Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες της νέας ναυαρχίδας της Sony, Xperia 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή διαβάζω ανακρίβειες.

Δεν υπάρχει ναυαρχίδα λέει ο άλλος με καθαρό Android. Τα Pixels και τα OnePlus με το near stock Android, τι είναι; Τα Nokia;

Δεν έχουν λέει άλλες ναυαρχίδες stereo speakers. Η LG τόσο καιρό τι βάζει; Τα OnePlus 7 και 7 Pro τι έχουν; Και μάλιστα πολύ ποιοτικά! Δεν βάζω και την Apple στο παιχνίδι, επειδή προφανώς μιλάμε για Android.

Δεν προσφέρουν λέει ο άλλος την υποστήριξη που δίνει η Sony. Δηλαδή η Sony στις ναυαρχίδες της τι παραπάνω δίνει; Τίποτα! Δύο major Android updates όπως όλοι και πάπαλα. Αντιθέτως η OnePlus, εδώ και χρόνια, δίνει και τρίτο Android update. Τα Pixels δεν τα βάζω καν στην σύγκριση.

Καλά για κάμερες δεν το συζητάμε. Μονίμως κάτω απ' όλους κι όλα η Sony. Η ίδια η εταιρεία το είχε παραδεχθεί άλλωστε. Ας μην επεκταθουμε. Και να φανταστείς κάποτε αγοράζαμε Sony Ericsson ακριβώς γι αυτόν τον λόγο. Για την κάμερα τους. Αν και η Nokia ήταν ανώτερη πάλι.

Στο μόνο που κάνει την διαφορά η Sony, είναι ότι βάζει υψηλότερες αναλύσεις οθονών στα smartphone της, χωρίς λόγο και αιτία. Σε μια οθόνη 6-6,8 ιντσών, απορώ τι περιεχόμενο βλέπει κάποιος που δεν μπορεί να το δει σε άλλο smartphone με 2k η ακόμα και σε FHD+ αναλύσεις.

Και στην τελική, ο κόσμος έχει δείξει στην Sony προ πολλού τις πλάτες του. Τώρα εάν κάποιοι θέλουν να παραμυθιάζονται ακόμη, πρόβλημα τους.

Καλά κάτι άλλοι γραφικοί με τα Xiaomi τους πάλι, αυτοί είναι αλλουνου παπά ευαγγέλιο. Από άλλο χωροχρονικό σύμπαν με φανμποϊσμό που δεν μπορεί ούτε ο Τσακ Νόρις να συμμαζέψει.

Επεξ/σία από baiosss
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Looter είπε

Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω κάποια από τις τελευταίες συσκευές της Sony καθώς μου αρέσουν πολύ σχεδιαστικά.

Δεν το έκανα και μάλλον δε θα το κάνω γιατί βλέπω ότι αποδίδουν πολύ φτωχά στο κομμάτι της φωτογραφίας.

Και απορίας άξιο η εταιρία που δίνει τους περισσότερους και καλύτερους αισθητήρες στους υπόλοιπους κατασκευαστές κινητών να μην έχει Τοπ απόδοση στην κάμερα..

https://www.dxomark.com/sony-xperia-1-camera-review/

Κρίμα..

Πρόσφατα απέλυσε αρκετούς από το τμήμα φωτογραφίας γιατί σαμποτάριζαν τους φακούς των κινητών .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Looter είπε

Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω κάποια από τις τελευταίες συσκευές της Sony καθώς μου αρέσουν πολύ σχεδιαστικά.

Δεν το έκανα και μάλλον δε θα το κάνω γιατί βλέπω ότι αποδίδουν πολύ φτωχά στο κομμάτι της φωτογραφίας.

Και απορίας άξιο η εταιρία που δίνει τους περισσότερους και καλύτερους αισθητήρες στους υπόλοιπους κατασκευαστές κινητών να μην έχει Τοπ απόδοση στην κάμερα..

https://www.dxomark.com/sony-xperia-1-camera-review/

Κρίμα..

 

 

 

Μαλιστα...  Χάλια αποτέλεσμα.

 

 

Ηταν που βγηκαν δημοσια και ειπαν οτι κοιταξτε το ξέρουμε οτι υπολειπομαστε σε καμερα αλλα αυτο οφειλονταν οτι υπηρχε εσωτερικός ανταγωνισμος με την alpha και αυτο με την νεα ναυαρχίδα μας το 1 επαψε να υφίσταται και πλεον υπάρχει στενη συνεργασία 

 

 

 

Ε ρε φούμαρα που μας ταιζουν.....  Δεν πειραζει ομως σε λιγο τα Ζερ και τα turbo x θα πουλανε περισσότερο αποτι η sony! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κ στα  PlayStation  τα πάει σούπερ  δυστυχώς στα κινητά μας τα χαλαει εδώ κ καιρό..  Εξηγούμαι Θα την κράξω αλλά την θέλω δυνατή κ δεν θέλω να κλείσει κ αυτό το τμήμα της 

Μέχρι τώρα άσχημα κ με bezels οικόπεδα..  Δεν ξέρω τι παίζεται από πίσω συμφωνίες η δεν θέλουν να κάνουν κακό στο τμήμα καμερών τους  αλλά θα μπορούσε  να έχει την καλύτερη κάμερα σε κινητό μέρα κ νύχτα κ οι άλλοι να ψάχνονται.. Θα μπορούσε να είναι πανέμορφο 

Να συνεχίσει να έχει τα καλύτερα ηχεία  αδιάβροχο  oled οθόνες να βάλει κ κάνα φλας ξένον αν ήταν εφικτό  πάνω όπως παλιά  να πετάξει κ αυτό 3 κάμερες . Να έχει 4000 μπαταρία κ να πάρει μεγάλο μερίδιο της πίτας... 

Ήρθε η Huawei  κ αρχισαν να την τρέμουν  μη τους περάσει κ είναι δεύτερη .. 

Τώρα αυτά που διαβάζω ότι είναι πανέμορφα ενώ όλοι τα κράζανε για τα bezels. Ότι οι καμαρες είναι πίσω απτον ανταγωνισμό ενώ οι περισσότεροι βάζουν sony  πάνω κ αυτή έχει μέτριες κάμερες στα δικά της .. Είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε..   Ceo δεν είμαι ούτε έξυπνος το παίζω..  Αλλά μπορούν να σώσουν την παρτίδα κ δεν το κάνουν... 

Επεξ/σία από Tresorikos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stafaf είπε

Πείτε ό, τι θέτε. 

Περιμένω black Friday για αγορά xz3. 

Πλέον εδώ και κανα 2 χρόνια η black Friday ειναι Sony Friday για μένα. 

Συγνώμη εαν σε φρενάρω λίγο αλλά πιστεύω οτι σκοτωμένο sony δε θα ξαναδεις και μιλώ σκοτωμένο της τάξης των 250 xz2 και 200 το xz1 κάποια στιγμή.

Και ο λογος ειναι η oled.

Μακάρι να βγω λαθος και να το ρίξει κάργα το xz3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σονυ εχει βγει και ανακοινώσει παλαιότερα οτι ειχε σκεφτει 2 επιλογές. Η 1η να αποσυρθει απο τα κινητα, η 2η να βγαζει ενα μετριότατο κινητο (ουσιαστικά για τους ρομαντικούς, όσους θέλουν σονυ και ας είναι για τα μπαζα) ώστε να μη αποσυρθει τελείως, και απλα να υπάρχει στο χωρο, ωστε αν υπάρξει στο μέλλον ευκαιρία για κερδη, να την εκμετάλλευτει. Καθως αν αποσυροταν εντελώς θα ηταν σχεδον αδύνατο να ξαναμπει. Όπως είναι τωρα η κατάσταση δεν υπάρχει σου λεει περιθώριο κέρδους. Τα κινητα της είναι κατω του ανταγωνισμού στα παντα. Οταν το έχει ηδη παραδεχθει η ίδια η σονυ, το να υποστηρίζεις την ανωτερότητα της ειναι αστειο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/9/2019 στις 3:19 ΜΜ, vastegial_74 είπε

Ούτε με κιάλια δεν έχεις δει Sony φίλε μου για να λες τέτοιες ασυναρτησίες. Τίποτα από αυτά που λες δεν ισχύει. Ειδικά η σειρά redmi. Εκτός και αν τρολάρεις. 

εννοειται οτι εχω δει ...πλεον με xiaomi δεν ξαναγγιζω "σαβουρες" των 800+ ευρω που οι περισσοτεροι σκατε αβιαστα και στα 2 ετη πατε για αλλαγη κινητου !! Αυτο φιλτατε δεν λεγεται ασυναρτησια λοιπον ....και ναι η σειρα redmi ενα χρονο περιπου βγαζει BVFM στα κινητα οσο και μην θες να το "χωνεψεις".....προτιμω xiaomi εγω προσωπικα και One + ... το mi9 ταν βγηκε θερισε οτι υπηρχε στην αγορα σε επιδοσεις κινητων ,οι σειρες mi mix επισης ....μαλλον με "κυαλια " φιλτατε ,εσυ κυκλοφορεις ....και δικαιωμα σου να στα παιρνουν χοντρα για χαρακτηριστικα που Αλλοι τα δινουν μισοτιμης αππο την πρωτη μερα κυκλοφοριας  !!!

Επεξ/σία από georgetsl
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μας λέει κάποιος τι κακό έχουν τα Sony; 

Ή έστω τι καλύτερο έχουν τα άλλα έναντι των Sony... 

Να καταλάβουμε και εμείς οι κάτοχοι τι κάνουμε λάθος εν τέλει... 

Εγώ πάντως έχοντας περάσει από iPhone, windows phone, blackberry και άλλα android, δεν έχω δει κάτι αρνητικό... 

Απεναντίας...... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Texas07 είπε

Γιατί δεν μας λέει κάποιος τι κακό έχουν τα Sony; 

Ή έστω τι καλύτερο έχουν τα άλλα έναντι των Sony... 

Να καταλάβουμε και εμείς οι κάτοχοι τι κάνουμε λάθος εν τέλει... 

Εγώ πάντως έχοντας περάσει από iPhone, windows phone, blackberry και άλλα android, δεν έχω δει κάτι αρνητικό... 

Απεναντίας...... 

 Φωτογραφια φιλε μου ειναι χρονια πισω. Αισχρες φωτογραφιες σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.

Σοβαρες οθονες αρχισε να βαζει τωρα τελευταια.

Μετρια ενταση ηχου.

Απο την αλλη πεντακαθαρο android σφαιρατο με τελεια διαχειριση μπαταριας. Για εμφανιση δεν θα μιλησω μιας και ειναι καθαρα θεμα γουστου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...