Προς το περιεχόμενο

Αγορά αυτοκινήτου στα 25-26 χιλιάδες


agelosLX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες το νέο μαζντα 3 στο μπα τζετ που έχεις έρχεται σχεδόν κομπλέ. Με τον νέο ακτιβ-χ κινητήρα 

Επεξ/σία από mourlos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μου κάνει εντύπωση πκυ. πρότεινετε diesel και δεν ανάφερε κάνεις το διαμαντάκι του group Renault Nissan που φοράει και η Mitsubishi και η Mercedes; 

1.5 dci.... οτι καλύτερο σε κατάναλωση.. και καλές επιδόσεις... σε αυτά τα λεφτά χτυπάς ενα megane και δεν κοιτάς πίσω.. οι Γερμανοί πολλα λεφτα για το τίποτα ουσιώδες.. (καλα group vag δεν συζητάμε καν ή Apple τησ αυτοκίνησης) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mourlos είπε

Δες το νέο μαζντα 3 στο μπα τζετ που έχεις έρχεται σχεδόν κομπλέ. Με τον νέο ακτιβ-χ κινητήρα 

Σωστός, πανέμορφο αμάξι. Μούν@ρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου, βενζινη , το μονο σιγουρο! Απο εκει και περα απο την στιγμη που εχεις VW Scirocco και θες να πας σε και κατι αλλο, σιγουρα το Α3 ειναι η καλυτερη επιλογη.
Αλλιως, θα σου προτεινα απο Ford Fiesta ST ή Focus (κατοχος Fiesta), Mercedes-Benz A class  ή  ΒΜW σειρα 1 σε αυτα τα λεφτα.

Επεξ/σία από billydim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γουστο τα νηματα αγορας αυτοκινητου,περνανε στις προτασεις σχεδον ολα τα μοντελα της αγορας και βγαινουν και απωθημενα,αναλογα τις προτιμησεις του καθενος. Απορω πως δεν εχει προταθει και καποιο ιταλικο,ολες οι αλλες χωρες εχουν αντιπροσωπευση..

Στο θεμα του ts τωρα, πιστευω οτι μονο με test drive θα ξεκαθαρισεις τι θες. Σε αυτα τα λεφτα,εγω δε θα εμπλεκα με bmw,mercedes (αλλα οδηγησε τα πριν τα απορριψεις,αν θες,μπορει να θεωρησεις οτι αξιζει η οικονομικη υπερβαση). Πολυ καλα λογια ακουω και διαβαζω για το focus,ερωτηματικο η αξιοπιστια του. 

Δικο μου απωθημενο,το civic,δε γνωριζω τι παιρνεις με αυτα τα χρηματα,αλλα ολο και καποια εκδοση θα θελησουν να ξεστοκαρουν οσο τελειωνει η χρονια. Ισως και το mazda 3,αν δινουν καλες τιμες για να το προωθησουν. Το seat leon,που προταθηκε,ειναι σιγουρα ενα τιμιο για τα λεφτα του αμαξι,ομως δε ξερω αν ειναι ακριβως η αναβαθμιση που περιμενεις απο το scirocco. Παρομοιως και το golf,που ειναι και πιο ακριβο. 

Και παμε στο a3,το οποιο στηριζεται στο ιδιο πατωμα με τα leon,golf και μοιραζεται αρκετα μηχανικα μερη. Αν θες να παρεις ενα πιο φινιρισμενο μοντελο με μια αισθηση premium,εδω εισαι. Γιατι κατα τ´αλλα,μικρες οι διαφορες,αφου ιδιοι κινητηρες. Το αν αξιζει να δωσεις τα παραπανω χρηματα,μονο με το test drive ισως μπορεσεις να το πεις. Γενικα παρε σβαρνα αντιπροσωπειες και δοκιμαζε,αν εχεις χρονο και διαθεση. Και πες μας και μας εντυπωσεις,αφου παντα το feedback εχει σημασια κι ενδιαφερον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι σε ζηλευω, και πιτσιρικας και εργενης και με μετρητο στο χερι.

Θα σου εκανα κοννε τη κορη μου αλλα ειναι μικρη ακομα! χαχαχα.... :P

Παρε οτι σου γυαλισει και ποθεις. Εμενα μου εχει μεινει απωθημενο ενα lancia του καποτε. Ο πατερας μου παντα ελεγε ποσο ηθελε μια μερσεντες.

Κοινως παρε οτι θελεις να μη σου μεινει αχτι. Η τωρα η ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To scirocco είναι τόσο παλιό αυτοκίνητο, που ένα golf/leon/a3 θα αποτελούσαν αναβάθμιση. Κι ακόμα μεγαλύτερη αναβάθμιση θα αποτελούσαν τα νέα μοντέλα που θα βγουν ως αντικαταστάτες.

Αλλά εδώ ο ts δεν έχει ξεκαθαρίσει τί σημαίνει αναβάθμιση. Τη μια ορίζει την αναβάθμιση ανάλογα με τη χώρα προέλευσης (ιαπωνικά), την άλλη με τη μάρκα (ford), την άλλη με την πολυτέλεια (audi) και την άλλη με την κατηγορία (chr).

Αδιάφορη για εκείνον αναβάθμιση θα ήταν ένα leon fr ή ένα i30n αλλά ενδιαφέρουσα ένα suv, μαζί δε θέλει ιαπωνικά και βλέπει chr, δε θέλει ξανά vw και βλέπει t-roc κλπ κλπ . Αν ήταν σαφές το θέμα, θα ήταν σαφείς κι οι απαντήσες.

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, agelosLX είπε

Γιατί η Audi ας πουμε δε θεωρειται αναβαθμιση απο το VW? Για BMW + MB νομιζω ειναι εκτος budget εκτος και αν ειναι τελειως βασικες οι εκδοσεις.

Αν περιμενεις το καινουργιο Α3, θα πληρωσεις γυρω στα 28 χιλιαρικα την βασικη εκδοση. Ισως κανενα διχιλιαρο πιο κατω αν πας για το sportback.

Πας και χτυπας το Α180 saloon με 28 χιλιαρικακια που και φρεσκαδουρα μοντελο ειναι και που εχει και καλο εξοπλισμο στη βασικη του εκδοση και εχεις αμαξι αλλης κλασης...

spacer.png

 

ΥΓ, Νταξει δεν θα παρεις αυτο ακριβως με 28 χιλιαρικα 😛, αλλα το αμαξι ειναι ετσι και αλλιως μουν...ρα!

Επεξ/σία από crom251
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις!

Απ' ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να κοιτάξω BMW 1 & Mercedes A180 πέρα από Audi που αργει ακομα το νεο μοντέλο.

Μήπως γνωρίζει κάποιος που τυχαίνει να ψάχνεται αντίστοιχα αυτό το διάστημα αν το νέο BMW 1 είναι διαθέσιμο για test drive ή να το δω από κοντά?

edit : Για οποιον ενδιαφερεται, ρωτησα στο Σπανο και μου ειπαν οτι το περιμενουν σε 2 εβδομαδες περιπου.

Επεξ/σία από agelosLX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...