Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμενου μεχρι 4.000


skoudouflis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, paylidis είπε

Έλα κ από εδώ να σου πω για 7.5-8 για το μοτέρ το g4hg 1.1 καθώς το είχε η γυναίκα μου κ το δώσαμε αρον αρον τον κουβα. Ούτε πήγαινε ούτε οικονομία έκανε. 

Nαι οντως..! Αλλα πονταρω οτι δεν λες ολη την αληθεια..!!! Η γυναικα σου πρεπει να ειχε Atos ή Getz!

12 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Έλα αφού δεν είδες το βίντεο; Είκοσι φορές το έχει ποστάρει. Πάει σφαίρα στην Εθνική. Τώρα αν σταματάει είναι ένα άλλο θέμα 😂

Ναι παιρνω ποσοστα!!!😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Nαι οντως..! Αλλα πονταρω οτι δεν λες ολη την αληθεια..!!! Η γυναικα σου πρεπει να ειχε Atos ή Getz!

I10. Πανόμοιοτυπο με το picanto που ανέφερες και μάλιστα νεότερο. Ο κινητήρας ίδιος σε όλα τα ανωτέρω. Μια αργή καταπιωνα βενζίνης χωρίς λόγο υπαρξης (ίσως έχει λόγο ύπαρξης σε χώρες τύπου Ινδία Κίνα Πακιστάν κλπ)!

Επισης έπεσε στα χέρια μου άλλο ένα i10 με leasing του 17 νομίζω και το επέστρεψα έτσι απλά και έβαλα διαφορά για καλύτερο. 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, paylidis είπε

I10. Πανόμοιοτυπο με το picanto που ανέφερες και μάλιστα νεότερο. Ο κινητήρας ίδιος σε όλα τα ανωτέρω. Μια αργή καταπιωνα βενζίνης χωρίς λόγο υπαρξης (ίσως έχει λόγο ύπαρξης σε χώρες τύπου Ινδία Κίνα Πακιστάν κλπ)!

Επισης έπεσε στα χέρια μου άλλο ένα i10 με leasing του 17 νομίζω και το επέστρεψα έτσι απλά και έβαλα διαφορά για καλύτερο. 

Το i10 1.1 δεν το εχω οδηγησει οποτε και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.. Μου κανει ομως μεγαλη εντυπωση που του δινει 67hp στις 5500στρ και 98Nm στις 2800στρ!!!  Επισης για καταναλωση εντος του δινει 6.1λ!!!  Εχει καλη μεταπωληση και δεν εχω ακουσει αρνητικα σχολια..   Aυτα που δεν πανε καλα και καινε ειναι Atos & Getz!

 picanto 1.1  64hp στις 5500στρ και 97Nm στις 2800στρ.    Το i10 1.1 ειναι κατα 20 κιλα πιο βαρυ απο το picanto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Το i10 1.1 δεν το εχω οδηγησει οποτε και δεν μπορω να εκφερω γνωμη.. Μου κανει ομως μεγαλη εντυπωση που του δινει 67hp στις 5500στρ και 98Nm στις 2800στρ!!!  Επισης για καταναλωση εντος του δινει 6.1λ!!!  Εχει καλη μεταπωληση και δεν εχω ακουσει αρνητικα σχολια..   Aυτα που δεν πανε καλα και καινε ειναι Atos & Getz!

 picanto 1.1  64hp στις 5500στρ και 97Nm στις 2800στρ.    Το i10 1.1 ειναι κατα 20 κιλα πιο βαρυ απο το picanto

Πρακτικά είναι τα ίσια αυτοκίνητα. Όντως έχει εύκολη μεταπώληση καλή τιμή δε θα το έλεγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Πρακτικά είναι τα ίσια αυτοκίνητα. Όντως έχει εύκολη μεταπώληση καλή τιμή δε θα το έλεγα. 

Απο τι φαινεται στα χαρτια μηχανικα ναι! και με διαφορα μισο λιτρο λιγοτερο να καιει το i10!  Εγω βλεπω μεσο ορο στα 5000ευρω! Που με 1000-1500ευρω παραπανω δινεται το picanto 1.0 με τον καινουριο τρικυλινδρο κινητηρα που θεωρειται πιο οικονομικος και με καδενα!

https://www.car.gr/classifieds/cars/?condition=new&condition=used&engine_size-from=>1100&engine_size-to=<1100&fuel_type=1&gearbox_type=manual&make=153&make=153&model=1294&offer_type=sale&pg=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν λετε για κινηση μεσα στη πολη, για τι συνθηκες μιλατε; Εγω με το daihatsu cuore, κεντρο Θεσσαλονικης εχω 7.5 λιτρα με σταματα ξεκινα φαναρια κινηση κ.λ.π, Σερρες θα δω και 5 αλλα μιλαμε για εντελως διαφορετικες συνθηκες.

Επεξ/σία από ideal09
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν 4 χρόνια που είχα πάει να πάρω το i10 μου είχε κάνει εντύπωση ότι η άδεια που βγαίνει για το αμάξι, γράφει ότι επιτρέπεται μέχρι μόνο 4 άτομα να μεταφέρει😑

δεν ξέρω γιατί

όταν το είχα κάνει τεστ ντραιβ πήγα σε ανηφόρα,2 άτομα με φουλ αιρκοντίσιον

ε δεν ήταν και το γρηγορότερο σαλιγκάρι

Επεξ/σία από tutuyo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ideal09 είπε

Οταν λετε για κινηση μεσα στη πολη, για τι συνθηκες μιλατε; Εγω με το daihatsu cuore, κεντρο Θεσσαλονικης εχω 7.5 λιτρα με σταματα ξεκινα φαναρια κινηση κ.λ.π, Σερρες θα δω και 5 αλλα μιλαμε για εντελως διαφορετικες συνθηκες.

Μιλας για το τελευταιο μοντελο?

6 ώρες πριν, tutuyo είπε

πριν 4 χρόνια που είχα πάει να πάρω το i10 μου είχε κάνει εντύπωση ότι η άδεια που βγαίνει για το αμάξι, γράφει ότι επιτρέπεται μέχρι μόνο 4 άτομα να μεταφέρει😑

δεν ξέρω γιατί

όταν το είχα κάνει τεστ ντραιβ πήγα σε ανηφόρα,2 άτομα με φουλ αιρκοντίσιον

ε δεν ήταν και το γρηγορότερο σαλιγκάρι

Βαση συζητησης θα λες για το 1.1 

Ποια αλλα εχεις οδηγησει σε αυτα τα κυβικα-κιλα..στις συνθηκες αυτες και ειδες καλυτερη διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gia_nnis είπε

Μιλας για το τελευταιο μοντελο?

Βαση συζητησης θα λες για το 1.1 

Ποια αλλα εχεις οδηγησει σε αυτα τα κυβικα-κιλα..στις συνθηκες αυτες και ειδες καλυτερη διαφορα?

Ναι το τελευταιο. Γενικα είναι οικονομικό, έχει τύχει να κάνω διαδρομή 150χλμ με 4.1 λιτρα. Αλλα μεσα στη πολη, οταν ειμαι συνεχεια συνεχεια με εκκινησεις που χτυπαει 8αρια κ.λ.π , οποτε ο μεσος ορος παει καπου στο 7.5 αλλα αυτο για ακραιες κυκλοφοριακες συνθηκες, τωρα σε ηρεμη επαρχιακη πολη πεφτει αρκετα. Δεν το προτεινω βεβαια σαν επιλογη, απλα σχολιασα για τις καταναλωσεις που αναφερουν αρκετοι για κυκλοφορια στη πολη.

2 ώρες πριν, gia_nnis είπε

Μιλας για το τελευταιο μοντελο?

Βαση συζητησης θα λες για το 1.1 

Ποια αλλα εχεις οδηγησει σε αυτα τα κυβικα-κιλα..στις συνθηκες αυτες και ειδες καλυτερη διαφορα?

Ε γιατί μαλλον εχει 4 ζωνες ;) Οχι πως αν σε πιασουν με 5 θα γινει και τιποτα 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...