Προς το περιεχόμενο

Samsung Gear S3 Frontier δόνηση για ειδοποιήσεις


damoclesword

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εν λόγω smartwatch εδώ και λίγες μέρες. Δεν μπορώ να καταφέρω να το κάνω να δονείται όταν έχω εισερχόμενα μηνύματα,είτε sms είτε από Viber, από WhatsApp ή ακόμα και email. Το μόνο που έχω είναι μια πορτοκαλί κουκκίδα αριστερά στην οθόνη,αλλά χωρίς τη δόνηση. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθεί; Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις και στο τηλέφωνο και στο ρολόι,αλλά δυστυχώς τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω Galaxy watch Λογικα το ίδιο μενου εχουν.
Στο Settings -> Sound and vibration εχει επιλογες

  •  Vibrate with Sound ( For calls and notification) Είναι στο ON??
  • Notification vibration Δες τι σου αρεσει και βαλε αναλογα αλλα και στο Basic ειναι νορμαλ θεωρω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panosvlass είπε

Αν και εχω Galaxy watch Λογικα το ίδιο μενου εχουν.
Στο Settings -> Sound and vibration εχει επιλογες

  •  Vibrate with Sound ( For calls and notification) Είναι στο ON??
  • Notification vibration Δες τι σου αρεσει και βαλε αναλογα αλλα και στο Basic ειναι νορμαλ θεωρω.

Όχι δεν είναι στο ΟΝ, έχω βάλει μόνο τη δόνηση. Μάλιστα έχω επιλέξει ισχυρή δόνηση που έχει πιο κάτω στο μενού. Αλλά δεν πιάνει πάρα μόνο σε ορισμένα μηνύματα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2019 στις 12:21 ΜΜ, panosvlass είπε

Μα πρεπει να ειναι στο ΟΝ.
ΤΟ δοκιμασες να δεις αν αλλαζει κατι?

Τελικά λύθηκε το θέμα ως εξής: Ενώ το είχα δοκιμάσει από τις ρυθμίσεις του ρολογιού και ΟΝ και Off, και με ήχο και με δόνηση και όλους τους συνδυασμούς, τελικά ήταν μια ρύθμιση από το κινητό που απέτρεπε τις λειτουργίες. Στο γρήγορο μενού ρυθμίσεων που εμφανίζεται όταν τραβάς το tab από την κορυφή της οθόνης,είχα βάλει όλα τα incoming notifications & calls να είναι στο αθόρυβο και αυτό επηρέαζε και το ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...