Προς το περιεχόμενο

Paypal


Vortalhe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θελω να αγορασω ενα αντικειμενο απο τις αγγελίες εδω  στο insomnia ο πωλητης μου ειπε να γινει η μεταφορα μεσω paypal.Σε περιπτωση που δεν το στειλει θα παρω τα λεφτα πισω οπως το ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν τα στείλεις ως αγορά ναι. Αν τα στείλεις personal payment, όχι . 

Παρ όλα αυτά κοίτα και τις αξιολογήσεις του 

 

Επεξ/σία από Vasileios-gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vortalhe είπε

Ευχαριστω για την απαντηση...Δεν εχει καμια γι αυτο και ψαχνομαι

καλύτερα ψάξε το ίδιο αντικείμενο από πωλητή με αρκετές αξιολογήσεις για να μη κλαις τα λεφτά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Vortalhe said:

Καλησπερα θελω να αγορασω ενα αντικειμενο απο τις αγγελίες εδω  στο insomnia ο πωλητης μου ειπε να γινει η μεταφορα μεσω paypal.Σε περιπτωση που δεν το στειλει θα παρω τα λεφτα πισω οπως το ebay?

,κατι βρωμαει και δεν ειναι οι καλτσες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Vortalhe said:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας

γενικως ναι ισχυει αυτο που ειπαν οτι αμα τα βαλεις ως friend δεν μπορεις να τα ζητησεις πισω αν το κανεις σαν πελατης μπορεις.αλλα και παλι ειναι παραξενο καποιος να ζηταει με Paypal.συνηθως λενε αντικαταβολη ή καταθεση σε τραπεζα .με Paypal που εχει και κρατησεις μαλιστα για τον πωλητη ακουγεται παραξενο.αλλο τοσο χωρις αξιολογησεις .θα προτιμουσα συναντηση σε τετοιες περιπτωσεις ή αντικαταβολη που και εκει υπαρχουν ρισκα.

αλλο τοσο αν μιλαμε για μεγαλο ποσο.να ειναι 20 ευρω να πεις οκ παιρνω ρισκο.αν μιλαμε ομως για 100 200 500 τοτε καλυτερα οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Vortalhe said:

Πιστεύω ότι το κάνει γιατί θα έχω υποτίθεται την ασφάλεια ότι θα πάρω τα λεφτά αν δεν το στείλει και έτσι μήπως δεχτώ

εκτος αν μετα αυτος τραβηξει τα λεφτα απο το Paypal και φτιαξει αλλο.οποτε να εχει παρει τα λεφτα.βεβαια το Paypal πολλες φορες δεν στα δινει κατευθειαν τα λεφτα.βεβαια μπορει να το παει και πονηρα και να σου πει να τα στειλεις ως friend που το Paypal στο αναφερει οτι μετα δεν υπαρχει Dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PayPal είναι η καλύτερη λύση για ολους. Αγορές-πωλήσεις μόνο με verified λογαριασμούς. Με αντικαταβολή μπορεί να σ στείλει ο αλλος άδειο κουτί. Τουλ με PayPal έχεις μια εξασφάλιση οτι θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, mcstefan7 said:

Το PayPal είναι η καλύτερη λύση για ολους. Αγορές-πωλήσεις μόνο με verified λογαριασμούς. Με αντικαταβολή μπορεί να σ στείλει ο αλλος άδειο κουτί. Τουλ με PayPal έχεις μια εξασφάλιση οτι θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω. 

και η αντικαταβολη θελει προσοχη.αδειο κουτι λαθος προιον. γενικα οταν υπαρχει επιλογη απο κοντα ειναι καλο να το κανει καποιος.ο αλλος πολλες φορες λεει τελεια κατασταση και ξαφνικα βλεπεις 10 γρατζουνιες πανω και μετα δεν θα βγαλεις ακρη ουτε με το Paypal που λεει ο λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λέει άριστη κατάσταση κ έχει γρατζουνιές το PayPal σε αποζημιώνει πχ εποχές iPhone 5 το πήρα μεταχειρισμένο απο eBay σε τρελή τιμή, περιγραφή σαν καινούργιο. Ήρθε και ειχε στην πλάτη δυο σημάδια.Καταγγελια στο PayPal και συμφωνία μ τον πωλητη να μου επιστρέψει 100 ευρώ. Το κράτησα ενα χρόνο και το πούλησα πιο ακριβά απο οτι μου κόστισε.

το χέρι με χέρι δεν ειναι πάντα εφικτό. Αν πουλήσω πχ μια κάρτα γραφικών και να συναντηθώ με τον αλλο σε έναν σταθμό μετρο face to face τι αλλαζει; Αν εγω είμαι απατεώνας και του δώσω μια ελαττωματική που θα το καταλάβει; Ουτε μπορώ να βάζω τον κάθε ενα στο σπίτι μου. Σε τέτοιες περιπτώσεις το PayPal ειναι η πιο ασφαλή λύση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mcstefan7 said:

Αν λέει άριστη κατάσταση κ έχει γρατζουνιές το PayPal σε αποζημιώνει πχ εποχές iPhone 5 το πήρα μεταχειρισμένο απο eBay σε τρελή τιμή, περιγραφή σαν καινούργιο. Ήρθε και ειχε στην πλάτη δυο σημάδια.Καταγγελια στο PayPal και συμφωνία μ τον πωλητη να μου επιστρέψει 100 ευρώ. Το κράτησα ενα χρόνο και το πούλησα πιο ακριβά απο οτι μου κόστισε.

το χέρι με χέρι δεν ειναι πάντα εφικτό. Αν πουλήσω πχ μια κάρτα γραφικών και να συναντηθώ με τον αλλο σε έναν σταθμό μετρο face to face τι αλλαζει; Αν εγω είμαι απατεώνας και του δώσω μια ελαττωματική που θα το καταλάβει; Ουτε μπορώ να βάζω τον κάθε ενα στο σπίτι μου. Σε τέτοιες περιπτώσεις το PayPal ειναι η πιο ασφαλή λύση!!

μπορεις να παρεις αποζημιωση απο το paypal αλλα θα τρεχεις χωρις λογο.το καλο του Paypal ειναι οτι συνηθως παιρνει το μερος του αγοραστη.αλλα ο αλλος μπορει να εχει βγαλει φωτογραφιες οτι στο εστειλε χωρις γρατζουνιες και οτι τις εκανες εσυ (fake photos) οποτε θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια.δηλαδη και να παρεις πισω τα λεφτα θα καθεσαι να τρεχεις και να περιμενεις? για καρτες γραφικων και τετοια υπαρχει και η λυση οκ συναντηση σπιτι σου πριν την βγαλουμε απο το Pc. γενικως δεν υπαρχει τελεια λυση.εχει να κανει με το τι αγοραζειςκαι ποσο το αγοραζεις.αλλο να παρεις ρισκο για μια καρτα 20 ευρω και αλλο για 500.το καλο ειναι οτι λιγοι ειναι οι απατεωνες αλλα το κακο ειναι οτι ο καθε απατεωνας κανει οτι μπορει να βαλει το ανθρωπινο μυαλο για να σε κλεψει.απο περιπτωσεις που ειχαν φτιαξει ψευτικη αποδειξη οτι εχει εγγυηση ή οτι δενειναι κλεμμενο μεχρι περιπτωσεις που ο αλλος πηγε στην συναντηση και ο αγοραστης του πηρε το κινητο και δεν του εδωσε τα λεφτα.λιγες περιπτωσεις αλλα υπαρκτες.ακομα και ατομα με κριτικες εχουν κανει λαμογιες.και το Paypal πολλα ατομα δεν το θελουν επειδη εχει κρατησεις. και βεβαια βλεπεις ποσες κριτικες εχει ο αλλος αν ειναι ενεργο μελος.αν ο αλλος εχει 30 κριτικες ειναι δυσκολο να ειναι Fake ή αν βλεπεις οτι ο αλλος εχει χ ποστς και ειναι καθημερινο μελος.

λιγο λογικη θελει σε μερικα πραγματα που πολλες φορες δεν υπαρχει.ο αλλος κανει καταθεση 1000 ευρω για Iphone σε ατομο πουγραφτηκε σημερα με 0 αξιολογησεις 0 posts και μετα λεει δεν ηρθε το κινητο ποτε.

1 hour ago, Vortalhe said:

Αν μπορούσα θα το έκανα από κοντά εννοείται αλλά είναι μεγάλη η απόσταση

αν εχεις κανα φιλο εκει μπορεις να τον στειλεις.αλλιως αν ειναι μεγαλο το ποσο εγω δεν θα προχωρουσα.και πολλες φορες κανει μπαμ οτι κατι παιζει γιατι δινουν ενα προιον σε πολυ πιο χαμηλη τιμη απο οτι μπορουν να το πουλησουν.πχ ολοι δινουν ενα iphone 800 ευρω απο 1000 που κανει New και αυτος βγαινει και λεει 500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...