Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα βασικά χαρακτηριστικά των iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, makridis είπε

Όπα όπα. Βιάζεσαι. Σε πληροφορώ ότι ο καινούργιος exynos στα 7nm είναι σχεδόν εφάμιλλος του 855. Όχι καλύτερος αλλά παραπλήσιος (ακόμα και στις επιδόσεις της μπαταρίας, η οποία είναι εκπληκτική). Δες και και το βιντεάκι του Matthew Moniz στο youtube που τα συγκρίνει.

Υ.Γ.

Προφανώς και δεν συγκρίνεται με τον A12.

 

 

 

Εγω παλι ειδα οτι σαν gpu αυτη του note 10 ειναι ελαχιστα καλυτερη απο αυτη του exynos του s10  και σαν cpu μια ειναι πισω απο τον exynos του s10 και μια μπροστά, αναλογα με το τι benchmark τρεχεις

 

 

Δηλαδη αλλη μια χρονια φιασκο τα exynos. Για gpu δε το συζηταμε... Σαπακι! Δες το video που ποσταρα πως χάνει παλι frames σε σχεση με τον snapdragon ! 

4 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Σύμφωνα με την ελληνική στατιστική υπηρεσία ο μέσος μισθός στην Ελλάδα είναι €1160.......βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα......

 

 

 

Τις ξερουμε τις σαπιες στατιστικες τις Ελλάδας οπως αυτες που βγάζουν για το ποσοστο της ανεργιας... όλοι έχουμε γνωστους και οι μισοι ειτε ειναι ανεργοι ειτε αμοιβονται με ημιαπασχοληση ενω οι υπολοιποι μετα βιας φτανουν τα 800....

 

 

Ειναι αστεια αυτα που πιστευεις... 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

Εγω παλι ειδα οτι σαν gpu αυτη του note 10 ειναι ελαχιστα καλυτερη απο αυτη του exynos του s10  και σαν cpu μια ειναι πισω απο τον exynos του s10 και μια μπροστά, αναλογα με το τι benchmark τρεχεις

Δηλαδη αλλη μια χρονια φιασκο τα exynos. Για gpu δε το συζηταμε... Σαπακι! Δες το video που ποσταρα πως χάνει παλι frames σε σχεση με τον snapdragon ! 

Τις ξερουμε τις σαπιες στατιστικες τις Ελλάδας οπως αυτες που βγάζουν για το ποσοστο της ανεργιας... όλοι έχουμε γνωστους και οι μισοι ειτε ειναι ανεργοι ειτε αμοιβονται με ημιαπασχοληση ενω οι υπολοιποι μετα βιας φτανουν τα 800....

Ειναι αστεια αυτα που πιστευεις... 

Συνεχίζω να υποστηρίζω ότι επειδή έχω και mi9 (sd 855) και note 10+ (exynos), οι διαφορές στα fps είναι απειροελάχιστες έως αμελητέες. Τα benchmarks θέλουν και drivers optimization για να μπορείς να έχεις ασφαλή αποτελέσματα. Επίσης το συγκριτικό που παραθέτεις δεν απεικονίζει τα fps αλλά τα συνολικά drops σε δευτερόλεπτα, το οποίο για τον χρήστη δεν λέει τίποτα απολύτως. Δες τον πίνακα του gsmarena με τις gpu επιδόσεις ως average fps...είναι πολύ μικρές οι διαφορές της τάξης των 5 frames...δλδ τίποτα. Το max που είχα είναι, steady 60fps σε ότι έπαιζα...δεν υπάρχει σύγκριση.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10_plus-review-1972p5.php

Επεξ/σία από makridis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, makridis είπε

Συνεχίζω να υποστηρίζω ότι επειδή έχω και mi9 (sd 855) και note 10+ (exynos), οι διαφορές στα fps είναι απειροελάχιστες έως αμελητέες. Τα benchmarks θέλουν και drivers optimization για να μπορείς να έχεις ασφαλή αποτελέσματα. Επίσης το συγκριτικό που παραθέτεις δεν απεικονίζει τα fps αλλά το συνολικά drops σε δευτερόλεπτα, το οποίο για τον χρήστη δεν λέει τίποτα απολύτως. Δες τον πίνακα του gsmarena με τις gpu επιδόσεις ως average fps...είναι πολύ μικρές οι διαφορές της τάξης των 5 frames...δλδ τίποτα. Το max που είχα είναι, steady 60fps σε ότι έπαιζα...δεν υπάρχει σύγκριση.

 

 

 

Aδυνατω να σε πιασω, λες για το χρήστη δε λεει τιποτα οτι στο βίντεο που παρεθεσα ο snapdragon ολοκληρώνει τα tasks των γραφικων σε 28 δευτερόλεπτα,

ενω ο exynos του note σε.... 43…?

 

 

Και προσεξε! Δεν μιλαμε καν για τον snapdragon 855+ αλλα για τον απλο 855....

 

 

Τελοςπαντων δε με ενδιαφέρει αυτη τη στιγμή να μπω σε αντιπαραθεσεις αλλα ως κατοχος samsung με φτωχοexynos αισθανομαι δεος και ζήλια σε αυτα τα αριστούργηματα που φτιαχνει η apple για επεξεργαστές!!!!! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το λέτε πολλοί και δεν μπορώ να το καταλάβω, τι κάνει να είναι ένα κινητό όμορφο ή άσχημο ;;;; Λέτε άσχημο το κινητό μπορεί κάποιος να μου πει τι εννοεί ;  

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kzampa είπε

Ρε παιδιά το λέτε πολλοί και δεν μπορώ να το καταλάβω, τι κάνει να είναι ένα κινητό όμορφο ή άσχημο ;;;; Λέτε άσχημο το κινητό μπορεί κάποιος να μου πει τι εννοεί ;  

Ειναι υποκειμενικο το γουστο στο 99% των περιπτωσεων οποτε αν εσενα σου αρεσει λιγο μετραει η γνωμη καποιου αλλου που δεν του αρεσει. Αν παλι οι 99 λενε οτι κατι ειναι ασχημο και ο ενας ομορφο τοτε ισως αντικειμενικα ειναι ασχημο. Γενικα οπως εχουν κανει τα κινητα στην πλατη με τις πολλες καμερες ειναι λογικο να δυσανασχετουν αρκετοι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2019 στις 9:08 ΜΜ, alexioannou είπε

Όταν ανακαλύπτεις τα 6gb ram δυο χρόνια μετά τους άλλους.......

Θυμίζει τοτε που κάνανε τηλεοπτικές διαφημίσεις για τα 8mpx κάμερα,όταν την είχα ήδη ένα χρόνο σε sony.......

Αργά.........αργά.........πολύ αργα και σταθερά βήματα.......

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Δεν θα μιλήσω για value for money. (Δεν είναι)

Ούτε είμαι αππλε φανμποι.

Ουτε θα πω πως τα χρήματα που ζητούν είναι λογικά 

αλλα μια είναι η αλήθεια ( σχετικά με το μέγεθος της Ραμ, για τους κακοπροαίρετους )

«Δεν την χρειαζόταν, για να την βάλουν» 

... και ως επιχειρηματολογία αυτού ρωτά τους χρήστες iPhone σχετικά με την εμπειρία χρήσης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

 

Τελοςπαντων δε με ενδιαφέρει αυτη τη στιγμή να μπω σε αντιπαραθεσεις αλλα ως κατοχος samsung με φτωχοexynos αισθανομαι δεος και ζήλια σε αυτα τα αριστούργηματα που φτιαχνει η apple για επεξεργαστές!!!!! 

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω, σε έχω δει επανειλημμένα να μας λες για τα προβλήματα στο Samsung σου, γιατί δεν το έχεις πουλήσει να πάρεις ένα iPhone, η κάποιο τηλέφωνο με snapdragon?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω, σε έχω δει επανειλημμένα να μας λες για τα προβλήματα στο Samsung σου, γιατί δεν το έχεις πουλήσει να πάρεις ένα iPhone, η κάποιο τηλέφωνο με snapdragon?

Οταν εχω ξοδεψει κανα διακοσάρι τρακοσαρι σε συνολο εφαρμογων κυριως παιχνίδια δεν μπορω να αλλάξω λειτουργικο

 

Επισης να φυγω απο Sammy να παω που? Μονο huawei αξιζει σαν φωτογραφια αλλα και αυτη εχει ακομα πιο χαλια επεξεργαστή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

Οταν εχω ξοδεψει κανα διακοσάρι τρακοσαρι σε συνολο εφαρμογων κυριως παιχνίδια δεν μπορω να αλλάξω λειτουργικο

Επισης να φυγω απο Sammy να παω που? Μονο huawei αξιζει σαν φωτογραφια αλλα και αυτη εχει ακομα πιο χαλια επεξεργαστή! 

Google Pixel ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Google Pixel ίσως;

ούτε καν μου περνα απο το μυαλό!!! μακραν τα περισσότερο προβληματικα τηλέφωνα!!! περισσότερο και απο τα Lg. 

 

 

τίποτα παιδια, στο Android ειμαστε καταδικασμενοι σε μετριοτητες... μονο οσοι μπορούν για νεα iPhone ξενοιαζουν απο τέτοια προβλήματα 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ethereum είπε

μια πληροφορία απο αμερική που νομίζω δεν ξέρει κανείς , το καινούργιο iphone θα μπορεί να κάνει ένα video effect που λέγεται greenscreen , θα μπορείς δηλαδή να ξεχωρίζεις τον εαυτό σου απο το background  και να προσθέτεις ότι video θέλεις απο πίσω , θα είναι πολύ χρήσιμο για δημοσιογράφους και youtubers , ας πούμε φιλμάρεις τον εαυτό σου να μιλά για τον πύργο του Αιφελ στο σπίτι σου και απο πίσω βάζεις ένα live video που σε κάνει να φαίνεσαι σαν να είσαι εκεί , και όλο αυτό θα γίνεται στο iphone ! :)

Θεωρητικά με AI και με ένα πανίσχυρο επεξεργαστή μποεί να γίνει με τον ίδιο τρόπο που γίνεται το edge detection (με τη χρήση και των 3 φακών ταυτόχρονα?).
Άρα μπορεί να παρουσιαστεί στα καινούρια iPhone, άλλα θα μπορεί να γίνει και στα πιο παλιά μοντέλα. Θα είναι πάντως "Amazing for the first time ever"

Μόνο που αντί να μιλάς για τον πύργο του Eifell έχοντας τον σε green screen και έχοντας ξοδέψει € 1300 για iPhone,
πάρε το αεροπλάνο και ένα κινητό του 100ρικου, πετάξου μέχρι το Παρίσι off season (για οικονομικά εισιτήρια)
ώστε να μιλάς για τον πύργο του Eiffel και να έχεις τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ πύργο του Eiffel για background.
Και η εμπειρία ζωής που θα σου προσφέρει το ταξίδι είναι δωρεάν.🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dinos234 είπε

1160 δεν είναι για κανένα λόγο ο μέσος όρος στην Ελλάδα τον μήνα. Και να έχουν δημοσιευτεί λάθος έχει γίνει απλά για να μην δείξουν που έχει καταντήσει η Ελλάδα πριν κάτι χρόνια μπορεί πλέον όχι εδώ πέφτουν οι μισθοί. 

Κλασικός Έλληνας του καφενείου, τα στοιχεία είναι λάθος εγώ ξέρω καλύτερα, οι Γερμανοί μας μισούν, έχουμε το καλύτερο οικόπεδο στον κόσμο, στα δέντρα φυτρώνουν τα ευρώ............

  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...