Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες της νέας ναυαρχίδας της Sony, Xperia 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μιλάω γενικά, αλλά και στα κινητά για μένα είναι η μόνη επιλογή. Μετά από Ζ 3 και Ζ5 έκανα το ολέθριο λάθος να πάω σε Mate 9. Το σκυλομετάνιωσα και τώρα είμαι πάλι με XZ2, ευτυχώς. Το αν είναι τελευταία σε πωλήσεις δεν μου λέει κάτι προσωπικά, πότε δεν μου έλεγε. 

Δεν χρειάζεται να πάμε μακριά, πέστε μου μια ναυαρχίδα με στερεοφωνικά ηχεία, να πουλήσω το XZ2 αύριο. 

Sony fanboy δεν με έχουν ξαναπεί πάντως! 

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Note 9. Αντίστοιχα S10, Note 10. Εφόσον βολεύουν τις ανάγκες σου εννοείται δεν έχει σημασία τι γράφει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εχω ενα sony τριετιας ,μια χαρα δουλεύει.Καθαρό android , updates κάθε μήνα και απόλυτη σταθερότητα στο λειτουργικό. Κρίμα που σταμάτησε την compact έκδοση των κινητών ,αλλάζ ευτυχώς υπάρχει η Apple με το SE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony xperia x.Eπεσε μεσα σε  μπωλ με γαλα και δημητριακα και βγηκε μετα απο 5 δευτερολεπτα περιπου.Δεν επαθε τιποτα.

Huawei p10 lite.Eπεσε μεσα σε νερο ολοκληρο και βγηκε σχεδον αμεσως.Αιωνια η μνημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Bourdoulas said:

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι το Note 9. Αντίστοιχα S10, Note 10. Εφόσον βολεύουν τις ανάγκες σου εννοείται δεν έχει σημασία τι γράφει ο καθένας.

Δεν έχει κανένα από αυτά stereo speakers. Κάνουν emulate τον stereo ήχο. Το ίδιο έκανε και το Mate 9 και ήταν απαίσιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ.

Σε ότι αφορά το εμφανισιακό κομμάτι στα κινητά, τα έχουμε πει πολλές φορές, όποιος θέλει μόστρα δεν πάει σε Sony. Σε Sony πάει όποιος θέλει performance και specs. 

Διαφωνω ...οποιος θελει performance and specs δεν παει σε SONY ... παει σε xiaomi - readmi που εχει και τα δυο σε επιπεδα που η sony χανεται και σε τιμη που η sony ουτε στα ονειρα της και εχουν και μόστρα Σαφώς....γιατι να παει καποιος σε ακριβοτερο,υποδεεστερο,ασχημοτερο sony κινητο με ενα ui που ειναι για κλαματα και φορτωμενο με τρια κιλα "σαβουρες" !!

  • Thanks 1
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Whitey είπε

Και μια έκδοση Compact τώρα και είναι gg.

Και κάθε τρεις λέξεις που διαβάζεις στα κείμενα θα πρέπει να αλλάζεις σειρά/παραγραφο.

Το 21:9 βολεύει ως αναλογια σε συσκευές με μεγάλη διαγώνιο, σε compact διαστάσεις (φαντάζομαι εννοείς διαγώνιο έως 5,5" πια) το κινητό θα είχε υψος 5,1" και πλατος 2,2"...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Δεν έχει κανένα από αυτά stereo speakers. Κάνουν emulate τον stereo ήχο. Το ίδιο έκανε και το Mate 9 και ήταν απαίσιο. 

Το note 10 εχει ξεχωριστο ηχειο στο πανω μερος

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-10-has-dedicated-second-speaker-on-top-not-an-ir-blaster/

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, georgetsl said:

Διαφωνω ...οποιος θελει performance and specs δεν παει σε SONY ... παει σε xiaomi - readmi που εχει και τα δυο σε επιπεδα που η sony χανεται και σε τιμη που η sony ουτε στα ονειρα της και εχουν και μόστρα Σαφώς....γιατι να παει καποιος σε ακριβοτερο,υποδεεστερο,ασχημοτερο sony κινητο με ενα ui που ειναι για κλαματα και φορτωμενο με τρια κιλα "σαβουρες" !!

Εντάξει, άμα είναι να μιλάμε για performance, Sony και Samsung και να βάζουμε την Xiaomi στην κουβέντα δεν έχει νόημα. 

Επίσης, μάλλον δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς, τα κινητά της Sony έχουν το πιο καθαρό UI από όλα τα Android. 

3 minutes ago, Arkin said:

Το note 10 εχει ξεχωριστο ηχειο στο πανω μερος

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-10-has-dedicated-second-speaker-on-top-not-an-ir-blaster/

Θενξ για το update, δεν το γνώριζα. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, logistoulis είπε

Στα κινητά πάντως μιας και υπάρχουν ακόμα στον περίγυρο μου υπάρχουν αρκετά θέματα ποιοτικού ελέγχου ακόμα και δυστυχώς , σέρβις στην Ελλάδα...

Από το PS4 όμως είμαι φοβερά ικανοποιημένος, κινητό από αυτούς όμως τέλος ποτέ ξανά

Από φωτογραφικές δεν ξέρω, δεν ασχολούμαι και για τηλεοράσεις παραμένω σχετικά θετικός

Τυχερός είσαι φίλε μου.Εγώ πρώτη μέρα έσκασε πυκνωτής στο πρώτο boot.Πρίν λίγο καιρό άρχησε να κάνει το ''analog drift'' το controller.Γενικά όμως πολλά προβλήματα και απο συμφορουμίτες με τα controller αλλά και με θόρυβο κλπ.Έχουν βγάλει βέβαια πολλές παρτίδες οπότε είναι λίγο περίεργα.Όμως ποτέ μου δεν μου χάλασε controller απο εποχή psx, N64 και ps2..Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει προμηθευτές κλπ αλλά στα controller υπάρχουν πολλά προβληματα.

1 ώρα πριν, toyo73 είπε

Sony xperia x.Eπεσε μεσα σε  μπωλ με γαλα και δημητριακα και βγηκε μετα απο 5 δευτερολεπτα περιπου.Δεν επαθε τιποτα.

Huawei p10 lite.Eπεσε μεσα σε νερο ολοκληρο και βγηκε σχεδον αμεσως.Αιωνια η μνημη.

H sony δεν είχε βγάλει μια διαφήμηση με ενα Z κάτω απο το νερό να κολυμπάει ο άλλος με αποτέλεσμα να χαλάσουν αρκετά κινητά χρηστών ? 

Xωρίς να θέλω να μειώσω την εταιρία έτσι,όλες έχουν κάνει χαζές διαφημήσεις και όλες έχουν κάνει λάθη ακόμα και σε κινητά 1000+ ευρώ.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εντάξει, άμα είναι να μιλάμε για performance, Sony και Samsung και να βάζουμε την Xiaomi στην κουβέντα δεν έχει νόημα. 

Επίσης, μάλλον δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάς, τα κινητά της Sony έχουν το πιο καθαρό UI από όλα τα Android. 

Θενξ για το update, δεν το γνώριζα. 

ειχα sony μεχρι πριν δυο ετη ...αμα η sony εχει το απο τα πιο καθαρα ui ..τοτε θα αγοραζω xiaomi για παντα ...δοκιμασα 2 φορες sony ,απογοητευση σκετη ....προφανως θα ξερεις οτι σε performance ουτε η samsung μπορει να πιασει xiaomi εδω και καιρο ...πολλα site ελληνικα και ξενα με συγκρισεις κινητων δε νομιζω να δημοσιευουν ψευδη νουμερα εδω και μια διετια + !

Επεξ/σία από georgetsl
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Διαφωνω ...οποιος θελει performance and specs δεν παει σε SONY ... παει σε xiaomi - readmi που εχει και τα δυο σε επιπεδα που η sony χανεται και σε τιμη που η sony ουτε στα ονειρα της και εχουν και μόστρα Σαφώς....γιατι να παει καποιος σε ακριβοτερο,υποδεεστερο,ασχημοτερο sony κινητο με ενα ui που ειναι για κλαματα και φορτωμενο με τρια κιλα "σαβουρες" !!

Ούτε με κιάλια δεν έχεις δει Sony φίλε μου για να λες τέτοιες ασυναρτησίες. Τίποτα από αυτά που λες δεν ισχύει. Ειδικά η σειρά redmi. Εκτός και αν τρολάρεις. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν έχει κανένα από αυτά stereo speakers. Κάνουν emulate τον stereo ήχο. Το ίδιο έκανε και το Mate 9 και ήταν απαίσιο. 

Όχι βρε συ. Έχουν δεύτερο speaker κανονικά. Γι το Mate 9 όντως δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα για τον ήχο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Looter είπε

Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω κάποια από τις τελευταίες συσκευές της Sony καθώς μου αρέσουν πολύ σχεδιαστικά.

Δεν το έκανα και μάλλον δε θα το κάνω γιατί βλέπω ότι αποδίδουν πολύ φτωχά στο κομμάτι της φωτογραφίας.

Και απορίας άξιο η εταιρία που δίνει τους περισσότερους και καλύτερους αισθητήρες στους υπόλοιπους κατασκευαστές κινητών να μην έχει Τοπ απόδοση στην κάμερα..

https://www.dxomark.com/sony-xperia-1-camera-review/

Κρίμα..

Στο software παίζεται όλο το παιχνίδι και είναι αυτό που απαιτεί σχεδιασμό και χρήμα.

Όλοι έχουν πρόσβαση σε οποιοδήποτε hardware θελήσουν αλλά βλέπουμε πως οι διαφορές ανάμεσα στο μοντέλα με τα ίδια χαρακτηριστικά μπορεί να είναι χαοτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, georgetsl είπε

ειχα sony μεχρι πριν δυο ετη ...αμα η sony εχει το απο τα πιο καθαρα ui ..τοτε θα αγοραζω xiaomi για παντα ...δοκιμασα 2 φορες sony ,απογοητευση σκετη ....προφανως θα ξερεις οτι σε performance ουτε η samsung μπορει να πιασει xiaomi εδω και καιρο ...πολλα site ελληνικα και ξενα με συγκρισεις κινητων δε νομιζω να δημοσιευουν ψευδη νουμερα εδω και μια διετια + !

Άμα στέκεσαι σε νούμερα η συζήτηση δεν έχει νόημα. Ποιο  Sony είχες και ήταν φορτωμένο όπως λες; 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...