Προς το περιεχόμενο

χρεωστική


Νικηφόρος Γεωργάκης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Messi99 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα μου άνοιξαν έναν τραπεζικό λογαριασμό στην eurobank από τη δουλειά μου και εγώ πήγα απλά στη τράπεζα να πάρω τη κάρτα. Εκεί η υπάλληλος μου είπε για μια ασφάλεια 30 ευρώ το χρόνο, απ'ότι είδα μόνος μου αργότερα αναφερόταν στο safe pocket. Εγώ της είπα δεν θέλω ασφάλεια και μου είπε είναι αναγκαστικό. Με τα πολλά επειδή εγώ τυχαίνει να δουλεύω τώρα με σύμβαση ορισμένου χρόνου μου λέει γι αυτό το λόγο μπορούμε να το παρακάμψουμε προσωρινά αλλά αν ανανεωθεί η σύμβαση ή γίνει αορίστου ή ακόμα και σε επόμενη μου δουλειά χρειαστεί ο λογαριασμός στη eurobank θα μου τρώνε τα 30 ευρώ και μάλιστα με αυτοποιημένο σύστημα. Επειδή είναι εξαιρετικά πιθανό να χρειαστώ τη eurobank και μετά το τέλος της σύμβασης θέλω να ρωτήσω σας παρακαλώ αν ξέρετε αν όντως είναι αναγκαστικό, σε ποιες ενέργειες πρέπει να προβώ πριν μου φάνε τα λεφτά..Και ακόμα και αν προλάβουν να μου τα φάνε πως μπορώ να τα πάρω πίσω...Έχω λογαριασμούς και στην πειραιώς και στην alpha και έχω γνωστούς που έχουν στην eurobank..αυτό το πράγμα πρώτη φορά το ακούω..Μάλιστα να αναφέρω ότι την πρώτη φορά που πήγα να πάρω την κάρτα δεν μου την έδιναν και το κυριότερο δεν μου έδιναν να καταλάβω γιατί. Τώρα κατάλαβα, την δεύτερη φορά που πήγα να την πάρω μου την έδωσαν γιατί την δεύτερη φορά είχε γίνει κατάθεση και υπήρχαν λεφτά μέσα άρα υπήρχε και το 30αρι που θέλανε, απίστευτα πράγματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δεν βλέπω πουθενά στο σάιτ να λέει ότι είναι υποχρεωτική η ασφάλεια.

Υπέγραψες πουθενά που να λέει ότι θέλεις να κάνεις αυτή την ασφάλεια?

Εχουν λυσσάξει να τα αρπάζουν από όπου μπορούν και πολλές φορές παρουσιάζοντας ως υποχρεωτικά πράγματα που δεν είναι! Και αυτό το κάνουν όλες οι τράπεζες δυστυχώς!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 λεπτά πριν, Messi99 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα μου άνοιξαν έναν τραπεζικό λογαριασμό στην eurobank από τη δουλειά μου και εγώ πήγα απλά στη τράπεζα να πάρω τη κάρτα. Εκεί η υπάλληλος μου είπε για μια ασφάλεια 30 ευρώ το χρόνο, απ'ότι είδα μόνος μου αργότερα αναφερόταν στο safe pocket. Εγώ της είπα δεν θέλω ασφάλεια και μου είπε είναι αναγκαστικό. Με τα πολλά επειδή εγώ τυχαίνει να δουλεύω τώρα με σύμβαση ορισμένου χρόνου μου λέει γι αυτό το λόγο μπορούμε να το παρακάμψουμε προσωρινά αλλά αν ανανεωθεί η σύμβαση ή γίνει αορίστου ή ακόμα και σε επόμενη μου δουλειά χρειαστεί ο λογαριασμός στη eurobank θα μου τρώνε τα 30 ευρώ και μάλιστα με αυτοποιημένο σύστημα. Επειδή είναι εξαιρετικά πιθανό να χρειαστώ τη eurobank και μετά το τέλος της σύμβασης θέλω να ρωτήσω σας παρακαλώ αν ξέρετε αν όντως είναι αναγκαστικό, σε ποιες ενέργειες πρέπει να προβώ πριν μου φάνε τα λεφτά..Και ακόμα και αν προλάβουν να μου τα φάνε πως μπορώ να τα πάρω πίσω...Έχω λογαριασμούς και στην πειραιώς και στην alpha και έχω γνωστούς που έχουν στην eurobank..αυτό το πράγμα πρώτη φορά το ακούω..Μάλιστα να αναφέρω ότι την πρώτη φορά που πήγα να πάρω την κάρτα δεν μου την έδιναν και το κυριότερο δεν μου έδιναν να καταλάβω γιατί. Τώρα κατάλαβα, την δεύτερη φορά που πήγα να την πάρω μου την έδωσαν γιατί την δεύτερη φορά είχε γίνει κατάθεση και υπήρχαν λεφτά μέσα άρα υπήρχε και το 30αρι που θέλανε, απίστευτα πράγματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Πολυς κοσμος τη θελει την ασφαλεια. Και σε εμενα στη δουλεια ολοι βαλανε και κανεις δεν ασχοληθηκε. Βεβαια αν δε ζηταγα οτι δε θελω θα μου βαζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Messi99 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα μου άνοιξαν έναν τραπεζικό λογαριασμό στην eurobank από τη δουλειά μου και εγώ πήγα απλά στη τράπεζα να πάρω τη κάρτα. Εκεί η υπάλληλος μου είπε για μια ασφάλεια 30 ευρώ το χρόνο, απ'ότι είδα μόνος μου αργότερα αναφερόταν στο safe pocket. Εγώ της είπα δεν θέλω ασφάλεια και μου είπε είναι αναγκαστικό. Με τα πολλά επειδή εγώ τυχαίνει να δουλεύω τώρα με σύμβαση ορισμένου χρόνου μου λέει γι αυτό το λόγο μπορούμε να το παρακάμψουμε προσωρινά αλλά αν ανανεωθεί η σύμβαση ή γίνει αορίστου ή ακόμα και σε επόμενη μου δουλειά χρειαστεί ο λογαριασμός στη eurobank θα μου τρώνε τα 30 ευρώ και μάλιστα με αυτοποιημένο σύστημα. Επειδή είναι εξαιρετικά πιθανό να χρειαστώ τη eurobank και μετά το τέλος της σύμβασης θέλω να ρωτήσω σας παρακαλώ αν ξέρετε αν όντως είναι αναγκαστικό, σε ποιες ενέργειες πρέπει να προβώ πριν μου φάνε τα λεφτά..Και ακόμα και αν προλάβουν να μου τα φάνε πως μπορώ να τα πάρω πίσω...Έχω λογαριασμούς και στην πειραιώς και στην alpha και έχω γνωστούς που έχουν στην eurobank..αυτό το πράγμα πρώτη φορά το ακούω..Μάλιστα να αναφέρω ότι την πρώτη φορά που πήγα να πάρω την κάρτα δεν μου την έδιναν και το κυριότερο δεν μου έδιναν να καταλάβω γιατί. Τώρα κατάλαβα, την δεύτερη φορά που πήγα να την πάρω μου την έδωσαν γιατί την δεύτερη φορά είχε γίνει κατάθεση και υπήρχαν λεφτά μέσα άρα υπήρχε και το 30αρι που θέλανε, απίστευτα πράγματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Είναι εντελώς προαιρετικό, προσπάθησαν να μου πουλήσουν το safepocket και μένα πριν ένα μήνα περίπου που έβγαλα μια πιστωτική και μια debit. 

Αν δεν υπογράψεις για αυτή την ασφάλεια, δεν μπορούν να σου την βάλουν από μόνοι τους. Και φυσικά, δεν μπορούν να αρνηθούν να σου βγάλουν debit για τον λογαριασμό σου. (τα λεφτά σου πως θα τα βγάζεις από το ATM;)

Προσοχή πάντα που υπογράφουμε και για τι πράγμα..

 

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω και εγω , για εκδοση απλης χρεωστικης απο Εθνικη Τραπεζα πηγαν να μου πλασαρουν ενα παραπλησιο ασφαλιστικο προγραμμα με κοστος 2 ευρω το μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πλασσαρουν γιατι ετσι τους λενε να κανουν...ειναι και πωλητες τωρα πια

κανενας ομως δεν ειναι υποχρεωμενος να το κανει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...