Προς το περιεχόμενο

Ενοχλητικές κλήσεις σε σταθερό τηλέφωνο για πωλήσεις.


Skatzivas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Ανοίγω αυτό το θέμα με αφορμή μια κλήση στο σταθερό προχτές στις 3 το μεσημέρι που με εξόργισε. Όχι μόνο μου ξύπνησε τα μωρά,αλλά ήταν κ αναπάντητη από την voltron για ρεύμα. Από ότι είδα στο Google είναι συνήθη πρακτική. Το πήρα πίσω επώνυμα και ζήτησα να παραπονεθω κλπ κλπ 

Ούτε σε 5 λεπτά με πήρε πίσω μια τύπισσα μου δήλωσε τα στοιχεία της και αφού τους είπα τα παραπάνω,ότι είμαι στην λίστα 3 ή 11 (κόλλησα δεν θυμάμαι) όπου το τηλέφωνο μου εξαιρείται από τις κλήσεις αυτές και απαγορεύεται, αφού τους είπα ότι και να ήθελα να αγοράσω ρεύμα πιστεύουν ότι θα πάρω στις 3 το μεσημέρι που ενοχλούν; Κλπ κλπ. Μου ζήτησε συγγνώμη και ότι θα διορθώσει το λάθος κλπ.

είσαι δεν είσαι στην λίστα στα π@π@ρια τους. Ξέρω ότι μπορώ να τρέξω να τους καταγγέλλω κλπ γιατί ειδικά το πρωί που λείπουμε βρίσκουμε αναπάντητες, το θέμα είναι πρακτικά υπάρχει λύση;;;

Υπάρχει ένα σταθερό τηλέφωνο συσκευή ή ασύρματο που να μπλοκάρει κλήσεις όπως κάνουμε στα κινητά; Ή άλλος τρόπος;

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα το έχετε αντιμετωπίσει. 

 

Επεξ/σία από Skatzivas
Ορθογραφία
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα ψάξει αλλά δεν έβρισκα τίποτα και δεν είμαι αμπαλος. Ξέρεις πώς το εννοώ. Το θέμα είναι ότι θέλω συσκευή να είναι διπλή σαν duplex δηλαδή, γιατί πάει το τηλέφωνο και στο διπλανό σπίτι.

Βέβαια αυτό είναι δευτερεύον τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συσκευές τέτοιες υπάρχουν πολλές.Δυστυχώς όμως κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζουν νούμερα όποτε είναι ουσιαστικά άχρηστες οι συσκευές αυτές η τα app για το κινητό.Εχω εχω συσκευή που εχω μπλοκάρει καμιά 200αρια νούμερα και αλλα τόσα στο κινητό αλλα τηλ.πέφτουν ακόμα.Το μεσημέρι αμα τη πέσω για ύπνο τα κλείνω όλα .Σε άλλες ώρες που παίρνουν αν δεν εχω κέφια απλα το κλείνω.Όταν εχω κέφια τους- τις  ρωτάω για τις σεξουαλικές τους πρακτικές, τις δικές τους της μαμάς τους της γυναίκας τους ,και αν δεν το κλείσουν αμεσα  ακούνε και οσα μπινελικια προλάβω να τους ριξω. 😀

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ απλα παιρνεις τον πάροχό σου και τους λες να υπαχθεις στο άρθρο 14 (αν θυμαμαι καλα), περι προστασίας προσωπικων δεδομένων,

και οτι δεν επιτρεπεις σε κανεναν να χρησιμοποιεί το τηλέφωνό σου για διαφημιστικους ή άλλους σκοπους!

Θα σταματήσει, το έχω κάνει!

Τώρα, για το κινητό δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις το ίδιο, νομίζω μπορείς, αν οχι, κατέβασε την εφαρμογή Truecaller! Με εχε σωσει!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, LiquidTroll είπε

Πολυ απλα παιρνεις τον πάροχό σου και τους λες να υπαχθεις στο άρθρο 14 (αν θυμαμαι καλα), περι προστασίας προσωπικων δεδομένων,

και οτι δεν επιτρεπεις σε κανεναν να χρησιμοποιεί το τηλέφωνό σου για διαφημιστικους ή άλλους σκοπους!

Θα σταματήσει, το έχω κάνει!

Τώρα, για το κινητό δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις το ίδιο, νομίζω μπορείς, αν οχι, κατέβασε την εφαρμογή Truecaller! Με εχε σωσει!

Παλι καλα που υπαρχει και εσυ,γιατι οι  αλλοι  απαντησαν απλα για να απαντησουν.
Το αρθρο ποσο σιγουρο ειναι οτι ειναι το 14,γιατι θελω να το κανω και εγω;

Εχω το ιδιο προβλημα,εχω σταθερο για να με παιρνει ενα συγκεκριμενο ατομο,αφου πρωτα με παρει στο κινητο.
Την υπολοιπη μερα βαραει ανεξελεγκτα,ενω δεν το εχει ΚΑΝΕΙΣ το νουμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Παλι καλα που υπαρχει και εσυ,γιατι οι  αλλοι  απαντησαν απλα για να απαντησουν.
Το αρθρο ποσο σιγουρο ειναι οτι ειναι το 14,γιατι θελω να το κανω και εγω;

Εχω το ιδιο προβλημα,εχω σταθερο για να με παιρνει ενα συγκεκριμενο ατομο,αφου πρωτα με παρει στο κινητο.
Την υπολοιπη μερα βαραει ανεξελεγκτα,ενω δεν το εχει ΚΑΝΕΙΣ το νουμερο.

Μητρώο άρθρου 11 Ν. 3471/2006

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mhtrwo_11.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ήδη στη λίστα του άρθρου 11 όπως έγραψα (απλά δεν θυμόμουν το σωστό νούμερο). Το έβαζα στο αθόρυβο αλλά κ αυτό δεν βολεύει για πολλούς λόγους. 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Τελικά είτε το νήμα αναφέρεται σε iPhone, είτε εδώ υπάρχει παντού τρολια. Απίστευτο το πόσο ελεύθερο χρόνο έχουν κάποιοι. Σας ζηλεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎31‎/‎8‎/‎2019 στις 7:14 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Μητρώο άρθρου 11 Ν. 3471/2006

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mhtrwo_11.html

Ειμαι κι εγω γραμμενος αλλα αυτοι με...γραφουν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με έχουν πάρει από Αφρική μεσημέρι 2 φορές σε 2 κινητά

Απο ότι βλέπω εδώ σου κάνουν αναπάντητη και αν πάρεις πίσω χρεώνεσαι 

https://www.tilefonikos-katalogos.gr/arithmos/27889501609

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν χρειάζεται εγγραφή στο μητρώο 11. Ήταν πριν εποχές gdpr. Κάθε κλήση που δεν έχεις συμφωνήσει να γίνει θεωρείται παράνομη και μπορείς να κάνεις καταγγελία. Άλλο που στην Ελλάδα δεν το εφαρμόζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/08/2019 at 17:37, xp-user said:

Όταν εχω κέφια τους- τις  ρωτάω για τις σεξουαλικές τους πρακτικές, τις δικές τους της μαμάς τους της γυναίκας τους ,και αν δεν το κλείσουν αμεσα  ακούνε και οσα μπινελικια προλάβω να τους ριξω. 😀

αν το λες σοβαρα τοτε συμπεριφορα  μικρου παιδιου .μετα κανεις και yo και λες στους αλλους ναι τα καταφερα της την ειπα....με το χαμογελο της ικανοποιησης?? πολυ απλα μπορεις να το κλεινεις και να μην σπαταλας ουτε το δικο σου χρονο ουτε της αλλης πλευρας. καταλαβαινω οτι ειναι ενοχλητικο αλλα αμα θες να κανεις κατι βαλτα με την εταιρεια και οχι με τον υπαλληλο.

προς τον τοπικ σταρτερ.σε πολλους παροχους υπαρχει  επιλογη στο site τους οταν εχεις λογαριασμο πχ  nova

Screenshot_2019-09-02-08-22-08-058_com.android.chrome.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...