Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα βασικά χαρακτηριστικά των iPhone 11, iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, dirtyshadow είπε

σωστα αν δεν εχει 12gb ram ενα κινητο δεν λεει τιποτα..τα gb δεν λενε τιποτα φιλε μου,εχεις δουλεψει ποτε σε ios?σταματηστε αυτη την καραμελα με τα νουμερα.

α και ξεχασα,δεν εχω καν iphone αυτη την στιγμη!

Φιλε αφού δεν εχουν σημασία γιατί βάλανε 6 ραμ και δεν μεινανε στα 2?

Επίσης κατι άλλο που δεν ξέρεις ίσως το λειτουργικό να μην χρειάζεται 6 ραμ αλλά οι εφαρμογές σίγουρα χρειάζονται δεν τα βαζουν τζάμπα εξάλλου και γενικά να ρολαρει το τηλ. καλύτερα! 

 

Προσωπικά τα iPhone ειναι αδιάφορα απο μένα απο το 3gs κιόλας τα άφησα ενω ημουν λάτρεις των iPhone και μόλις ειδα το iPhone 4 απο εναν φίλο μου ένιωθα οτι θα γινομουν και εγώ πρόβατο και λέω αστο δεν θα πάρω! 😂

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, Eloy είπε

Oτι και να αγοράσει κανείς, πάνω απο τα 200 Ε, - ειδικά όσο ανεβαίνει σε κόστος - την επόμενη χρονιά είναι πεταμένα λεφτά. Και το κυριότερο, αισθάνεται προδομένος γιατί σε 1 χρόνο, το καμάρι του είναι ήδη "προηγούμενο μοντέλο" και η αξία του πια έχει πέσει στο μισό. Αυτό βέβαια είναι καλό για τους γάτους  που αφήνουν τους άλλους να είναι τα πειραματόζωα που θα ανακαλύψουν τα bugs, τα ελαττωματικά υποσυστήματα, τα "μαπα το καρπούζι" κινητά και θα έρθουν νιαουρίζοντας την επόμενη χρονιά και θα πάρουν μισοτιμής το (αποδεδειγμένα πλέον μετά απο τόσους μήνες) "καλό πράμα" - γιατί μαζί με την τιμή της "πατάτας" πέφτει και η τιμή στο διπλανό "τεφαρίκι" - νόμος της αγοράς...

Κανονικοτατα - για αυτο το λογο παντα μεταχειρισμενα μοντελα.  η apple ιδιαιτερα εχει ξεφυγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dirtyshadow είπε

σωστα αν δεν εχει 12gb ram ενα κινητο δεν λεει τιποτα..τα gb δεν λενε τιποτα φιλε μου,εχεις δουλεψει ποτε σε ios?σταματηστε αυτη την καραμελα με τα νουμερα.

α και ξεχασα,δεν εχω καν iphone αυτη την στιγμη!

Μάλλον εσύ δεν έχεις δουλέψει τα iPhone ,η ραμ πάντα είναι χρήσιμη ότι λειτουργικό και αν χρησιμοποιείς όχι όμως για να τρέχει smooth το ίδιο το λειτουργικό σύστημα αλλά για τις εφαρμογές που θα τρέχεις ,για άνοιξε σε κάνα iPhone 6 κάνα Facebook και μετά κάνα messenger ,safari και whatup ,σου λέω από τώρα πως το iPhone 6 plus ήταν πιο αργό και από το huawei p10 lite που είχα με 3gb ram ,τώρα έχω το Xiaomi pocophone με snapdragon 845 και 6gb ram απλά τέλειο 

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνα με αυτά που αποκαλυψε το GSMarena το iPhone 11 Pro Max σε σχέση με τα περσινo μοντελo Χs Max 

1) ίδια τιμή στην Αμερική 1099$ όσο είχε και το περσινό XS Max , όποτε ίδιες τιμές και Ευρώπη.

2) A13 SOC > Α12 

3) 6GB > 4GB

4) 3500mAh > 3174mAh

5)128GB > 64GB βασικο μοντέλο

6) 18W power adapter lighting to usb C > 5W USB power adapter 

7) Front camera 12MP > 7MP

8)Rear camera 12MP X3 > 12MP X2

9) WiFi 6 > WiFi 5

 

Ποτε ξεκινούν οι προπαραγγελίες για να το πάρω απο Αγγλια; :)

 

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 6
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά το Χ δεν βλέπω το λόγο να πάω σε άλλο 

Περιμένω πως και πως το ios 13 και τα νέα ipad για να δω αν πάω στο περσινό air η στο νέο 

και αν βγάλουν νέα airpods αδιάβροχα 

σε  εμφάνιση όπως έχω ξανά πει χαλια η πλατη 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαισιο το ολο σκηνικο με τις καμερες.

-3d touch +battery = οτι καλυτερο

128gb base δοξασι ο θεος

το γεγονος οτι δεν εχει usbc ειναι οτι ναναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν με το 7s plus είμαι πολύ εξελιγμένος και μάλλον δεν χρειάζεται τίποτα άλλο, από την στιγμή που το μόνο που θα ήθελα ήταν μεγαλύτερη οθόνη, ωστόσο δεν βλέπω όντως μεγάλες καινοτομίες οπότε ο μόνος λόγος που διατηρούμε το κινητό είναι επειδή αναβαθμίζεται και θα πάρει νέα έκδοση...απλά και ταπεινά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dirtyshadow είπε

Το ίδιο λέμε,τα 4 αρκούν για να δουλέψει όχι όπως το κακογραμμένο Android που θέλει 8

Ναι δεν κατάλαβες. Λειτουργεί , αλλά μια εφαρμογή δεν υπήρχε περίπτωση σε mobile να ήθελε παραπάνω από 4gb ram. Την ραμ την θέλει για να κρατάει όσο περισσότερες εφαρμογές στο background. Ε τα μοντέλα τα περσινά με 4gb ram , έκαναν σχετικά σύντομα κλείσιμο τις εφαρμογές στο background. Ε άρα και παραπάνω να βάλουν ακόμα καλύτερα θα είναι .

Σιγά μην θέλει και 16 το Android. Τα πίξελ 3 με 4gb ram είναι όσο δλδ και το iPhone και μια χαρά πάνε σφαίρα. Πρέπει να καταλάβεις ότι η ραμ είναι για τις εφαρμογές . Το λειτουργικό θα τραβήξει ένα ποσό από την ραμ και τέλος . Θα είναι 1 gb ? Θα είναι 2? Τέλος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Giannis1979GR είπε

Μην ξεχνάτε οτι μιλαμε για το affordable μοντέλο οποτε απο το να γινει downgrade στην συνολική ποιότητα της οθόνης ειναι πολυ προτιμότερο να εχεις 326ppi και τούμπανο την ποιότητα.

Φιλικα. Εξαλλου στο YouTube θα βρείτε αρκετά test βίντεο με κόσμο που επιλέγει σε συντριπτικά ποσοστά την οθόνη του XR ως συντριπτικά ανώτερη σε σχεση με 1080p android με χρώματα πασαλειματα και γενικώς άθλια ποιότητα.

Sorry το ξεχνάμε λόγο της τιμής του, τα affordable Android με τις οθόνες που αναφέρεις μάλλον είναι στην μισή και παρακάτω τιμή 🙂

Δεν έχουν νόημα τα περί αναβαθμίσεων σε βάθος πενταετίας, έχει ήδη θέματα η μπαταρία σε τέτοιο βάθος χρόνου, έχουν αλλάξει οι κάμερες, έχουν αλλάξει οι οθόνες, ποιος ο λόγος να αγοράσει κάποιος κινητό με το σκεπτικό ότι θα πάρει αναβάθμιση το 2024? Εντάξει έχω κι εγώ φίλους με s7, και χωρίς τις αναβαθμίσεις τη δουλειά τους την κάνουν, με amoled, με ip68, με ότι δεν προσέφεραν τα IPhone που κάνουν πιπί κατ'εσε στα σημερινά Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πουμε λιγο τα πραγματα οπως εχουν.

Η apple θα μπορουσε να εχει βαλει πολλα περισσοτερα.Απο καλυτερη οθονη , μπαταρια , περισσοτερη μνημη στο entey level 11ρι της κλπ κλπ.

Δεν ειμαστε τυφλοι η χαζοι επειδη αγοραζουμε τις συσκευες της.

Καταννοω απολυτα πως οι midrange android συσκευες εχουν φτασει σε τρομερα επιπεδα.

Αν και προσωπικα ειμαι με παλιο μοντελο iphone στην οικογενεια υπαρχει και xs max αλλα και ενα p30 pro.

Σιγουρα μπορει αν θελει η εταιρια να δωσει περισσοτερα σε θεμα hardware.

Εμφανησιακα προσωπικα βρισκω πανεμορφο οπως ολα τα κινητα πλεον.

Προσωπικα παντα μιλωντας παρολο που βλεπω τα φαουλ της apple οσον αφορα την "τσιγκουνια" της στο hardware , το ios το βρισκω τοσο πιο ευχρηστο που δεν μπορω να το αλλαξω ακομα και τωρα που θελω καλυτερη καμερα.

Για μενα το ios ειναι τοσο καλυτερο απο το android που κανω στην ακρη το hardware.Αλλα εγω ανεκαθεν ακομα και οταν ειχα android ηθελα κατι πιο απλο δηλαδη εκανα root περνουσα οτι πιο ελαφρυ υπηρχε(που τοτε ηταν κατι cyanogen mod) και τελος.

Αληθεια δεν μπορω αυτα τα εκνευριστικα πολυπληθη μενου επιλογων του android με την οθονη γεματη πραγματα και επιλογες που δεν θα χρησημοποιησω ποτε.

Μην μου πει κανεις για skins κλπ μα το θεο.

Απο την αλλη καταλαβαινω και αυτους που επιλεγουν android.Μισα χρηματα για περισσοτερες επιλογες και πολυ ποιοτικες συσκευες ειναι δυνατο deal.Το p30 pro btw το εχω γραψει και αλλου εχει καμερα ονειρο.

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι τοσο κοσμος δεν κοιταει την δουλεια του αλλα αισθανεται την αναγκη να μπει σε ενα φορουμ να προσβαλει αλλους να κανει κουμαντο στη τζεπη τους να τους πει τι ειναι καλυτερο και τι οχι.Σε καθε ειδηση ομως αυτο ρε παιδια ; Πρεπει να σεβομαστε τις επιλογες του αλλου γιατι ο καθενας εχει αλλα κρητιρια και αναγκες.

Επισης το χειροτερο ειναι πως δεν βλεπω χρηστες ios σε θεματα android να κραζουν.Βλεπω μονο σε ειδησεις apple γνωστους αγνωστους να λενε τα ιδια ξανα και ξανα : οτι πιο ασχημο , παλι innivation , θα θελει ενα νεφρο , μοιαζειμε κουζινα κλπ κλπ κλπ.

Αληθεια πρεπει να γινει κατι με αυτα τα σχολια-χρηστες γιατι εγω προσωπικα αρχιζω και χανω την ορεξη να να διαβαζω ινσομνια.Βεβαια αυτο εξαρταται απο το τι ατομα θελει το site να εχει ως αναγνωστες.Μπαχαλακιδεςη ανθρωπους ? 

  • Like 25
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...