Προς το περιεχόμενο

Αποφυγή διοδίων Αθήνα - Θεσσαλονίκη 2019


μπαρμπαγιωργος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Και ακομη περισσοτερη καταντια να μην εχεις δουλεια ή να δουλευεις ημι για 250-300ευρω και να θες να παρεις ενα πιτογυρο(2.50ευρω) να το σκεφτεσαι ή να μην μπορεις να το παρεις!!!

Ναι αλλά αυτό που λες δεν είναι δικαιολογία...Όλοι έχουμε οικονομικά προβλήματα (εγώ βασικά όχι).Δεν έχετε μέσα σας ούτε μια στάλα αγάπης για την πατρίδα μας;την γλυκιά μας Ελλάδα;Εγώ αυτό ρωτάω και περιμένω απάντηση.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 159
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος ενδιαφέρεται για τις παρακάμψεις Αθήνα Θεσσαλονίκη (μέχρι 4/3/2019) τις έχω σε pdf μορφή με οδηγίες ,μου στέλνει το email του με πμ.

Επεξ/σία από Dark_Nightfall
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Για της Θηβας μπορεις να πας απο Ακραιφνιο.. Εχει καλο δρομο αλλα κανεις 25χλμ παραπανω!!! Δηλαδη 2ευρω θα τα δωσεις σε καυσιμα!

Γλυτωνεις και της Αγ. Τριαδας???

δεν το ηξερα,ευχαριστω,αλλα λογικα θα εχει στροφιλικι;

 

Της αγιας τριαδας,βγαινω (αθηνα->λαμια) απο καμενα βουρλα και μπαινω λαμια(δεν περναω καθολου απο εθνικη) και (λαμια->αθηνα) βγαινω απο εξοδο προς Ανθηλη και μπαινω εθνικη απο καμμενα βουρλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Το κρατος αν εβαζε ταμπελες ανευ διοδιων απο που λες να πηγαιναν οι περισσοτεροι???!!!!!!

Από διόδια. Κάνεις δεν θέλει να μείνει πίσω από μια νταλίκα και να κάνει δύο ώρες παραπάνω για να νομίζουν ότι γλύτωσαν κάτι.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, μπαρμπαγιωργος είπε

Νομίζω καταλαβαίνεις βίντεο του 2015 δεν θεωρείται έγκυρο

Δεν είναι περίεργο

Είναι χαμηλού κυβισμού (1.4)

Εσένα προφανώς έχει 6αρι σασμάν ή αυτόματο και είναι νέας τεχνολογίας

Άμα στον παράδρομο έχεις 16λιτρα/100 κατανάλωση, οδηγείς λάθος!! Θα επιταχύνεις συχνά κι απότομα. Ούτε μέσα στην πόλη δεν πρέπει να έχεις τέτοια κατανάλωση

Όχι απλά ειναι 1800 240 άλογα και αν λίγο αγγίξεις το γαζί ρουφάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Όποιος ενδιαφέρεται για τις παρακάμψεις Αθήνα Θεσσαλονίκη (μέχρι 4/3/2019) τις έχω σε pdf μορφή με οδηγίες ,μου στέλνει το email του με πμ.

Απο περιεργια Αθήνα Θεσσαλονίκη της Αγ. Τριαδας που βγαινεις? Γιατι στην Ανθηλη το εκλεισαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Απο περιεργια Αθήνα Θεσσαλονίκη της Αγ. Τριαδας που βγαινεις? Γιατι στην Ανθηλη το εκλεισαν!

Στο ρεύμα προς Λαμία,έξοδος Καμμενα Βουρλα ,μετά τα γνωστά δηλαδή προς Θερμοπύλες Goodys (η είσοδος στα Goodys δεν ισχύει πλέον όπως σωστά λες),συνεχίζεις προς Στυλίδα (παραδρομος),Καραβόμυλο και ξαναμπαίνεις εθνική.Ουσιαστικά απο Καμμενα Βουρλα μεχρι Καραβόμυλο πας παραδρομο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσες φορές είχα πάει Σέρρες, Αριδαία, Θεσσαλονίκη (όχι 1 ή 2 φορές) από Αθήνα τουλάχιστον 30 αρια φορές χωρίς να πληρώσω κανένα διόδια!!!

Αν ήταν κουραστικό το ταξίδι.. ήταν αλλά για μένα μου αρέσει έτσι... να σχεδιαζω το ταξίδι Δηλ να σταματήσω στην Λάρισα (ικεα) και καύσιμα (συνήθως lpg)

Ο λόγος.. απλά δεν μου αρέσει να πληρώνω περισσότερο διόδια παρά τα καύσιμα!!

Πρόσφατα λόγο εκλογών είχαν ανοιχτά τα διόδια και πετάχτηκα μέχρι την Ναύπακτο... δεν πίστευα το κόστος χρήση του δρόμου όταν έβλεπα της πινακίδες

Βέβαια πάει καιρός που είχαν να πάω Αριδαία και πρόσφατα έκλεισαν την καβατσα 90km (Θήβα) αλλά ευτυχώς ξέρω άλλη παράκαμψή που μπορείς να μπεις στην επόμενη είσοδο στην  ν.εθνική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, glamor είπε

Οσες φορές είχα πάει Σέρρες, Αριδαία, Θεσσαλονίκη (όχι 1 ή 2 φορές) από Αθήνα τουλάχιστον 30 αρια φορές χωρίς να πληρώσω κανένα διόδια!!!

Αν ήταν κουραστικό το ταξίδι.. ήταν αλλά για μένα μου αρέσει έτσι... να σχεδιαζω το ταξίδι Δηλ να σταματήσω στην Λάρισα (ικεα) και καύσιμα (συνήθως lpg)

Ο λόγος.. απλά δεν μου αρέσει να πληρώνω περισσότερο διόδια παρά τα καύσιμα!!

Πρόσφατα λόγο εκλογών είχαν ανοιχτά τα διόδια και πετάχτηκα μέχρι την Ναύπακτο... δεν πίστευα το κόστος χρήση του δρόμου όταν έβλεπα της πινακίδες

Βέβαια πάει καιρός που είχαν να πάω Αριδαία και πρόσφατα έκλεισαν την καβατσα 90km (Θήβα) αλλά ευτυχώς ξέρω άλλη παράκαμψή που μπορείς να μπεις στην επόμενη είσοδο στην  ν.εθνική

Έχεις μήπως χαρτογραφήσει τη διαδρομή ή την έχεις μάθει οπότε δεν βάζεις καν gps; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ολα ξεκίνησαν όταν υπήρχε το site bloka.gr... είχε οδηγίες για όλα της παράκαμψή που χρειάζεται.  Περασαν τα χρονια.. πρόσθεσαν αλλά διόδια, έκλεισε και το site απλά μου έμεινε στο μυαλό μου. Αμα θέλεις μπορώ να σου φτιάξω μια διαδρομή αλλά τώρα είμαι σε διακοπές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, glamor είπε

 Ολα ξεκίνησαν όταν υπήρχε το site bloka.gr... είχε οδηγίες για όλα της παράκαμψή που χρειάζεται.  Περασαν τα χρονια.. πρόσθεσαν αλλά διόδια, έκλεισε και το site απλά μου έμεινε στο μυαλό μου. Αμα θέλεις μπορώ να σου φτιάξω μια διαδρομή αλλά τώρα είμαι σε διακοπές

Αμέ ότι φτιάξεις, αν είναι σωστό, είναι 100% καλοδεχούμενο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ntguitar είπε

Ο υπουργός σοιγκοινωνιων τι κάνει;δεν τα διαβάζει τα αίσχη που γράφετε;;;

Θα περναω τα διοδια και θα σου στελνω τις αποδειξεις, μιας και αγαπας το κρατος και δεν εχεις οικονομικο προβλημα.

Ντροπη ειναι να μην πληρωνεις κατι που εισαι υποχρεωμενος, οπως τα κοινοχρηστα.Τα διοδια  εφ'οσον μπορεις να τα αποφυγεις, με την αναλογη ταλαιπωρια, ειναι  δικαιωμα του καθενος να το κανει.

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...