Προς το περιεχόμενο

Στις 10 Σεπτεμβρίου η ανακοίνωση των νέων iPhone


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, JcD είπε

Πρέπει να πάρω κάνα iPhone ρε γαμωτ, ψηνόμουν πολύ για το xs τώρα αλλά με λιγότερα λεφτά πήρα s10 που είναι φετινό 🤔

Έπρεπε να περιμένεις μέχρι την κυκλοφορία του Pro τώρα το Σεπτέμβρη μπας και έπεφτε λίγο η τιμή του XS... Βέβαια και στο απλό Χ να πήγαινες πιο φθηνά, δεν θα έβλεπες διαφορές. Ειδικά σε performance...

Και πάλι κινητάρα πήρες όμως δεν πειράζει. Το μόνο γαμώτο είναι ότι θα δοκίμαζες κάτι καινούργιο από αυτό που έχεις συνηθήσει.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 191
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Έπρεπε να περιμένεις μέχρι την κυκλοφορία του Pro τώρα το Σεπτέμβρη μπας και έπεφτε λίγο η τιμή του XS... Βέβαια και στο απλό Χ να πήγαινες πιο φθηνά, δεν θα έβλεπες διαφορές. Ειδικά σε performance...

Και πάλι κινητάρα πήρες όμως δεν πειράζει. Το μόνο γαμώτο είναι ότι θα δοκίμαζες κάτι καινούργιο από αυτό που έχεις συνηθήσει.

Δε βαριέσαι, μπορεί να μου την δώσει και να το ανταλλάξω με κάνα X, έτσι κι αλλιώς 2-3 κινητά αλλάζω κάθε χρόνο, δουλειά δεν είχε ο διάολος που λένε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, JcD είπε

Δε βαριέσαι, μπορεί να μου την δώσει και να το ανταλλάξω με κάνα X, έτσι κι αλλιώς 2-3 κινητά αλλάζω κάθε χρόνο, δουλειά δεν είχε ο διάολος που λένε 😁

Ώρα για κάτι καινούργιο τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ρωτήσει κάπου ανάμεσα στα σπαμ αλλά ίσως να χάθηκε, πιστεύετε ότι θα πέσει και η τιμή του ipad pro (11/12,9) τώρα που θα ανακοινωθούν τα καινούρια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HriStakos είπε

τι μπορώ να κάνω παραπάνω με ένα iphone xs max που να δικαιολογεί τα +400€ από το oneplus 7 pro που έχω τώρα; μπορεί κάποιος χρήστης iphone  να μου πει; 

Για αρχη δεν σου τσιμπαει δεδομενα προσωπικα να τα στελνει στην oneplus εν αγνοια σου.

στην συνεχεια για τη διαφορα τιμης :δεν εχει ξοδεψει cent στην δημιουργια os, οποτε γλυτωνει πολλα χρηματα απο εκει.

Επισης δεν εχει να συντηρησει retail δικτυο, μεσαζοντες, δικτυο supply και επισημους μεταπωλητες κλπ οποτε γλυτωνει χρηματα κι απο εκει. Εσυ λογικα το πηρες απο κανενα κινεζομαγαζο χωρις εγγυηση ή απο την ιδια την one plus online.

Κατα τα αλλα, για 700€ που εδωσες μιλαμε για φοβερο κινητο οντως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, HriStakos είπε

τι μπορώ να κάνω παραπάνω με ένα iphone xs max που να δικαιολογεί τα +400€ από το oneplus 7 pro που έχω τώρα; μπορεί κάποιος χρήστης iphone  να μου πει; 

Πάρε το εργαλείο σου και έλα να με βρεις . Φιλικά . Άνοιξε το Instagram και δες πως scroll άρει στο δικό σου και δες και πως πάει στο δικό μου . Επίσης ανέβασε ένα βίντεο στορυ από το one plus και ένα αντίστοιχο με οποιοδήποτε I phone . 

 Απλά η μέρα με τη νύχτα . Και αυτό γιατί στο iOS η εφαρμογή χρησιμοποιεί αυτούσια την κάμερα της συσκευής . Πράγμα αδύνατο να συμβεί στο χαοτικό android .

 Ένα απλό παράδειγμα σου έφερα με μια εφαρμογή που την χρησιμοποιούν σχεδόν όλοι, όλη μέρα .

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως το smoothness που σου προσφέρει το iOS ΔΕΝ υπάρχει σε κανένα Android ούτε καν στα ίδια τα Pixel .

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως το 6s θα πάρει iOS 13 με ΟΛΑ(!) τα νέα χαρακτηριστικά .Χωρις να χάνει σε ταχύτητα καθόλου .Κινητο του 15

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως ΟΛΑ τα προϊόντα της συνεργάζονται ΑΨΟΓΑ μεταξύ τους σε ένα καταπληκτικό οικοσύστημα που εσυ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να καταλάβεις .

 Δεν μπορείς να καταλάβεις πως εγώ μπαίνοντας στο σπίτι με το I phone και τα AirPods στα αυτιά , αφήνοντας το κινητό και πιάνοντας το MacBook ,να κάνω μια δουλεια η να παρακολουθήσω μια ταινία η να σερφάρω ,έχω  Οτιδήποτε (!) έχω στο κινητό μου στον υπολογιστή και χωρίς να κάνω κάτι τα ασύρματα ακουστικά είναι ΗΔΗ συνδεδεμένα με το mac.

 Ελπίζω να σε κάλυψα . Αν όχι δεν φταίω εγώ ....

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, akrpav είπε

Δε βαρεθήκατε ακόμα την καραμέλα "πτωχεύει η Apple", "πήρε την κάτω βόλτα" κλπ βλέπω. Εντάξει, πάνε μόνο 7-8 χρόνια που τα Android ξεπέρασαν σε "innovation" την Apple, δε βλέπω όμως κανέναν αναλυτή του φραπέ να μας εξηγεί πως προκύπτει ο συνεχώς αυξανόμενος κύκλος εργασιών της εταιρείας και η ανάλογη αύξηση της κερδοφορίας της.

Και για να το κάνω σύντομο: εξήγηση δεν έχετε, γιατί ούτε νιώθετε από business success, ούτε από marketing και brandname μιας εταιρείας, ούτε από usability και stability μιας συσκευής τεχνολογίας... Απλά πάτε να κάνετε κουμάντο στα λεφτά των άλλων και να κάνετε υποδείξεις που θα τα ξοδεύουν. 

 

Πάνε δες από που είναι πλέον η κερδοφορία.

απο Services κ wearables.

Όταν όμως ΚΑΙ τα 2 αυτά εξαρτώνται από την αύξηση βάσης για την περαιτέρω κερδοφορία και κάθε χρόνο μειώνεται ο κόσμος που αγοράζει iphone, κάποια στιγμή θα βαλτώσει και η αγορά των παραπάνω. Αυτό φοβούνται οι αναλυτές, όχι του Ινδοκίνα, αλλά μεγάλων οίκων αξιολογησης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, basilis5 είπε

Για αρχη δεν σου τσιμπαει δεδομενα προσωπικα να τα στελνει στην oneplus εν αγνοια σου.

στην συνεχεια για τη διαφορα τιμης :δεν εχει ξοδεψει cent στην δημιουργια os, οποτε γλυτωνει πολλα χρηματα απο εκει.

Επισης δεν εχει να συντηρησει retail δικτυο, μεσαζοντες, δικτυο supply και επισημους μεταπωλητες κλπ οποτε γλυτωνει χρηματα κι απο εκει. Εσυ λογικα το πηρες απο κανενα κινεζομαγαζο χωρις εγγυηση ή απο την ιδια την one plus online.

Κατα τα αλλα, για 700€ που εδωσες μιλαμε για φοβερο κινητο οντως

Πιστεύεις αλήθεια ότι η apple ή γενικότερα οποιαδήποτε εταιρεία δεν κρατάει δεδομένα και πληροφορίες των χρηστών της;

Για το OS δηλαδή μια ζωή ο καταναλωτής να πληρώνει ένα χαράτσι; το ίδιο θα έλεγες π.χ. και για τα διόδια; Παρόλα αυτά εφόσον χρησιμοποιεί υπηρεσίες της Google πληρώνει ήδη άδεια χρήσης των υπηρεσιών της.

Το να διαθέτεις τα προϊόντα κατευθείαν στον καταναλωτή χωρίς το καπέλο που βάζουν οι μεσάζωντες και να στο διαθέτει η μαμά εταιρεία σου φαίνεται παράλογο; Δεν λές λογική την σκέψη σου.

Κινεζομάγαζο είναι ένα μαγαζί όπως και εσύ έχεις πάρει ένα κινητό made in china, απλά σχεδιάστηκε US.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Πάρε το εργαλείο σου και έλα να με βρεις . Φιλικά . Άνοιξε το Instagram και δες πως scroll άρει στο δικό σου και δες και πως πάει στο δικό μου . Επίσης ανέβασε ένα βίντεο στορυ από το one plus και ένα αντίστοιχο με οποιοδήποτε I phone . 

 Απλά η μέρα με τη νύχτα . Και αυτό γιατί στο iOS η εφαρμογή χρησιμοποιεί αυτούσια την κάμερα της συσκευής . Πράγμα αδύνατο να συμβεί στο χαοτικό android .

 Ένα απλό παράδειγμα σου έφερα με μια εφαρμογή που την χρησιμοποιούν σχεδόν όλοι, όλη μέρα .

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως το smoothness που σου προσφέρει το iOS ΔΕΝ υπάρχει σε κανένα Android ούτε καν στα ίδια τα Pixel .

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως το 6s θα πάρει iOS 13 με ΟΛΑ(!) τα νέα χαρακτηριστικά .Χωρις να χάνει σε ταχύτητα καθόλου .Κινητο του 15

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως ΟΛΑ τα προϊόντα της συνεργάζονται ΑΨΟΓΑ μεταξύ τους σε ένα καταπληκτικό οικοσύστημα που εσυ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να καταλάβεις .

 Δεν μπορείς να καταλάβεις πως εγώ μπαίνοντας στο σπίτι με το I phone και τα AirPods στα αυτιά , αφήνοντας το κινητό και πιάνοντας το MacBook ,να κάνω μια δουλεια η να παρακολουθήσω μια ταινία η να σερφάρω ,έχω  Οτιδήποτε (!) έχω στο κινητό μου στον υπολογιστή και χωρίς να κάνω κάτι τα ασύρματα ακουστικά είναι ΗΔΗ συνδεδεμένα με το mac.

 Ελπίζω να σε κάλυψα . Αν όχι δεν φταίω εγώ ....

+ iMessage, +FaceTime και επεται συνέχεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2019 στις 2:07 ΜΜ, chios είπε

IPhone αγοράζεις για φιγούρα, αν θες τηλέφωνο να κάνεις την δουλειά σου πας αλλού να έχει σοβαρή μπαταρία να μην είσαι με έναν φόρτιση στο χέρι, να έχεις θύρα ακουστικών, ράδιο, sd card.

Τι είναι ράδιο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/8/2019 στις 1:15 ΠΜ, Chris_BMW είπε

Πάρε το εργαλείο σου και έλα να με βρεις . Φιλικά . Άνοιξε το Instagram και δες πως scroll άρει στο δικό σου και δες και πως πάει στο δικό μου . Επίσης ανέβασε ένα βίντεο στορυ από το one plus και ένα αντίστοιχο με οποιοδήποτε I phone . 

 Απλά η μέρα με τη νύχτα . Και αυτό γιατί στο iOS η εφαρμογή χρησιμοποιεί αυτούσια την κάμερα της συσκευής . Πράγμα αδύνατο να συμβεί στο χαοτικό android .

 Ένα απλό παράδειγμα σου έφερα με μια εφαρμογή που την χρησιμοποιούν σχεδόν όλοι, όλη μέρα .

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως το smoothness που σου προσφέρει το iOS ΔΕΝ υπάρχει σε κανένα Android ούτε καν στα ίδια τα Pixel .

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως το 6s θα πάρει iOS 13 με ΟΛΑ(!) τα νέα χαρακτηριστικά .Χωρις να χάνει σε ταχύτητα καθόλου .Κινητο του 15

 Αν δεν σε κάλυψα θα σου πω πως ΟΛΑ τα προϊόντα της συνεργάζονται ΑΨΟΓΑ μεταξύ τους σε ένα καταπληκτικό οικοσύστημα που εσυ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να καταλάβεις .

 Δεν μπορείς να καταλάβεις πως εγώ μπαίνοντας στο σπίτι με το I phone και τα AirPods στα αυτιά , αφήνοντας το κινητό και πιάνοντας το MacBook ,να κάνω μια δουλεια η να παρακολουθήσω μια ταινία η να σερφάρω ,έχω  Οτιδήποτε (!) έχω στο κινητό μου στον υπολογιστή και χωρίς να κάνω κάτι τα ασύρματα ακουστικά είναι ΗΔΗ συνδεδεμένα με το mac.

 Ελπίζω να σε κάλυψα . Αν όχι δεν φταίω εγώ ....

Καλα τα updates τις apple ειναι εκ του πονηρόυ για να σου τσακιζει το κινητό και να σε σπρώχνει σε καινούργιο. Γιατι νομίζεις οτι δεν σου δινει καν την επιλογη να τις αποφυγεις.. 

 

 

Ενα πολυ βασικο συν ομως του να χεις apple ειναι οι εφαρμογες που ολες γράφονται πολυ καλυτερα σε ios με ενα γνωστό παράδειγμα που ξερω αυτο του fortnite. Aσε που ολοι οι pro players των pubg, fortnite παίζουν με iphone

 

 

Στο Android πολλα προβλήματα που συνανταμε στην καθημερινή χρηση οφείλονται στις προχειρες και κακογραμμένες εφαρμογες και οχι καθαυτόυ στο Android 

 

 

Ασε που δεν υπάρχει ουτε μια εφαρμογή optimized για Android tablets, ενω με ενα iphone και ipad pro εισαι ο απόλυτος βασιλιας

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/8/2019 στις 12:03 ΠΜ, T0m είπε

Είχα ρωτήσει κάπου ανάμεσα στα σπαμ αλλά ίσως να χάθηκε, πιστεύετε ότι θα πέσει και η τιμή του ipad pro (11/12,9) τώρα που θα ανακοινωθούν τα καινούρια? 

μακάρι, κι εγώ αυτό περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...