ώρες πριν, logistoulis είπε

καλά σίγουρα θα ξαναπαίξει στα μεγάλα αυτή, black friday το πιστεύω χαλαρά

επίσης σόρρυ αλλά στα 280 αυτή η συσκευή απλά θα τους μείνει στο ράφι, δεν αξίζει τόσα 

Αν σκεφτείς ότι το mi 8 lite κοστίζει 329 και το rn7 στα 250, μάλλον είναι σώστο το price tagging.  Άλλωστε κατ εμέ κανένα κινητό δεν αξίζει όσα ζητάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, logistoulis είπε

σωστό για ποιον για τον εδώ αντιπρόσωπο και τις μεγάλες αλυσίδες.. οκ ας δούμε τι θα πουλήσει λοιπόν 

Εντάξει σκέψου όμως ότι όσο παράλογες κ αν είναι οι τιμές άλλο η ανύπαρκτη εγγύηση κ άλλο δύο χρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, vargas είπε

Εντάξει σκέψου όμως ότι όσο παράλογες κ αν είναι οι τιμές άλλο η ανύπαρκτη εγγύηση κ άλλο δύο χρόνια .

καλά σίγουρα για αυτό κι εγώ είχα φροντίσει να πάρω το Α1 από ελ αντιπροσωπεία, άσχτεα αν είχα τη δυνατότητα εκείνη τη στιγμή να το πάρω κοντά σε τιμή σκρουτζ , παρόλα αυτά ούτε εγώ χρειάστηκα την εγγύηση ούτε ο πατέρας μου που το ψώνισε από τυχαίο σκρουτζομάγαζο (αυτός μάλιστα το έχει ρίξει και σε αυλάκια καθώς πότιζε και παρόλα αυτά συνεχίζει και δουλεύει παρότι δεν είναι επίσημα αδιάβροχο) 

 

τέσπα βλέπουμε, το 225 πιστεύω θα ξαναπαίξει πάντως γιατί κοντά στο 300αρι ο άλλος σκέφτεται άλλα πράγματα σε σχέση με ένα Mid range xiaomi 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

καλά σίγουρα για αυτό κι εγώ είχα φροντίσει να πάρω το Α1 από ελ αντιπροσωπεία

τέσπα βλέπουμε, το 225 πιστεύω θα ξαναπαίξει πάντως γιατί κοντά στο 300αρι ο άλλος σκέφτεται άλλα πράγματα σε σχέση με ένα Mid range xiaomi 

Σαφώς κ θα ξαναπαιξει στο black Friday ..για να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, vargas είπε

Σαφώς κ θα ξαναπαιξει στο black Friday ..για να δούμε

επίσης να δούμε και πόσο γρήγορα θα πάρει το 10, αν και με την μέχρι τώρα προϊστορία το πάρα πολύ αργότερο να το πάρει την πρωτοχρονία , ίσως και νωρίτερα γιατί από ένα σημείο κι έπειτα έστρωσαν αρκετά με το θέμα android one, στην αρχή τους (που την έφαγα όλη στη μάπα) ώρες ώρες ήταν για ντομάτες. αλλά εδώ και πάρα πολύ καιρό το δικό μου δε με προβληματίζει όλα πάνε ρολόι 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, logistoulis είπε

επίσης να δούμε και πόσο γρήγορα θα πάρει το 10, αν και με την μέχρι τώρα προϊστορία το πάρα πολύ αργότερο να το πάρει την πρωτοχρονία , ίσως και νωρίτερα γιατί από ένα σημείο κι έπειτα έστρωσαν αρκετά με το θέμα android one, στην αρχή τους (που την έφαγα όλη στη μάπα) ώρες ώρες ήταν για ντομάτες. αλλά εδώ και πάρα πολύ καιρό το δικό μου δε με προβληματίζει όλα πάνε ρολόι 

Λενε ότι τέλος του μήνα θα την πάρει το Α3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...