Προς το περιεχόμενο

To Huawei Mate 30 δεν μπορεί να λανσαριστεί με εφαρμογές της Google αναφέρει η εταιρεία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, stafaf είπε

Μάλλον εσύ βλέπεις πολλές ταινίες που νομίζεις ότι η huawei είναι ο κατατρεγμένος, αδικημένος φουκαράς Κινέζος. 

Huawei + Honor == ίδιο μαγαζί. 

Εαν ηταν κατσκοποι θα τους ειχαν κλείσει day one δεν θα τους εδιναν παράταση 90 ημερών.Μην πιστεύετε ότι σας πασάρουν.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Deadpool 1 είπε

Εαν ηταν κατσκοποι θα τους ειχαν κλείσει day one δεν θα τους εδιναν παράταση 90 ημερών.Μην πιστεύετε ότι σας πασάρουν.

Για πες; Έχεις πληροφόρηση από μέσα βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stafaf είπε

Για πες; Έχεις πληροφόρηση από μέσα βλέπω. 

Οχι αλλα δεν τρωω κουτόχορτο. Εσυ που ξερεις οτι κατασκοπευουν τα κινητα?

5 λεπτά πριν, stafaf είπε

Για πες; Έχεις πληροφόρηση από μέσα βλέπω. 

Έψαξα για mobiles china chip spy και μου έβγαλε αυτο:

https://www.google.com/amp/s/www.cnbc.com/amp/2018/10/04/chinese-spy-chips-are-said-to-be-found-in-hardware-used-by-apple-amazon-apple-denies-the-bloomberg-businessweek-report.html

Έχουν και αυτοί αποκλειστεί από την αγορά για κατασκοπεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Οχι αλλα δεν τρωω κουτόχορτο. Εσυ που ξερεις οτι κατασκοπευουν τα κινητα?

 

Eσυ που ξερεις οτι δεν το κανουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mitsarasdiamantidis είπε

Με αυτα τα λεφτα ( που και εγω δινω ) παιρνω καθε χρονο το καινουργιο pixel και εχω το κεφαλι μου ησυχο σε ολους τους τομεις...και ας κανουν οι υπολοιποι οτι θελουν 

Έχεις ήσυχο το κεφάλι σου από την άποψη ότι
δεν θα σου αλλάζουν κελί για να σε ξεβολέψουν
στη φυλακή που επέλεξες να μπεις μόνος σου?
Ή από την άποψη ότι θα πληρώνεις κάθε χρόνο ένα σταθερό 800άρι για κάθε νέο  pixel?

Ευτυχώς εμείς οι υπόλοιποι επιτρέπεται να κάνουμε ό,τι θέλουμε (ακόμη)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά μας έχουν κουράσει.Τοσους μήνες αβεβαιότητα  δεν κάνει καλό στην Huawei. Μήπως όλα είναι ενα καλοστημένο επικοινωνιακο παιχνίδι;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορώ τελικά να βάλω το play store ...(λέμε τώρα) μπορώ να τις έχω από το blackmart ???

Κι αν ναι θα έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα ασφάλειας ???

Λέμε τώρα ...εγώ προσωπικά δεν θα το επιλέξω λόγω του αποκλεισμού και θα περιμένω άλλες ναυαρχίδες της νέας χρονιάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Lerios είπε

Θα ήθελα να δω την φάτσα των fanboy της Huawei μετά από αυτό 🤣😋 Και είναι και πολλοί... Το Note 10+ θα παίξει μόνο του μπαλίτσα φέτος 😄 🇰🇷

Μακάρι φίλε μου στο εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Έχεις μετοχές της Samsung φαντάζομαι 

14 ώρες πριν, panagi0tisgr είπε

Δεν πειράζει.  Αυτά να τα ακούνε και αυτοί που πουλάνε τα mate 20 pro 400 Και 440 ευρώ 😋

Το mate 20 pro θα έχει για πάντα Google services και σύντομα θα λάβει και το Android 10. Ίσα ίσα που θα κρατήσει αξία αν το mate 30 δεν έχει Google. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Εξαιτίας της huawei και της Xiaomi έχουμε δει καλύτερες και φτηνότερες συσκευές και από τις υπόλοιπες εταιρείες. Ανταγωνισμός λεγεται. Μ αρέσει που κάποιοι χαίρονται από αυτήν την εξέλιξη.Ευχομαι να κατασκευάζονται όλα τα προϊόντα της apple στην Αμερική και να κοστίζουν 2500Ε+ και τα samsung να φτάσουν τα 1800Ε+  για να δω πόσο θα χαίρεστε μετά.

Σχεδον συμφωνω περι ανταγωνισμου ,ολα τα αλλα ειναι απλα υποθεσεις.Παραδειγμα μπορει η apple να πουλουσε με μικροτερο περιθοριο κερδους αν εφερνε την παραγωγη US.Υποθετικα φυσικα.

Κατα τα αλλα οι τιμες καθε χρονο αυξανονται οποτε δεν ξερω αν υπαρχει ανταγωνισμος η καποιο ghetto κατω απο το τραπεζι στυλ vodafone/cosmote/wind και αναιβοκατευαζουν ολοι σταθερα τις τιμες.Ξερω πως ειναι θεωριες συνομωσιας αλλα....

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, papavales είπε

Μακάρι φίλε μου στο εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Έχεις μετοχές της Samsung φαντάζομαι 

Το mate 20 pro θα έχει για πάντα Google services και σύντομα θα λάβει και το Android 10. Ίσα ίσα που θα κρατήσει αξία αν το mate 30 δεν έχει Google. 

Πολύ φοβάμαι ότι κάνεις δεν θα πετάξει λεφτά σε Huawei Εάν δεν έχει Google services το mate 30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Σχεδον συμφωνω περι ανταγωνισμου ,ολα τα αλλα ειναι απλα υποθεσεις.Παραδειγμα μπορει η apple να πουλουσε με μικροτερο περιθοριο κερδους αν εφερνε την παραγωγη US.Υποθετικα φυσικα.

Κατα τα αλλα οι τιμες καθε χρονο αυξανονται οποτε δεν ξερω αν υπαρχει ανταγωνισμος η καποιο ghetto κατω απο το τραπεζι στυλ vodafone/cosmote/wind και αναιβοκατευαζουν ολοι σταθερα τις τιμες.Ξερω πως ειναι θεωριες συνομωσιας αλλα....

Παιδια δεν ειναι θεωρια συνομωσιας.. δεν ειναι βλακες οι κατασκευαστες 2ων ονοματων δηλαδη xiaomi/huawei/1+ κλπ... Εφοσον βλεπουν οι μεγαλοεταιριες apple/samsung αυξανουν τις τιμες για να κρατησουν εσοδα αυξημενα (μιας και ολο λιγοτερος κοσμος αγοραζει μια φορα το χρονο) και παρόλα αυτά πουλάνε σταθερά, θα αυξήσουν και οι ίδιοι αφου και παλι θα κρατησουν μια διαφορα τιμης.

Πχ: οταν το s7 κοστιζε αρχικη τιμη 850ευρω, το 1+1 3T κοστιζε 350ευρω. Σημερα το note10+ κοστιζει αρχικη τιμη 1050ευρω και το 1+1 7 pro 700ευρω. 

Αλυσιδα παει... Μονο αν εμεις σαν καταναλωτες αρχιζαμε να αναβαθμιζουμε κινητα μια φορα στα 2 χρονια και μονο απο κατασκευαστες 2ων ονοματων θα ανατρεποταν η κατασταση αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cp5120 είπε

Έχεις ήσυχο το κεφάλι σου από την άποψη ότι
δεν θα σου αλλάζουν κελί για να σε ξεβολέψουν
στη φυλακή που επέλεξες να μπεις μόνος σου?
Ή από την άποψη ότι θα πληρώνεις κάθε χρόνο ένα σταθερό 800άρι για κάθε νέο  pixel?

Ευτυχώς εμείς οι υπόλοιποι επιτρέπεται να κάνουμε ό,τι θέλουμε (ακόμη)...

Εγώ πληρώνω τα 800 που λες και όπως έγραψα και παραπάνω δεν είχα κανένα θέμα μέχρι τώρα... Εσείς που πληρώνεται 1000+ και σε αρκετές συσκευές έχετε διάφορα θέματα ;; Δε σας κουράζει ;; Άσε που παίρνω την overall καλύτερη συσκευή . Όποιος θέλει να δώσει 1100 και να μην ξέρει τι τον περιμένει αύριο οκ, πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...