Προς το περιεχόμενο

Εργασία στον μασουτη


26ska

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, 26ska είπε

6:40 λεπτά η βάρδια

είμαι σίγουρος ότι αυτές οι 6ω και 40λ άνετα θα γίνουν 8ωρο.

 

15 λεπτά πριν, archer100 είπε

μιλαμε κυριως για γιαγιαδες που κανουν τα ψωνια της εβδομαδας, πολλες θα σου δινουν και 5ευρα τιπ

αχαχαχαχαχα, καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Man ο μασουτης σαν εργοδότης έχει αρκετά καλό όνομα στην πιάτσα για δεδομένα Ελλάδα 2019. Τώρα όλα τα άλλα είναι δικό σου θέμα τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. 

8 λεπτά πριν, Xacti είπε

είμαι σίγουρος ότι αυτές οι 6ω και 40λ άνετα θα γίνουν 8ωρο.

Είτε 8ωρο γίνει είτε 10ωρο θα πληρωθεί υπερωρίες σοβαρή εταιρεία ειναι όχι ο κυρ Αλέκος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 26ska είπε

Αυτό φοβάμαι κ εγώ... 

Θα πληρώνονται οι υπερωρίες κανονικά. Έχει δυνατό όνομα, για να κάνει τέτοιες ηλιθιότητες.

Ζύγισε τα. Αν τώρα βγάζεις κοντά στα 800, ίσως και να αξίζει. 

Στην τωρινή εργασία είσαι φουλ ασφαλισμένος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις θέμα υγείας όπως ανέφερες σκέψου ότι θα δουλεύεις μέχρι να πεθάνεις,οπότε βάλε ιδιαίτερη βαρύτητα σε αυτό.

Το μόνο που με φρενάρει από αυτά που ανέφερες είναι η απόσταση οι βενζίνες ,που λογικά με το μηχανάκι θα είναι λίγες όμως.

Πιστεύω εάν δεν κάτσει θα ξαναβρείς εύκολα για το μηχανάκι με τόσα χρόνια συνεχούς εργασίας επάνω του.

Είπαμε τα ζυγίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, costacurta είπε

Man ο μασουτης σαν εργοδότης έχει αρκετά καλό όνομα στην πιάτσα για δεδομένα Ελλάδα 2019. Τώρα όλα τα άλλα είναι δικό σου θέμα τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. 

Είτε 8ωρο γίνει είτε 10ωρο θα πληρωθεί υπερωρίες σοβαρή εταιρεία ειναι όχι ο κυρ Αλέκος 

Σοβαρη εταιρία την ξέρω κ εγώ, με καλό όνομα, αλλά μου έκανε αρνητική εντύπωση το χρηματικό και το 6ήμερο. Βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι 5μερο στο μασουτη. 

47 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Θα πληρώνονται οι υπερωρίες κανονικά. Έχει δυνατό όνομα, για να κάνει τέτοιες ηλιθιότητες.

Ζύγισε τα. Αν τώρα βγάζεις κοντά στα 800, ίσως και να αξίζει. 

Στην τωρινή εργασία είσαι φουλ ασφαλισμένος;

Γύρω στα 850-900 βγάζω στην τωρινή, η ασφάλιση είναι για 30 ώρες την εβδομάδα που έχω, δώρα, άδειες, αργίες, νυχτερινά κτλ κανονικά και το μηχανάκι της εταιρίας. Αν δούλευα σε κάνα ντελιβερυ μαύρο, όπως είναι κ τα πιο πολλά θα έφευγα ασυζητητί. 

27 λεπτά πριν, georgerapp είπε

Εάν έχεις θέμα υγείας όπως ανέφερες σκέψου ότι θα δουλεύεις μέχρι να πεθάνεις,οπότε βάλε ιδιαίτερη βαρύτητα σε αυτό.

Το μόνο που με φρενάρει από αυτά που ανέφερες είναι η απόσταση οι βενζίνες ,που λογικά με το μηχανάκι θα είναι λίγες όμως.

Πιστεύω εάν δεν κάτσει θα ξαναβρείς εύκολα για το μηχανάκι με τόσα χρόνια συνεχούς εργασίας επάνω του.

Είπαμε τα ζυγίζεις.

Αυτό σκέφτομαι φίλε, με το πρόβλημα υγείας που έχω, στο μηχανάκι για πόσα χρόνια ακόμα θα μπορώ, ήδη δεν την παλεύω. Αλλά από την άλλη το 6ημερο μου πέφτει βαρύ, πρέπει κ να ξεκουράζομαι κ να βλέπω και τα 2 μικρά παιδιά που έχω. Η αλήθεια είναι ότι πιο πολύ με προβληματίζει το 6μερο και η απόσταση, τα λεφτά πιστεύω με τα tips, μάλλον θα είναι καλύτερα. 

Έστειλα μόλις μέηλ στην υπεύθυνη προσωπικού, που μου έκλεισε τη συνέντευξη, ότι το ξανασκεφτηκα κ μου είναι πολύ μακριά το κατάστημα του παλαιού Φαλήρου, αν προκύψει στο μέλλον κάτι κοντυνοτερο στον τόπο κατοικίας, θα χαρώ να επικοινωνήσει μαζί μου. 

Νομίζω είναι πιο έντιμο να μην σπατάλησω το χρόνο τους για μια δουλειά που δεν θα πάω και να τους κάνει καλή εντύπωση, έτσι ώστε να μην κλείσω την πόρτα για μελλοντική συνεργασία... 

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι,και εγώ έχω 2 μικρά και είμαι 5νθημερο και θα μου καθόταν άσχημα.

Ο χρόνος περνάει και οι στιγμές δεν επιστρέφουν ούτε οι ηλικίες τους.

Σου εύχομαι να βρεις σύντομα κάτι καλύτερο και προσοχή στους δρόμους.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, costacurta είπε

Man ο μασουτης σαν εργοδότης έχει αρκετά καλό όνομα στην πιάτσα για δεδομένα Ελλάδα 2019. Τώρα όλα τα άλλα είναι δικό σου θέμα τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. 

Είτε 8ωρο γίνει είτε 10ωρο θα πληρωθεί υπερωρίες σοβαρή εταιρεία ειναι όχι ο κυρ Αλέκος 

Άλλες σοβαρές εταιρίες στον ίδιο κλάδο.... Μια χαρά τους λαλάκες κάνουν ή τις πληρώνουν σε "ρεπό"....  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ciyo είπε

εγω παιρνω παραγγελιες απο σουπερ μαρκετ και τα σαββατα. θα μαθετε να δουλεύετε και σαββατα πλεον, οπως σε ολες τις χωρες.

Δεν με πειράζει το Σάββατο φιλαράκι, μια ζωή δουλεύω τα σαββατοκύριακα, το 6ημερο πειράζει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Καπου το έχασα:γιατί όχι εξαήμερο;Πενθήμερο πέρα απο δημόσιο και τράπεζες ποιος άλλος δουλεύει;

Γιατί όχι και 7ημερο,να πάει μια μέρα χαμένη, τεμπελιαζοντας; 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, 26ska είπε

Γιατί όχι και 7ημερο,να πάει μια μέρα χαμένη, τεμπελιαζοντας; 

Εξυπνάδα αλλά δεν απάντησες.Τον έναν το ενοχλεί το 6ημερο ,τον άλλον το σπαστό.Απο την στιγμή που είναι οι νόμιμες ώρες την εβδομάδα τότε ψάξε κάτι άλλο που πλησιάζει στα δικά σου στανταρ.Μακάρι να το βρεις,χωρίς ίχνος ειρωνείας στο λέω.

Εχεις την πολυτέλεια να μην ψάχνεις δουλειά αλλά καλύτερη δουλειά απο αυτή που έχεις. Πολυ σημαντικό αυτό. 

Παντως οι μεγάλες εταιρίες δεν ριψοκινδυνευουν αδηλωτη εργασια κλπ.Θα σταματάς στην ωρα σου και θα λαμβάνεις όλα τα νόμιμα,πολλά ή λίγα  ανάλογα πως τα αξιολογεί ο καθένας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εξυπνάδα αλλά δεν απάντησες.Τον έναν το ενοχλεί το 6ημερο ,τον άλλον το σπαστό.Απο την στιγμή που είναι οι νόμιμες ώρες την εβδομάδα τότε ψάξε κάτι άλλο που πλησιάζει στα δικά σου στανταρ.Μακάρι να το βρεις,χωρίς ίχνος ειρωνείας στο λέω.

Εχεις την πολυτέλεια να μην ψάχνεις δουλειά αλλά καλύτερη δουλειά απο αυτή που έχεις. Πολυ σημαντικό αυτό. 

Παντως οι μεγάλες εταιρίες δεν ριψοκινδυνευουν αδηλωτη εργασια κλπ.Θα σταματάς στην ωρα σου και θα λαμβάνεις όλα τα νόμιμα,πολλά ή λίγα  ανάλογα πως τα αξιολογεί ο καθένας.

Φίλε μου μίλησες σωστά, απλά δεν το βλέπω λογικό να μην ενοχλεί το 6ημερο και το σπαστό. Δουλεύουμε για να ζούμε, όχι ζούμε για να δουλεύουμε. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Εξυπνάδα αλλά δεν απάντησες.Τον έναν το ενοχλεί το 6ημερο ,τον άλλον το σπαστό.Απο την στιγμή που είναι οι νόμιμες ώρες την εβδομάδα τότε ψάξε κάτι άλλο που πλησιάζει στα δικά σου στανταρ.Μακάρι να το βρεις,χωρίς ίχνος ειρωνείας στο λέω.

Εχεις την πολυτέλεια να μην ψάχνεις δουλειά αλλά καλύτερη δουλειά απο αυτή που έχεις. Πολυ σημαντικό αυτό. 

Παντως οι μεγάλες εταιρίες δεν ριψοκινδυνευουν αδηλωτη εργασια κλπ.Θα σταματάς στην ωρα σου και θα λαμβάνεις όλα τα νόμιμα,πολλά ή λίγα  ανάλογα πως τα αξιολογεί ο καθένας.

Συγνωμη αλλα γιατι να μην ενοχλει το 6ημερο και το σπαστο? Σ αυτες τις περιπτωσεις χανει ελευθερο χρονο ο εργαζομενος και βολευεται ο εργοδοτης, αλλα απ οσο ξερω κανενας εργοδοτης δε φροντιζει να ανταμοιψει αυτη τη διευκόλυνση

Δε ξερω για σενα, οι περισσότεροι ομως δε δουλευουμε για χομπυ και θελουμε ο χρονος που δινουμε να αμοιβεται δικαια, οποτε ναι ενοχλουν τετοιες τακτικες που δυστυχως εχουν γινει καθημερινοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δουλευω ανω των 50ωρων την εβδομαδα σε συνεργειο αλλα 5νθημερο,το προτιμω απο το να ηταν 6ημερο και ας ηταν πιο λιγο.

πιστευω ενας ανθρωπος 2 μερες τις θελει ελευθερες,τις χρειαζεται.

στην αρχη μπηκανε οι γυναικες στην εργασια,δε μειωθηκαν οι ωρες στους ανδρες αλλα ξεκινησαν στο μεροκαματο και οι 2,μετα η τεχνολογια εκανε αλματα,δεν μας βοηθησε ,μας κανει ανεργους και συνεχιζουμε να δουλευουμε με τα κεφαλια κατω και πολλοι ανθρωποι αμείλικτα ωραρια.

ε τι σκ@τα προοδος και εξελιξη ειναι αυτο;

απλα οι εχοντες τα μαζευουν πιο γρηγορα και ταχυτατα!

σαν ον ο ανθρωπος ειναι τερμα περιεργο,καινουργια εργαλεια ευκολιες ολα εξελισονται,τα παντα,οτι βλεπεις διπλα σου το προγουμενο μοντελο ηταν κατωτερο και λιγότερο αποδοτικο,απο ενα κλαρκ/παλετοφορο μεχρι ενα pc/software ,αλλα η ανταποδωση στην ζωη ειναι 0νικη με μια καλη εσανς απο πολυ ανχος πλεον! 

για σκεφτείτε το λιγο και να εχετε αυτονοητη την καλυτερη ζωη ,οχι σαν κατι που δε μας χρωστανε και ειναι πολυτελεια,και να θελετε το καλο του διπλα σας.

εαν ο διπλα σας δεν εχει ισως σας ζητησει βοηθεια, ενω εαν ο διπλα σας εχει ισως εσεις εχετε καποιον να σας βοηθησει στην ανάποδη.

ειναι ανωμαλο να ζηταμε να ψοφισει η κατσικα του διπλα.

υ.γ το σχολιο δεν κατευθυνετε σε ΚΑΝΕΝΑ παιδι απο πανω και ουτε απαντω καπου συγκεκριμενα.

ηταν σκετη φιλοσοφια που δεν βοηθα το θεμα του ts απλα τα εγραψα.  

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...