Προς το περιεχόμενο

bigbluinternet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας στην γειτονια μου δεν υπαρχουν γραμμες σταθερης κοιταξα online και ειδα για δορυφορικο internet αλλα εχει περιορισμους αλλα μου βγηκε μια διαφημιση με 20 ευρω απεριοριστα δεδομενα με την big blu internet μιπως ξερει κανενας?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, kostas56784 said:

για σας στην γειτονια μου δεν υπαρχουν γραμμες σταθερης κοιταξα online και ειδα για δορυφορικο internet αλλα εχει περιορισμους αλλα μου βγηκε μια διαφημιση με 20 ευρω απεριοριστα δεδομενα με την big blu internet μιπως ξερει κανενας?

δορυφορικο ειναι και αυτο οπως βλεπω.απλα να ξερεις οτι και στην tooway που βαζει η nova και ο οτε παλι εχεις unlimited απλα αν ξεπερασεις το οριο πχ 20gb μετα σου μειωνει την ταχυτητα.επισης τις βραδινες ωρες οτι και να κατεβασεις δεν μετραει στο Cap σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2019 στις 2:44 ΜΜ, poulinos είπε

δορυφορικο ειναι και αυτο οπως βλεπω.απλα να ξερεις οτι και στην tooway που βαζει η nova και ο οτε παλι εχεις unlimited απλα αν ξεπερασεις το οριο πχ 20gb μετα σου μειωνει την ταχυτητα.επισης τις βραδινες ωρες οτι και να κατεβασεις δεν μετραει στο Cap σου.

μηπως ξερεις αμα παζαρεψω απο ο τηλεφωνο καμια εταιρια να μου δοσει καμια καρτα με απεριοριστα δεδομενα η να πληρωσω την vodafone να φερει μια γραμμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/09/2019 at 18:25, kostas56784 said:

μηπως ξερεις αμα παζαρεψω απο ο τηλεφωνο καμια εταιρια να μου δοσει καμια καρτα με απεριοριστα δεδομενα η να πληρωσω την vodafone να φερει μια γραμμη

sim καρτα με απεριοριστα δεν εχω δει.δορυφορικο εχει καποια gb που μπορεις να κατεβασεις και μετα σου μειωνει την ταχυτητα.το βραδυ οτι και να κανεις δεν στο τρωει απο το οριο σου.εχω δει και Unlimited σε δορυφορικο αλλα δεν ξερω τιμη.

να πληρωσεις vodafone ή δεν ξερω τι δεν γινεται.ο χαλκος ειναι του οτε και αμα δεν υπαρχει καν σταθερο τηλεφωνο εκει απλα το ξεχνας.αν υπαρχουν γραμμες και εχουν τελειωσει και χρειαζεται επαυξηση τοτε ειναι αγνωστο αν θα παρει ενα μηνα για να κανουν επαυξηση ή δεν θα γινει ποτε στον αιωνα των απαντων. δεν χανεις κατι να ρωτησεις εταιρειες κινητης αν εχουν sim με παρα πολλα gb αλλα η τιμη θα ειναι ακριβη.οποτε δορυφορικο ειναι μονοδρομος εκτος αν σε κανα διπλανο χωριο εχουν και μετα βαλεις εκει vdsl και την στειλεις με link(οπτικη επαφη) μεχρι εσενα.μπλεκει βεβαια η κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ανασταση του thread αλλα δεν νομιζω να υπαρχει λογος να ανοιξω αλλο. Πηρα σημερα στη BigBlue τηλεφωνο, και μου ειπαν οτι "δεν υπαρχει κανενας περιορισμος στα GB ούτε μειωση ταχύτητας μετά από κάποιο όριο, ούτε πολιτική ορθής χρήσης, ούτε νυχτερινά unlimited". Τωρα τι να σας πω. Θελω να το προτείνω σε ένα φίλο που στην περιοχή του φτάνει 1.2MBPS απ τον ΟΤΕ, γιατι το καφαο ειναι 4.5km μακρια απ το σπιτι του, και είπα να κάνω και εγώ την έρευνά μου.

Όποιος είναι πελάτης, ας μας ενημερώσει αν ειναι ευχαριστημένος ή όχι.

 

P.S.: Μου είπαν ότι έχει 600-800ms ping, που είναι λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 600 ping που λεμε επιρρεαζει πολυ το να streamαρεις απο android tv η εχει να κανει πιο πολυ με το online gaming?γιατι ενδιαφερομαι να βαλω σε περιοχη που το dsl κλειδωνει στα 5mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τελικά υπάρχει κάποιος που να έχει δορυφορικό και από την συγκεκριμένη εταιρεία να μας πει εντυπώσεις?

Μετά απο επικοινωνία μαζί τους μου επιβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχουν περιορισμοί (ταχύτητας/δεδομένων) κ πως απαιτει ΝΑ προσανατολισμό το πιάτο. 
 

αυτο που με ανησυχεί είναι πως επηρεάζεται απο τον αερα(!). 
 

αν κάποιος μπορεί να μοιραστεί την εμπειρία του…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/11/2022 at 13:42, netr1n0 said:

Τελικά υπάρχει κάποιος που να έχει δορυφορικό και από την συγκεκριμένη εταιρεία να μας πει εντυπώσεις?

Μετά απο επικοινωνία μαζί τους μου επιβεβαίωσαν ότι δεν υπάρχουν περιορισμοί (ταχύτητας/δεδομένων) κ πως απαιτει ΝΑ προσανατολισμό το πιάτο. 
 

αυτο που με ανησυχεί είναι πως επηρεάζεται απο τον αερα(!). 
 

αν κάποιος μπορεί να μοιραστεί την εμπειρία του…

o αερας δεν ειναι προβλημα συνηθως εφοσον κατι εχει στερεωθει καλα.μειωμενη αποδοση μπορει καποιος γενικοτερα στα ασυρματικα να δει οταν υπαρχει πολυ βροχη. το ποσο πολυ θα επηρεαστει εξαρτατε απο συχνοτητα απο αποσταση κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...