Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα βασικά χαρακτηριστικά των iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, JcD είπε

Σε αυτό το κομμάτι εγώ βάζω και την πιθανή ολοκληρωτική απώλεια της συσκευής, πέσιμο από ψηλά όπου δεν αξίζει επισκευή, απώλεια ή κλοπή κλπ Αν το δούμε έτσι, κάποιες από τις δυνατές ναυαρχίδες android του '19 έχουν μικρότερη απώλεια χρημάτων από τις περσινές συσκευές της apple, αν η σύγκριση γίνει με τις επερχόμενες συσκευές τότε η μπάλα χάνεται. Ναι μεν καλύτερη μεταπώληση το iphone αλλά και παράλληλα μεγαλύτερες απώλειες στην κακιά στιγμη!

Προσωπικά, δεν μού πέφτουν πράγματα από τα χέρια.

Τώρα, γι' αυτούς που έχουν τανάλιες για χέρια, η καλύτερη λύση είναι είτε φθηνές συσκευές είτε rugged cases, που υπάρχουν εξαιρετικά τέτοια και για iPhone.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ethereum είπε

μια πληροφορία απο αμερική που νομίζω δεν ξέρει κανείς , το καινούργιο iphone θα μπορεί να κάνει ένα video effect που λέγεται greenscreen , θα μπορείς δηλαδή να ξεχωρίζεις τον εαυτό σου απο το background  και να προσθέτεις ότι video θέλεις απο πίσω , θα είναι πολύ χρήσιμο για δημοσιογράφους και youtubers , ας πούμε φιλμάρεις τον εαυτό σου να μιλά για τον πύργο του Αιφελ στο σπίτι σου και απο πίσω βάζεις ένα live video που σε κάνει να φαίνεσαι σαν να είσαι εκεί , και όλο αυτό θα γίνεται στο iphone ! :)

Υπάρχουν ήδη αρκετές εφαρμογές που το κάνουν αυτό , αλλά αν μπει εγγενώς στο iOS προφανώς και θα γίνει viral μιας και θα χρησιμοποιηθεί από influencers. Ρε που καταντήσαμε ... Influencers 

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4mage είπε

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ  ΧΑ ΧΑ (ότι καλύτερο έχω διαβάσει εδώ μέσα).

Εννοεί μέσο μισθό 1200 ευρώ το χρόνο, όχι το μήνα, μη μπερδεύεσαι αδερφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Μαζεμένο» σε μέγεθος το 11pro και με καλή μπαταρία. Σε μαύρο χρωμα είναι όμορφο καθώς «κρύβονται» τα «μάτια» από τις 3 κάμερες. Πιστεύω ότι θα είναι το best seller από τα 3. Με μόνο παράπονο την τεράστια διαφορά τιμής από το απλό 11αρι: 25% ...?

Και εύλογα σκέφτομαι γιατι?... για να φαίνεται η τιμή χαμηλή: αν σκέφτεσαι ότι το κινητό σου αξίζει γι αυτά που έχει ΜΗΝ το βάζεις σε αυτή την τιμή... εκτός αν ρίξεις την τιμή από το προηγούμενο 150 $ κάτω...(δεν πιστεύω ότι θα συμβεί). 

Στην περίπτωση της τιμής η Apple κάνει λάθος... αντιγράφει τα S10 που απλά θέλει να χτυπήσει... μόνο που (κατά τη γνώμη του γράφοντας παντα) το s10 είναι πιο προηγμένο τεχνολογικά...και αν το λειτουργικό One UI κάνει περαιτέρω βήματα σταθερότητας και διαρκείας...θα είναι μια παρά πολύ καλή επιλογή. 

Ομως το iOS είναι πολύ εύχρηστο και σταθερό σε αυτά που ...σε αφήνει να κανεις. Αξεπέραστο ...ως τώρα (αλλά remains to be seen..)

Οσο για τα gb στη RAM ...δεν βλέπω τεράστια διαφορά ανάμεσα στα 6 και τα 8 που έχουν οι ναυαρχίδες των δυο εταιριών ...δεν καταλαβαίνω γιατι μαλώνουμε.

Από οθόνη...το s10 είναι το ίδιο καλό αν όχι καλύτερο από το 11pro...του S10e όμως πολύ καλύτερη του απλού 11... (πατάτα όμως το fingerprint reader στο πλάι).

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα... εγω δουλεύω 2 χρόνια τώρα και τα δυο...iOS και Android ( Android One included και SAMSUNG One UI πιο πρόσφατα) και θεωρώ ότι κάθε ένα έχει τα καλά του...

Εξαρταται αποκλειστικά από τη χρήση και το γούστο του καθενός...

Αλλα και την τσέπη...βεβαίως... και προσωπικα θεωρώ ότι αξία κινητού πάνω από 350-400 ευρώ για 2-3 χρόνια χρήσης είναι απλά απαράδεκτο... οποτε ευχαριστώ...δεν θα πάρω...ούτε το ένα ούτε το άλλο... 

(χρήστης 6s και a40...λόγω τιμής και ...μεγέθους!... το μέγεθος μετράει προς τα κάτω!) χοχο!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως προσταζουν οι καιροι.ασχημια κακογουστια ανωμαλια τρεντια υπερκοστολογιση.οτι ακριβως χρειαζεσαι για να ακουμπησεις στο τραπεζι που πινεις καφε για να μετρας στην παρεα........ΚΑΜΙΑ ΦΡΕΣΚΑΔΑ...ΚΡΙΜΑ APPLE.......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, teovag είπε

Από οθόνη...το s10 είναι το ίδιο καλό αν όχι καλύτερο από το 11pro

Για ανάλυσε το περαιτέρω αυτό, αν οι οθόνες των καινούργιων iphone είναι ίδιες με τον υπαρχόντων τότε μιλάμε για 2 γενιές πίσω! Αν βγούνε πάλι αποτελέσματα από τα γνωστά sites ότι έγινε καλύτερο καλιμπράρισμα και ιστορίες τότε απλά μιλάμε  για στημένο μεταξύ των εταιριών παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aris_rom είπε

Επιτέλους 128 στην βασική. Αυτό έλειπε να ήταν ακόμα στα 64. Σημαντική προσθήκη η υποστήριξη του πεν. Είμαι περίεργος να δω αν θα βγάλει ένα άλλο μικρότερο πεν αποκλειστικά για τα iphone ή αν θα αφήσει το ήδη υπάρχον. Κατ εμέ ένα μικρότερο θα ήταν το καλύτερο. Θα μπορούσες με μία θήκη με θέση για το πεν να το κουβαλάς πάντα μαζί σου ενώ το τωρινό δεν γίνεται. 

Πάρε pen άλλης μάρκας, υπάρχουν μικρά. Δηλαδή όταν δεν υπήρχε στυλό από apple, με τι δουλεύαμε? Είχαμε adonit κλπ.  Τώρα μας δουλεύουν :P

Επεξ/σία από winmac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κλασικές πλέον αλλαγές σε κάθε καινούργιο iphone. Τίποτα το συγκινητικό η να αξίζει την αναβάθμιση. Έτσι και αλλιώς πλέον τα λεφτά θα βγαίνουν από services και wearables οποτε δεν πέφτει πολύ βάρος στα κινητά. 

 

Εφυγε ο Steve, έφυγε ο Ive. Νομίζω πως η εικόνα της Apple θα αλλάξει δραματικα στα επόμενα χρόνια. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 6gb ram τα θεωρω παρα πολυ καλη κινηση. Μονη ενσταση οτι επρεπε να μπει oled και στο μικροτερο μοντελο μιας και οι διαφορες ειναι μεγαλες με τα μεγαλα μοντελα στην ποιοτητα οθονης. Ο Α13 κλασικα θα σκοτωνει υπολογιζω πανω απο 500k antutu. Μακαρι να μην ειναι ετσι το πισω μερος του κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hatsos είπε

Οι κλασικές πλέον αλλαγές σε κάθε καινούργιο iphone. Τίποτα το συγκινητικό η να αξίζει την αναβάθμιση. Έτσι και αλλιώς πλέον τα λεφτά θα βγαίνουν από services και wearables οποτε δεν πέφτει πολύ βάρος στα κινητά. 

Εφυγε ο Steve, έφυγε ο Ive. Νομίζω πως η εικόνα της Apple θα αλλάξει δραματικα στα επόμενα χρόνια. 

μόνο το λογισμικό αξίζει πλεόν. Και αυτό μόνο για όσους χρησιμοποιούν και iphone και mac.
Οι άλλοι που απλά εκθειάζουν το iphone εδώ μέσα και δεν έχουν πιάσει ποτέ τους mac os, απλά fail :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JcD είπε

Για ανάλυσε το περαιτέρω αυτό, αν οι οθόνες των καινούργιων iphone είναι ίδιες με τον υπαρχόντων τότε μιλάμε για 2 γενιές πίσω! Αν βγούνε πάλι αποτελέσματα από τα γνωστά sites ότι έγινε καλύτερο καλιμπράρισμα και ιστορίες τότε απλά μιλάμε  για στημένο μεταξύ των εταιριών παιχνίδι!

Λόγω του notch σε αντίθεση με το punch hole, τα ppi και του ratio. Δεν είμαι σίγουρος για τη γωνία θέασης...βέβαια θα πρέπει να την δούμε από κοντά πρώτα... Δεν νομίζω όμως τελικά ότι υπάρχει καλύτερη οθόνη ως τώρα σε κινητό από dynamic ambled (γνώμη μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, winmac είπε

μόνο το λογισμικό αξίζει πλεόν. Και αυτό μόνο για όσους χρησιμοποιούν και iphone και mac.
Οι άλλοι που απλά εκθειάζουν το iphone εδώ μέσα και δεν έχουν πιάσει ποτέ τους mac os, απλά fail :P

Πραγμαρικά όμως μόνο το λογισμικό αξίζει. Είναι ο λόγος που έχω ακόμα iphone. Αλλά και αυτό πόσο ακόμα να κρατήσει το κοινό. 

Όπως και να έχει θα φανεί στο μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι νόημα έχει το pro να υποστηρίζει το pen αλλά να μην έχει θήκη γι'αυτό και να μη το δίνουν μαζί; 

Επίσης θα ήταν πιο λογικό πιστεύω το pro να έχει τη μεγαλύτερη οθόνη...

Κατά τα άλλα νομίζω ότι για αυτούς που γουστάρουν iphone και ios είναι καλά και θα πουλήσουν, για τους υπόλοιπους που είναι σε ακριβά android μάλλον αδιάφορα. Ο κόσμος έχει κατασταλάξει σε μεγάλο βαθμό δηλαδή μετά από τόσα χρόνια.

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέμε όσο υπάρχουν αγοραστές θα βγάζει και θα πουλάει. Απλά τα πράγματα. Που κολλάτε μερικοί με τις ταχύτητες με τις μνήμες κλπ? Σίγουρα θα έχει προβλήματα θα είναι ποιο αργό και θα έχει κατώτερες κάμερες και χαρακτηριστικά με το όπως πάντα κλειστό λογισμικό από οποιοδήποτε android κλπ. κλπ.

ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΕΜΑΣ δεν καταλαβαίνω. Από την στιγμή που έχει αγοραστικό κοινό απλά δεν μας πέφτει λόγος.

Σχεδιασμός πάντως όντως μια από τα ίδια. Τιμολογιακή πολιτική επίσης. Να υποθέσω ότι ποιοτικά θα είναι χειρότερο από τα 10άρια. 

Με λίγα λόγια ούτε κρύο ούτε ζέστη. Βαρέθηκα τα android και το Mi9 μου. ΘΕΛΩ να κάνω την αλλαγή. Αλλά με αυτό εδώ μπα... Θα μείνω για καιρό ακόμη από ότι βλέπω ώσπου να βγει κάνα 855+ της προκοπής (xiaomi δηλαδή)....

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τι νόημα έχει το pro να υποστηρίζει το pen αλλά να μην έχει θήκη γι'αυτό και να μη το δίνουν μαζί; 

Επίσης θα ήταν πιο λογικό πιστεύω το pro να έχει τη μεγαλύτερη οθόνη...

Κατά τα άλλα νομίζω ότι για αυτούς που γουστάρουν iphone και ios είναι καλά και θα πουλήσουν, για τους υπόλοιπους που είναι σε ακριβά android μάλλον αδιάφορα. Ο κόσμος έχει κατασταλάξει σε μεγάλο βαθμό δηλαδή μετά από τόσα χρόνια.

Σιγά μη σου δώσουν το pencil που το πουλάνε 100€ τζάμπα. Εδώ δεν δίνουν γρήγορο φορτιστή...

 

 

κατα τα αλλά 850€ για τα ακόμη μια φορά LCD οθόνη και 64gΒ είναι για γελωτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...