Προς το περιεχόμενο

χρεωστική


Νικηφόρος Γεωργάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η μόνη χρεωστική που μου χρεώνεται εμένα είναι η bonus της αλφα, στη eurobank ούτε πιστωτική δεν με χρεώνουν και εθνική που έχω μια χρεωστική επίσης τίποτα

 

βέβαια πέρα από το bonus  έχεις και το καλό στην αλφα ότι με το με το δεκάρικο συνδρομή το χρόνο έχεις και sms κάθε φορά που την χρεωνείς είτε ιντερνετικά είτε σε pos που διαφορετικά θα το πλήρωνες παραπάνω, οπότε για το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό και μόνο εγώ κρατάω αυτή τη συνδρομή 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eidikos33 είπε

Δηλαδή η enter είναι δωρεάν να η έκδοση της?

Εμένα μου είπε ότι είναι υποχρεωτική στο κατάστημα και τους είπα αντε γεια 

Δωρεάν είναι, έβγαλα πρόσφατα γιατί ήθελα μια κάρτα για το garmin pay. 

Άνοιξε e banking και βγάλε τη μόνος σου. Έτσι έκανα εγώ, γιατί τις ίδιες βλακείες μου έλεγε και εμένα ο υπάλληλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Στην alpha bank υπαρχει χρεωστικη καρτα που ειναι δωρεαν η εκδοση της? εχω ρωτησει σε ποσα υποκαταστηματα και ολα μου λενε διαφορετικα πραγματα,γνωριζει κανεις τι γινεται με την entry?

aLPHA BLEEP

ΑΙΤΗΣΗ oNLINE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Η ασφάλεια αυτή δεν είναι υποχρεωτική.

Κι εμένα για υποχρεωτική μου είπαν. Και τους λέω ρε παιδιά στην Πειραιώς και στην Εθνική δεν πληρώνω υποχρεωτική ασφάλιση. Αυτοί εκεί να μου λένε ότι πληρώνεις παντού. Λέω α καλά, και στο τέλος δεν έβγαλα κάρτα, απλά κράτησα τον λογαριασμό μόνο με βιβλιάριο (εξυπηρέτηση στο ταμείο). Δεν θα τον χρησιμοποιώ συχνά οπότε δεν με νοιάζει, αλλά μεγάλο μανίκι 30 ευρώ τον χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kingjulien11_ είπε

Κι εμένα για υποχρεωτική μου είπαν. Και τους λέω ρε παιδιά στην Πειραιώς και στην Εθνική δεν πληρώνω υποχρεωτική ασφάλιση. Αυτοί εκεί να μου λένε ότι πληρώνεις παντού. Λέω α καλά, και στο τέλος δεν έβγαλα κάρτα, απλά κράτησα τον λογαριασμό μόνο με βιβλιάριο (εξυπηρέτηση στο ταμείο). Δεν θα τον χρησιμοποιώ συχνά οπότε δεν με νοιάζει, αλλά μεγάλο μανίκι 30 ευρώ τον χρόνο

Κανε ebank και βγαλε απο εκει μεσα καρτα. Ουτε μπλεκεις με κανενα ουτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Κανε ebank και βγαλε απο εκει μεσα καρτα. Ουτε μπλεκεις με κανενα ουτε τιποτα.

Ευχαριστώ για την πληροφορία! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την λογική όμως, από το ebanking δεν απαιτείται ασφάλιση και από το κατάστημα ναι; Πολύ κουφό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Penthesilea είπε

Η bleep είναι προπληρωμένη, δεν είναι χρεωστική.

αυτο δεν σε αποτρεπει στο να σου βαζει καποιος χρηματα και να κανεις αγορες. οτι εχεις χαλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, kingjulien11_ είπε

Ευχαριστώ για την πληροφορία! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την λογική όμως, από το ebanking δεν απαιτείται ασφάλιση και από το κατάστημα ναι; Πολύ κουφό.

Παιρνουν ποσοστα απο τις πωλησεις. Γι αυτο σε πιεζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kingjulien11_ είπε

Ευχαριστώ για την πληροφορία! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω την λογική όμως, από το ebanking δεν απαιτείται ασφάλιση και από το κατάστημα ναι; Πολύ κουφό.

Πωληση θελουν να κάνουν οπότε λενε το ψέμα του υποχρεωτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Παιρνουν ποσοστα απο τις πωλησεις. Γι αυτο σε πιεζουν

 

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πωληση θελουν να κάνουν οπότε λενε το ψέμα του υποχρεωτικού.

Κατάλαβα! Πάντως μου κάνει εντύπωση που μιλάνε για υποχρεωτικό, και σκοπό να έχουν να βγάλουν κάτι, δεν φοβούνται μήπως πάρει κάποιος στα κεντρικά και τους αναφέρει ότι ενώ δεν ήθελε και το δήλωσε αυτοί λέγοντας για υποχρεωτικό τον κάναν να πληρώσει 30 ευρω? Πολύ μπερδεμένη κατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kingjulien11_ είπε

Κατάλαβα! Πάντως μου κάνει εντύπωση που μιλάνε για υποχρεωτικό, και σκοπό να έχουν να βγάλουν κάτι, δεν φοβούνται μήπως πάρει κάποιος στα κεντρικά και τους αναφέρει ότι ενώ δεν ήθελε και το δήλωσε αυτοί λέγοντας για υποχρεωτικό τον κάναν να πληρώσει 30 ευρω? Πολύ μπερδεμένη κατάσταση

Μπερδεμένη για σένα μπορεί, για αυτούς καθόλου. Τα κεντρικά μάλλον μπράβο θα τους πουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Djzan είπε

αυτο δεν σε αποτρεπει στο να σου βαζει καποιος χρηματα και να κανεις αγορες. οτι εχεις χαλας

Φτάνει να είσαι εντάξει με την ιδέα πως σε κάθε φόρτιση θα έχεις και την χρέωση. Για μένα, χίλιες φορές χρεωστική και καμιά προπληρωμένη (πχ revolut) για αγορά από κάνα ebay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Φτάνει να είσαι εντάξει με την ιδέα πως σε κάθε φόρτιση θα έχεις και την χρέωση. Για μένα, χίλιες φορές χρεωστική και καμιά προπληρωμένη (πχ revolut) για αγορά από κάνα ebay.

καλα εννοειται. Προπληρωμενη πια με τοσες δικλειδες ασφαλειας δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος λογος εκτος απο καποιες περιπτωσεις.

Επισης το να βαλεις λεφτα σε μια προπληρωμενη μιας τραπεζας ειναι ιδια λεφτα η και περισσοτερα απο τι να στειλεις εμβασμα στην REVOLUT η στην N26 πχ.

Ποσο τραγικο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε προπληρωμένη ανοίξτε μια Revo, πλέον φορτίζεται τσάμπα, θα τσιμπήσετε και ενα 10αρικάκι και δωρεάν χρήση σε άλλα νομίσματα etc. Κι αφήστε τις ηλίθιες προπληρωμένες των ελληνικών τραπεζών για όσους ειναι large...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...