Προς το περιεχόμενο

Google: Κακόβουλες ιστοσελίδες μπορούσαν να έχουν πρόσβαση στο iPhone εδώ και χρόνια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Kleathhs είπε

Δηλαδή αφού τα patcaρισαν όλα καλά.???!Να υποθεσω οτι εχεις iphone.Σαν χρήστης δεν νοιώθεις άσχημα που ήταν εκτεθειμένα τα αρχεία σου και οι κωδικοί σου για 2 ολόκληρα χρόνια?

Αστα να πάνε...εγω ηδη τα εχω βαψει μαυρα και δεν μιλαω με την γυναίκα μου από την στεναχώρια. Μιλάμε για πολυ ασχημα αισθανομαι....θα παω να πιω να το ξεχάσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν υπήρχαν κενά ασφαλείας στα λειτουργικά, δεν θα υπήρχαν και security patches. Βρείτε μου ένα που να μην είχε κενά ασφαλείας και θα γελάσω και εγώ για το iOS μετά. Α είμαι χρήστης Android από πάντα , καθώς το γουστάρω πραγματικά.( Για να μην πείτε ότι είμαι απλφανμποι

Σε αυτά τα μηνιαία security updates του Android  τι νομίζετε κάνουν ακριβώς? Τρύπες κλείνουν άλανια μου .

Επεξ/σία από chris_g92
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Δεν νομίζω να επηρέασε έστω και έναν χρήστη iOS στο να παραμείνει στο iOS .....

Από αυτό Τώρα τι πρέπει να υποθέσουμε?οτι δεν σας ενδιαφέρει η ασφάλεια? η ότι οτι και να σας κάνει η apple παλι θα αγοράζετε προϊόντα της?

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kleathhs είπε

Από αυτό Τώρα τι πρέπει να υποθέσουμε?οτι δεν σας ενδιαφέρει η ασφάλεια? η ότι οτι και να σας κάνει η apple παλι θα αγοράζετε προϊόντα της?

Ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kleathhs είπε

Από αυτό Τώρα τι πρέπει να υποθέσουμε?οτι δεν σας ενδιαφέρει η ασφάλεια? η ότι οτι και να σας κάνει η apple παλι θα αγοράζετε προϊόντα της?

κανε μια αναζητηση στο google μπας και βρεις καμια απαντηση , γιατί ειναι πολλα αυτα που ρωτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ασφαλές λειτουργικό είναι αυτό του NOKIA 3310 Του παλιού ε... Όχι του νέου ...Αν μπορεί να θεωρηθεί λειτουργικό ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Ναι 

Μου αρέσεις γιατί είσαι ειλικρινής. Δηλαδή ακόμα και αν σου κλέψουν τα αρχεία και τους κωδικούς εξαιτίας κενού ασφαλείας του ios  πάλι θα συνεχίζεις να αγοράζεις iPhones?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Kleathhs είπε

Μου αρέσεις γιατί είσαι ειλικρινής. Δηλαδή ακόμα και αν σου κλέψουν τα αρχεία και τους κωδικούς εξαιτίας κενού ασφαλείας του ios  πάλι θα συνεχίζεις να αγοράζεις iPhones?

Κάτσε ρε φίλε αν γινόταν αυτό στο Android δεν θα ξαναπέρνα Android ? 

ΥΓ. Που μπορεί να έχει γίνει αλλά δεν είναι αυτός λόγος κάποιος να τα βάψει μαύρα.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω με τους τύπους που αναρωτιούνται πως μια ομάδα της Google γίνεται να βοηθάει την Apple. Απλά δεν έχετε ιδέα τι σας γίνεται στον ψηφιακό κόσμο. Φαντάζομαι θα μείνετε με το στόμα ανοιχτό όταν μάθετε οτι η μηχανή του Chrome είναι φτιαγμένη από την Apple.

Στο θέμα, τα exploits 

Αναφορά σε κείμενο

 

the implant wasn't capable of establishing boot persistence on the device, and just rebooting the phone would remove, until the user revisited one of the hacked websites again.

Furthermore, Beer also noted that while most of the exploits targeted older vulnerabilities that Apple had already patched, at least one exploit chain used a vulnerability that was still a zero-day (unpatched). This was CVE-2019-7287 & CVE-2019-7286, patched in iOS 12.1.4

 

Τρομερά vulnerabilities. Οι τιμές πώλησης τους πρέπει να ήταν 7 figure

Για τους androidάκηδες φίλους μας που νομίζουν οτι έχουν ιδέα και κοροϊδεύουν, ας τους θυμίσουμε το Stagefright

Αναρωτιέμαι αν θα συμφωνήσουν στο τι είναι προτιμότερο: Να πρέπει να επισκεφτείς συγκεκριμένη μολυσμένη σελίδα ή απλά να δέχεσαι ένα MMS, παθητικά και να είσαι μολυσμένος με boot persistence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Γελάω με τους τύπους που αναρωτιούνται πως μια ομάδα της Google γίνεται να βοηθάει την Apple. Απλά δεν έχετε ιδέα τι σας γίνεται στον ψηφιακό κόσμο. Φαντάζομαι θα μείνετε με το στόμα ανοιχτό όταν μάθετε οτι η μηχανή του Chrome είναι φτιαγμένη από την Apple.

Στο θέμα, τα exploits 

Τρομερά vulnerabilities. Οι τιμές πώλησης τους πρέπει να ήταν 7 figure

Για τους androidάκηδες φίλους μας που νομίζουν οτι έχουν ιδέα και κοροϊδεύουν, ας τους θυμίσουμε το Stagefright

Αναρωτιέμαι αν θα συμφωνήσουν στο τι είναι προτιμότερο: Να πρέπει να επισκεφτείς συγκεκριμένη μολυσμένη σελίδα ή απλά να δέχεσαι ένα MMS, παθητικά και να είσαι μολυσμένος με boot persistence

Εγώ ψηφίζω σελίδα γιατί έχω να λάβω MMS  καμία δεκαετία

Επεξ/σία από Kleathhs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...