Προς το περιεχόμενο

COSMOTETV vs nova


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποία από τις 2 είναι η καλύτερη όσο αναφορά στην ποιότητα εκπομπών (ταινίες, κανάλια) και να έχει κανάλια ντοκιμαντέρ + κανάλια με μουσική. ΔΕΝ με ενδιαφέρουν αθλητικά κανάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εχω και τα δυο. Ντοκυμαντερ μεσες ακρες τα ιδια εχουν, ο κορμος ειναι τα National Geographic, η νοβα εχει + discovery η cosmote + bbc earth (η cosmote εχει ενα καναλι ελληνικων ντοκυμαντερ εξτρα). Ταινιες υπερεχει ελαφρα η Νοβα, σειρες η Cosmote. To replay tv της cosmote (timeshift προγραμμα χωρις εγγραφες/σκληρους κλπ) ειναι πολυ καλυτερο.

Παντως για να πω την αμαρτια μου, amazon prime + netflix βλεπω κατα 90%

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντοκουμέντερ έχουν τα ίδια πάνω κάτω αλλά στις ταινίες υπερέχει αρκετά η νόβα +( το on demand της είναι πολύ καλό και δωρεάν). Ένα αρνητικό της νόβα είναι ότι δεν έχει star και alpha που αν θες να δεις πρέπει να το γυρίζεις στην tv πράγμα ενοχλητικό κάποιες φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Thaninho said:

Ντοκουμέντερ έχουν τα ίδια πάνω κάτω αλλά στις ταινίες υπερέχει αρκετά η νόβα +( το on demand της είναι πολύ καλό και δωρεάν). Ένα αρνητικό της νόβα είναι ότι δεν έχει star και alpha που αν θες να δεις πρέπει να το γυρίζεις στην tv πράγμα ενοχλητικό κάποιες φορές

Δεν ισχύει αυτό που λες για τον star και τον alpha

 

Συνδέεις την κεραία της digea στον αποκωδικοποιητή της nova και έτσι έχεις όλα τα κανάλια σε μια λίστα, χωρίς να κάνεις κάποιες αλλαγές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες για τον star και τον alpha

Συνδέεις την κεραία της digea στον αποκωδικοποιητή της nova και έτσι έχεις όλα τα κανάλια σε μια λίστα, χωρίς να κάνεις κάποιες αλλαγές.

Ανάλογα με τον αποκωδικοποιητή που έχεις.

Σε άλλους λειτουργεί όπως λες αλλά σε άλλους χρειάζεται πρόσθετο usb στικάκι πάνω στο οποίο και συνδέεται η κεραία.

Και μάλιστα στην περίπτωσή μου μου είπαν ότι το στικάκι έχει χρέωση (10 ευρώ αν θυμάμαι καλά) αλλά και ότι δεν είχαν διαθέσιμο κι έπρεπε να ψάξω στο εμπόριο χωρίς όμως να μου προτείνουν κάποιο σίγουρα συμβατό.

Μετά τη σχετική "διαπραγμάτευση" και αφού τους ξεκαθάρισα ότι ούτε πρόκειται να βγω στη γύρα να ψάχνω αλλά ούτε καν θα έδινα 10 ευρώ ακόμα και αν είχαν και η μόνη λύση που "βλέπω" είναι να μου δώσουν στικάκι χωρίς χρέωση ή να μου αλλάξουν δέκτη με κάποιον που δεν θα το χρειάζεται, βρέθηκε στικάκι και μου στάλθηκε δωρεάν. Ίσως σε αυτό να "βοήθησε" και το ότι έχει λήξει το συμβόλαιό μου και με ψήνουν για ανανέωση (αν και είμαι "άψητος" ακόμα :))

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 4/9/2019 στις 10:56 ΠΜ, haris_216 είπε

Ανάλογα με τον αποκωδικοποιητή που έχεις.

Σε άλλους λειτουργεί όπως λες αλλά σε άλλους χρειάζεται πρόσθετο usb στικάκι πάνω στο οποίο και συνδέεται η κεραία.

Και μάλιστα στην περίπτωσή μου μου είπαν ότι το στικάκι έχει χρέωση (10 ευρώ αν θυμάμαι καλά) αλλά και ότι δεν είχαν διαθέσιμο κι έπρεπε να ψάξω στο εμπόριο χωρίς όμως να μου προτείνουν κάποιο σίγουρα συμβατό.

Μετά τη σχετική "διαπραγμάτευση" και αφού τους ξεκαθάρισα ότι ούτε πρόκειται να βγω στη γύρα να ψάχνω αλλά ούτε καν θα έδινα 10 ευρώ ακόμα και αν είχαν και η μόνη λύση που "βλέπω" είναι να μου δώσουν στικάκι χωρίς χρέωση ή να μου αλλάξουν δέκτη με κάποιον που δεν θα το χρειάζεται, βρέθηκε στικάκι και μου στάλθηκε δωρεάν. Ίσως σε αυτό να "βοήθησε" και το ότι έχει λήξει το συμβόλαιό μου και με ψήνουν για ανανέωση (αν και είμαι "άψητος" ακόμα :))

με τι ποσο σε ψηνουν να ανανεωσεις ; εμενα λήγει σε 1 εβδομαδα και μου κοβουν 2 ευρω απο 19,90 σε 17.90 με cinema pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sv8iik είπε

με τι ποσο σε ψηνουν να ανανεωσεις ; εμενα λήγει σε 1 εβδομαδα και μου κοβουν 2 ευρω απο 19,90 σε 17.90 με cinema pack.

Η προσφορά που είχα για triple play (το απλό ως προς την τηλεόραση, δηλαδή χωρίς αθλητικά και novacinema 1,2,3,4) και το οποίο συνεχίζει ως έχει χωρίς να έχω κάνει νέο συμβόλαιο είναι στα 27,00 ευρώ (περίπου).

Τους έχω ξεκαθαρίσει, μάλιστα έχω στείλει και σχετικό mail να μην με ζαλίζουν με "προσφορές", ότι 2χρονη δέσμευση θα έκανα εκ νέου μόνο με τις ίδιες παροχές σε καλύτερη τιμή ή ίδια τιμή με ουσιαστική αναβάθμιση (πχ καλύτερη ταχύτητα ίντερνετ). Μου έχουν προσφέρει cinema ή αθλητικό pack αλλά έμεινα ασυγκίνητος. Το αθλητικό καθώς δεν με ενδιαφέρει και το cinema γιατί αφενός δεν έχω τόσο χρόνο και αφετέρου γιατί ακόμα και τώρα τις γιορτές που τα είχαν ελεύθερα δεν εντυπωσιάσθηκα με κάτι καθώς η επανάληψη πάει σύννεφο. Ώρες-ώρες σκέφτομαι να τους δανείσω μερικά από τα dvd μου μπας κι εμπλουτίσουν λίγο την ποικιλία τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα κλασης ανωτερη η κοσμοτε, απο αθλητικα εχει ΝΒΑ, τσουλου και πρεμιερ που με ενδιαφερουν πιο πολυ, επισης εχει καναλι που παιζει συνεχως ελληνικες ταινιες και το replay tv σου λινει τα χερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...