Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια,απο τα προχτες εγινε η αναβαθμιση της γραμμης μου σε 100αρα,μου δωσανε το zte h267n V1.0

Το προβλημα μου ειναι το εξης,ξεκινησε με Attainable Rate στα 86mb,μεχρι το βραδυ πηγε στα 98mb αλλα σημερα το πρωι και το μεσημέρι ειχε "κολλησει" να κατεβαζει με kb/s ενω στο ρουτερ ηταν κλειδωμενο στα 98mb.

Με επανακινηση εστρωσε και ξεκολλουσε,αλλα τωρα στο εντελως ξαφνικο η γραμμη επεσε στα 62mb το οποιο δεν το θεωρησαν φυσιολογικο απο το τεχνικο τμημα.

Μου ειπαν να παω απο το σερβις για ελεγχο του εξολπισμου αρχικα και αν ειναι ενταξει να τους καλεσω να ερθει τεχνικος στο σπιτι να δει τι γινεται,αν φταιει η καλωδίωση του σπιτιου θα τον πληρωσω 20€ εαν οχι θα κανει αιτημα να κοιταξουν τι γινετε εξωτερικα.

Ειχε καποιος παρόμοια εμπειρια με την δικια μου?!

Οσο ειχα adsl δεν ειχα τετοια προβληματα με ανεβοκατεβασματα της γραμμης.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δωσαν και μενα προσφατα αυτο.

Ειχα ενα technicolor.

Το ZTE ειναι αχρηστο πραγματικα...Ανεβοκατεβασματα στη ταχυτητα ,κολληματα κτλ που δε τα ειχα πριν.

Αναγκαστικα το φορτωθηκα γιατι το αλλο δεν υποστηριζε voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Drake27 είπε

Καλημερα παιδια,απο τα προχτες εγινε η αναβαθμιση της γραμμης μου σε 100αρα,μου δωσανε το zte h267n V1.0

Το προβλημα μου ειναι το εξης,ξεκινησε με Attainable Rate στα 86mb,μεχρι το βραδυ πηγε στα 98mb αλλα σημερα το πρωι και το μεσημέρι ειχε "κολλησει" να κατεβαζει με kb/s ενω στο ρουτερ ηταν κλειδωμενο στα 98mb.

Με επανακινηση εστρωσε και ξεκολλουσε,αλλα τωρα στο εντελως ξαφνικο η γραμμη επεσε στα 62mb το οποιο δεν το θεωρησαν φυσιολογικο απο το τεχνικο τμημα.

Μου ειπαν να παω απο το σερβις για ελεγχο του εξολπισμου αρχικα και αν ειναι ενταξει να τους καλεσω να ερθει τεχνικος στο σπιτι να δει τι γινεται,αν φταιει η καλωδίωση του σπιτιου θα τον πληρωσω 20€ εαν οχι θα κανει αιτημα να κοιταξουν τι γινετε εξωτερικα.

Ειχε καποιος παρόμοια εμπειρια με την δικια μου?!

Οσο ειχα adsl δεν ειχα τετοια προβληματα με ανεβοκατεβασματα της γραμμης.   

30.14 είναι το κόστος για τεχνικό στο σπίτι σε περίπτωση που φταίει κάτι από εσένα.

Μετρήσεις στην γραμμή δεν έκανε ο τεχνικός που μίλησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, HateMe είπε

30.14 είναι το κόστος για τεχνικό στο σπίτι σε περίπτωση που φταίει κάτι από εσένα.

Μετρήσεις στην γραμμή δεν έκανε ο τεχνικός που μίλησες;

Έκανε και είδε για τα ανεβοκατεβάσματα,για αυτό είπε πρώτα έλεγχο του εξοπλισμού και μετά να ξανά καλέσω για ραντεβού.

Αλλα εμένα μου είπε για 20€ στο τηλέφωνο.

6 ώρες πριν, Dantε είπε

Μου δωσαν και μενα προσφατα αυτο.

Ειχα ενα technicolor.

Το ZTE ειναι αχρηστο πραγματικα...Ανεβοκατεβασματα στη ταχυτητα ,κολληματα κτλ που δε τα ειχα πριν.

Αναγκαστικα το φορτωθηκα γιατι το αλλο δεν υποστηριζε voip.

Το technicolor που δίνουν έχει voip κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα το πρωί είχε actual rate 57 down και max rate 51.

‘’Ο να σου γ@%@@%@‘’ λέω,το βγάζω από το ρεύμα για 1 λεπτό,το ξαναβαζω..............94mb............. 😳😳

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Τώρα το μεσημέρι ανακάλυψα το απίστευτο,βρήκα την γραμμή που έρχεται από κάτω από την πολυκατοικία μέχρι πάνω στο διαμέρισμα που μένω,άνοιξα το κουτάκι και τι να δω,η συνδεσμολογία του cat καλωδίου που έχω μέσα στο σπίτι με το κεντρικό είναι απλά πιασμένα μεταξύ τους με μονωτική ταινία,πήρα μια κλεμα,καθάρισα τα καλώδια με κοφτακι,τα έπιασα με την κλεμα και το αποτέλεσμα στο screenshot.

706EE708-D5FC-4A25-BF19-29B748C54278.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λιγακι χαλια τα στατιστικα της γραμμης παντως.

Θα σου ελεγα παρτο συνδεσε το κατω και βγαλε ενα screenshot για να δεις αν ειναι θεμα της καλωδιωσης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ειναι λιγακι χαλια τα στατιστικα της γραμμης παντως.

Θα σου ελεγα παρτο συνδεσε το κατω και βγαλε ενα screenshot για να δεις αν ειναι θεμα της καλωδιωσης σου.

Θα το πήγαινα κάτω αλλά δεν έχει πρίζα να το συνδέσω.

Αυτο που κατάλαβα είναι ότι σαν vdsl είναι πολύ ευαίσθητη,δλδ πριν με την adsl τα καλώδια ήταν έτσι στον αέρα με την μονωτική και δεν είχα θέματα γενικά,μικρό αυξομειώσεις είχα του τύπου 1,5mb κάτω 1mb πάνω.

Οσο για αποσυνδέσεις δεν το είχα παρατηρήσει να κάνω σαν adsl.

Δεν θα κάθησε σαν ασχοληθώ περιτερο μιας και σε λίγους μήνες θα μετακομίσω σε μόνιμη κατοικία και ποιο καινούργια από εκεί που μένω τώρα.

Αυτό είναι τώρα,στα 112 χωρίς καμία αποσύνδεση αλλά βλέπω παρά πολλά crc και fec errors,είναι λογικό?

6B81D32E-6806-4057-BEA6-C302471BA881.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Drake27 είπε

Έκανε και είδε για τα ανεβοκατεβάσματα,για αυτό είπε πρώτα έλεγχο του εξοπλισμού και μετά να ξανά καλέσω για ραντεβού.

Αλλα εμένα μου είπε για 20€ στο τηλέφωνο.

Το technicolor που δίνουν έχει voip κανονικά.

Ναι, λάθος δικό μου.

Για nova pay tv έχει 30,14 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο vectoring είναι φυσιολογικό να παίζει πάνω κάτω η γραμμή , έτσι δουλεύει το vectoring . Τα στατιστικά σου όμως είναι χάλια . Επισσης και η κλεμα στο μέλλον θα σου δημιουργήσει πρόβλημα,καλύτερα με ταινία  . Αν δεν έχεις παριζάκι πάρε ένα καλώδιο rj11 και κοφτό από την μια μεριά και κάνε ματιση να δεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/8/2019 στις 12:43 ΜΜ, aGka8l είπε

Στο vectoring είναι φυσιολογικό να παίζει πάνω κάτω η γραμμή , έτσι δουλεύει το vectoring . Τα στατιστικά σου όμως είναι χάλια . Επισσης και η κλεμα στο μέλλον θα σου δημιουργήσει πρόβλημα,καλύτερα με ταινία  . Αν δεν έχεις παριζάκι πάρε ένα καλώδιο rj11 και κοφτό από την μια μεριά και κάνε ματιση να δεις 

Με ταινία ήταν τα καλώδια αλλά ήταν χειρότερα,με το που τα έπιασα με κλεμα έστρωσαν μερικά πραγματάκια.

Πηγα και πήρα άλλο τηλεφωνικό πριζακι γιατί αυτό που είχε κάπου έχανε αν το κουνούσες λιγάκι αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Το παριζάκι μου τελείωσε προχτές και δεν έχω να δοκιμάσω 😂🤣
 

Χθες ήρθε ο τεχνικός της νόβα,δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα στο σπίτι αλλά μου πρότεινε να μην το δώσω βλάβη γιατί μπορεί να γίνουν και χειρότερα τα πράματα λόγο ότι παίρνω από δυκτιο της Vodafone.

Επεξ/σία από Drake27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...