Προς το περιεχόμενο
  • 0
tempo

GDPR σε wordpress

Ερώτηση

καλημέρα, ψάχνω για plugin του wordpress που να εμφανίζει το απαραίτητο κείμενο-ειδοποίηση σχετικά με τον Ευρωπαϊκό κανονισμό για προσωπικά δεδομένα και cookies. 

Έχετε να προτείνετε κάποιο που το έχετε χρησιμοποιήσει και είστε ευχαριστημένοι;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• 0

Ευχαριστημένος με έτοιμο plugin δεν είμαι σχεδόν ποτέ, αλλά μια λύση που έχω χρησιμοποιήσει και δεν είχε ιδιαίτερα θέματα ήταν το https://wordpress.org/plugins/cookie-notice/
Δεν είναι τέλειο, αλλά είναι απλό στην εφαρμογή και σχετικά εύκολο στο styling.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0
43 λεπτά πριν, vadou είπε

Ευχαριστημένος με έτοιμο plugin δεν είμαι σχεδόν ποτέ, αλλά μια λύση που έχω χρησιμοποιήσει και δεν είχε ιδιαίτερα θέματα ήταν το https://wordpress.org/plugins/cookie-notice/
Δεν είναι τέλειο, αλλά είναι απλό στην εφαρμογή και σχετικά εύκολο στο styling.

έχει δίκιο (αν και υπάρχουν μερικές φορές διαμαντάκια δωρεάν). Αυτό που μετράει είναι να μην δημιουργεί θέματα και να κάνει την δουλειά του....θα το κοιτάξω και αν έχω απορίες για το όλο θέμα ίσως ξαναρωτήσω...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 0

Αν χρησιμοποιείς ήδη το JetPack δεν χρειάζεσαι επιπλέον plugin, αφού μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ενσωματωμένο Widget "Cookies & consent Banner".

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.