Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για επανεγκατάσταση Viber & Messenger


papresa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου, μάλλον με τα ηχεία, το έστειλα Αθήνα. Θέλω όμως να ρωτήσω τα εξής:

Μόλις πάρω το κινητό θα κάνω επανεγκατάσταση το Viber και το Messenger (δεν έχω facebook) με το πρώτο είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα, θα το εγκαταστήσω τσακ-μπαμ, αλλά θέλω να ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι, θα εμφανιστούν τα προηγούμενα μηνύματα και αρχεία (νομίζω όχι) υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρω; Το δεύτερο τώρα, πως μπορώ να επαναφέρω τον λογαριασμό που είχα χωρίς να χρειαστεί να δημιουργήσω καινούργιο; Γιατί πάντα αυτό μου συμβαίνει και άντε πάλι από την αρχή, επαφές, συστάσεις κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το πρώτο, Viber, υπάρχει ρύθμιση που κάνει αυτόματα Backup κάθε μέρα, εβδομάδα, μήνα...Ανάλογα τι είχες διαλέξει, θα σου εμφανίσει και τα μηνύματα. Αν το έχεις και κάπου αλλού εγκατεστημένο (π.χ λαπτοπ), τότε ναι, θα ξαναβρεις τα μηνύματα που είχες πριν.

Γεια το 2ο, κάποιος άλλος :).

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dimitris_UK είπε

Γεια το πρώτο, Viber, υπάρχει ρύθμιση που κάνει αυτόματα Backup κάθε μέρα, εβδομάδα, μήνα...Ανάλογα τι είχες διαλέξει, θα σου εμφανίσει και τα μηνύματα. Αν το έχεις και κάπου αλλού εγκατεστημένο (π.χ λαπτοπ), τότε ναι, θα ξαναβρεις τα μηνύματα που είχες πριν.

Γεια το 2ο, κάποιος άλλος :)

Ωραίααα, εχώ είχα το ποτέ... Έτσι απλά, άνευ λόγου και αιτίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες φτιαξει λογαριασμό messenger (οχι facebook) θα μπορεσεις να ξανασυνδεθεις. Αν όχι δε νομιζω να καταφερεις κατι.

Η δυνατότητα δημιουργιας account για χρηστες μονο του messenger και οχι του facebook νομιζω ειναι σχετικα προσφατη, νμζ λιγων μηνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...