Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα βασικά χαρακτηριστικά των iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dirtyshadow είπε

Το ίδιο λέμε,τα 4 αρκούν για να δουλέψει όχι όπως το κακογραμμένο Android που θέλει 8

Μη λέτε ότι νανε από οπαδισμο. Μια χαρά δουλεύει το τελευταίο Android σε συσκευές με 4Gb για απλή καθημερινή χρήση. Μόνο πολύ απαιτητικοί χρήστες θα έχουν πρόβλημα με ένα s8+ αυτή τη στιγμή. Οι έχοντες s8 και iPhone 7 δεν έχουν σοβαρό λόγο αναβάθμισης φέτος εκτός κι αν παραδώσει η μπαταρία.

Επεξ/σία από JcD
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, dirtyshadow είπε

Το ίδιο λέμε,τα 4 αρκούν για να δουλέψει όχι όπως το κακογραμμένο Android που θέλει 8

ok και επειδη το ios ειναι καλογραμμενο το καινουριο μοντελο θα εχει 6 gb... εγω παντως με galaxy note 8 android 9 και 6gb ram ουτε κολληματα εχω ουτε λαγκ ουτε τιποτα στο κακογραμμενο αντροιντ... 

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Μη λέτε ότι νανε από οπαδισμο. Μια χαρά δουλεύει το τελευταίο Android σε συσκευές με 4Gb για απλή καθημερινή χρήση. Μόνο πολύ απαιτητικοί χρήστες θα έχουν πρόβλημα με ένα s8+ αυτή τη στιγμή. Οι έχοντες s8 και iPhone 7 δεν έχουν σοβαρό λόγο αναβάθμισης φέτος εκτός κι αν παραδώσει η μπαταρία.

Με 4 ναι καλά δουλεύει μόνο ένα google pixel με καθαρό ανδροιδ.εχω χρησιμοποιήσει και τα 2 λειτουργικά   Και κάνω βαριά χρήση γενικά.ειμαι κάτοχος σ10+ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά θεωρώ το ιός καλύτερο και πιο σταθερό.επισης σίγουρες αναβαθμίσεις για τουλάχιστον 4 χρόνια 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το θεμα ειναι οτι και που δεν τα δινει αυτα,ελαχιστοι οπως φαινεται εδωσαν τα επιπλεον χρηματα για το μικρο XS.

Ναι γιατί ο σκοπος τους είναι, με έξυπνο και σαφή διαχωρισμό των features μεταξύ των τριών συκευων, να σε ωθήσει στην αγορα του "μεγάλου" (και ακριβότερου).

Εταιρία είναι, το κέρδος κοιτάει να μεγιστοποιήσει. Δεν σου κολλάει το πιστόλι στον κρόταφο να σκάσεις ένα χιλιάρικο για συσκευή, αλλα αν θέλεις μεγάλη μπαταρια και OLED, Pencil support, 6GB RAM για το future proof του πράγματος και κάμερα με όλα τα καλούδια τότε έχεις μονο μια επιλογή.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dirtyshadow είπε

Με 4 ναι καλά δουλεύει μόνο ένα google pixel με καθαρό ανδροιδ.εχω χρησιμοποιήσει και τα 2 λειτουργικά   Και κάνω βαριά χρήση γενικά.ειμαι κάτοχος σ10+ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά θεωρώ το ιός καλύτερο και πιο σταθερό.επισης σίγουρες αναβαθμίσεις για τουλάχιστον 4 χρόνια 

Και καλά κάνεις και το θεωρείς καλύτερο και άμα σε βολευει στην βαριά σου χρήση να το χρησιμοποιείς, απ'την άλλη όμως πάλι υπάρχουν πολλές συσκευές Android με 4Gb στην αγορά οι οποίες μάλιστα δεν φέρουν τον κορυφαίο επεξεργαστή και δουλεύουν μια χαρά,δεν είναι power users όλοι οι χρήστες, τουναντίον μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dirtyshadow είπε

σωστα αν δεν εχει 12gb ram ενα κινητο δεν λεει τιποτα..τα gb δεν λενε τιποτα φιλε μου,εχεις δουλεψει ποτε σε ios?σταματηστε αυτη την καραμελα με τα νουμερα.

Ναι μωρέ , νούμερα , τα τα θες τα νούμερα , εδώ μιλάμε για αίσθημα

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αναρωτιέμαι, αυτοί που λένε ότι τα 4gb  μνήμη είναι το ίδιο ή καλύτερα από ότι ανταγωνιστές που έχουν 12, ή ο άλλος που η 3000  μπαταρία είναι καλύτερη από άλλον με 3500 , ή ότι δεν έχει σημασία η ανάλυση της κάμερας γιατί τα "επεξεργάζεται καλύτερα"  ή το ότι δεν έχουν ιδέα και ούτε ποτέ είχαν τι τσιπ έχει μέσα και δεν τους ενδιαφέρει ή το τι gorilla glass έχει το τηλέφωνο (εκτός αν νομίζουν ότι η apple βγάζει επεξεργαστές και τζάμια) την παλεύουν ;

 

Και προφανώς όταν τα κρύβεις όλα πίσω από long transition σε ένα λειτουργικό χωρίς widgets και κλειδωμένο όσο δεν πάει με fix πληκτρολόγιο και βασικές εφαρμογές δικές σου ,θα προστατέψεις λίγο την  "εμπειρία χρήσης",

 

Αν πεις βέβαια ότι θες λίγο παραπάνω και τολμήσεις να κάνεις jailbreak ,φαίνεται το σαπάκι. Αλλά σιγά μην κάνεις jailbreak σε ένα τηλέφωνο των 1200ευρων θα σε κάνει νταντά η μαμά apple και ριψοκινδυνεύεις την επένδυση ζωής που έκανες .

  • Like 4
  • Thanks 5
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας παίνρει το λειτουργικό που τον βολευει και τέλος (γιατι μην ξεχναμε παιδιά, λειτουργικό συγκρινουμε όχι τπτ άλλο). Βέβαια οι περισσοτεροι περνουν το iphone για το λογοτυπο. Τεσπα οσοι ξερουν απο τεχνολογία καταλαβαινουν πάνω κάτω ποιο λειτουργικό πλεον προσφέρει τα περισσοτερα. Αλλα ρε σεις θα μεινω στο εξης. Έχω ακούσει review απο ξένα site και το περσινο iphone το χαρακτηρισαν οι περισσοτεροι ως "το θαυμα της εταιρειας να πουλαει το ιδιο πραγμα ξανα και ξανα πειθοντας ότι δινει κάτι καινουργιο". Πέρσυ μας τα πρηξατε για την οθονη απο ζαφειρι που τελικά δεν ήταν ζαφειρι αλλα σκετο γυαλι γιατί γρατσυονιοταν στο ιδιο βαθμο με το γυαλι. Χθες ενας απο τα isheeps υποστηριξε ότι δεν ήταν σκετο γυαλι αλλα ειχε και μορια ζαφειριου μεσα. Γιατι; Για να γρατσουνιεται το ιδιο; Ή για να νομιζεται εσεις οτι αγοράζετε κατι ακριβο. Κριμα σας. Σας έχουν κανει πλυση εγκεφαλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, adiasistoss είπε

Πιο πολλά επενδύει στις σειρές πια απ ότι στα smartphones.

Δεν έχεις και άδικο, μήπως το έχουνε πάρει απόφαση, λίγο που είναι κορεσμένη η αγορά , λίγο που δεν μπορούν να κοντράρουν τους κινέζους να τα παρατήσουν τα κινητά σιγά σιγά και πάνε να επενδύσουν σε κάτι πιο κερδοφόρο και εμείς οι παντογνώστες την τεχνολογιας χρήστες του insomnia απλά κράζουμε ;

Επεξ/σία από nikcrf
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πολύ πίσω απο τον συναγωνισμό,λίγο πολύ σε ολα τα χαρακτηριστικά και Κακάσχημο..,Αααρε Στήβ που πήγε ο οραματισμός σου και το ρητό που έλεγες "Innovation distinguishes between a leader and a follower."...:(

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kklhs είπε

Ferrari και Rolex (aka luxury) εχει γινει χρονια τωρα 

αντικείμενο που πωλείται μέχρι και με 60 άτοκες δόσεις δε το λες και luxury. Σε άλλες χώρες τα δίνουν με 100 ευρώ και 24μηνο  συμβόλαιο.  Το λες πολυτέλεια του φτωχού 

Επεξ/σία από vagosd
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...