Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Λίγα παιχνίδια αξίζουν πάντως. Exodus, Gears 5, Outer Worlds, Hellblade, Forza Horizon, αυτά μου έρχονται στα γρήγορα. Αξίζει γενικά αφού προκειμένου να δώσεις 30άρι για το Exodus για παράδειγμα, δίνεις 4 ευρώ και το τερματίζεις σε ένα μήνα άνετα..

καλα αυτό ειναι εντελώς υποκειμενικό. Περα από το οτι η λίστα ανανεώνεται συχνα και ερχονται/βγαινουν διαφορα παιχνιδια, πάντα υπάρχουν πολλοι καλοί τίτλοι ετσι ωστε να καλύπτουν ολα τα γουστα. Περα απο αυτα που ειπες, εγω θα ελεγα πως πολλα ακομα αξιζουν. Για παραδειγμα, τα Age of Wonders, Age of Empires 1+2 HD, Banner Saga, Bloodstained, Dishonored 2,  Dirt Rally 2, Final Fantasy XV,  Frostpunk, Halo collection, Imperator Rome, Football Manager 2020, Middle Earth Shadow of War, Metro Last Light, Mutant Year Zero, Ori 1-2, Pillars of Eternity, Prey, Rage 2, Rime, Rise of the Tomb Raider, Samorost 3, Shadow Tactics, Two Point Hospital και πολλα αλλα. Μιλαμε για παιχνιδια σχεδον ολα στο 80-90+% σε reviews. Εχει σιγουρα ψωμί για όλα τα γουστα :)

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είναι ότι η τιμή θα διαμορφωθεί κάποια στιγμή στα 10 ευρώ ανά μήνα, όταν βγει από τη beta. Όταν γίνει αυτό θέλει περισσότερα μεγάλα ονόματα όπως το xbox. Δίνει ήδη αρκετά ωραία παιχνίδια, αλλά απευθύνονται σε ιδιαίτερο κοινό συνήθως. Του λείπουν μεγάλες ΑΑΑ παραγωγες που έχουν απήχηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το γεγονος οτι θα εχει απο τη πρώτη μέρα κάθε νεο microsoft τιτλο που θα βγει, απο μικρους μέχρι ΑΑΑ ειναι κ αυτο ενα μεγαλο ατου και αυτη η βιλιοθηκη ολο κ θα μεγαλωνει. καταλαβαινω βεβαια πως το λες και φυσικα θα ειναι ωραιο να τσιμπαει κ αλλους τιτλους :)

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

το γεγονος οτι θα εχει απο τη πρώτη μέρα κάθε νεο microsoft τιτλο που θα βγει, απο μικρους μέχρι ΑΑΑ ειναι κ αυτο ενα μεγαλο ατου και αυτη η βιλιοθηκη ολο κ θα μεγαλωνει. καταλαβαινω βεβαια πως το λες και φυσικα θα ειναι ωραιο να τσιμπαει κ αλλους τιτλους :)

Δεν αντιλέγω. Αλλά πέρα από Gears 5 και Ori δεν έπαιξα και κανέναν άλλον 1st party τίτλο ως σήμερα τόσους μήνες που έχω game pass. Βέβαια όπως είπαμε στα 4 ευρώ που έχει τώρα παραμένει εξαιρετικό VFM. Όταν ανέβει στα 10 το αξιολογούμε ανάλογα το περιεχόμενο του τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι αυτα που γραφετε οτι δεν εχει παιχνιδια?

  • Football Manager 2020
  • Alien Isolation
  • Gears 5
  • Gears 4
  • Gears Ultimate edition
  • Ori 2
  • Ori 1
  • Forza Horizon 4
  • A plague tale
  • Age of Empires
  • Age of Empires 2
  • Bloodstained
  • Gris
  • Hollow Knight 
  • Dead Cells
  • Hellblade
  • Final Fantasy XV
  • Dirt Rally 2
  • Dishonored 2
  • Dead Rising 4
  • Darksiders 3
  • FrostPunk
  • Halo Collection
  • Killer Instinct
  • Metro Exodus
  • Metro 2033
  • Metro Last Light
  • Middle Earth Shadow of war
  • Marvel Vs Capcom Infinite
  • Rage 2
  • Rise of the tomb raider
  • Pillars of Eternity
  • Overcooked 2
  • Sunset Overdrive
  • The Outer Worlds
  • The Surge 2
  • Wolfenstein 2
  • Wolfenstein YoungBlood
  • Yakuza Zero
  • Sea of thieves

Και σιγουρα και αλλα που τα προσπερασα,που θα αρεσουν σε αλλους.

Τωρα το εαν καποιοι θελουν το GamePass να βαζει οτι ΑΑΑ τιτλους κυκλοφορουν οπως Red Dead,Assassins Creed,Doom,Resident evil και δεν ξερω και εγω τι αλλο για να φτασουν στο σημειο να μην αγορασουν τιποτα,δεν σημαινει οτι η πλατφορμα (ακομα και στο PC που ειναι σε αρχικο σταδιο)δεν εχει παιχνιδια.

Το GamePass ειναι πλατφορμα ενοικιασης,δεν στα χαριζει τα παιχνιδια,ουτε σου εταξε εξ αρχης η Microsoft οτι θα σου δινει day one οτι καινουργιο κυκλοφορει περαν απο τα δικα της exclusives.

Οσο για το μελλον του τι θα γινει με το Game Pass,θα το δουμε στην πορεια.

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Votritis είπε

μείον ενα βαθμό απο εμένα για το gamepass που δεν εχει τα ιδια παιχνιδiα στην κονσολα και το pc , δεν κατάλαβα το ιδιο δεν πληρώνεις ?

όχι..στην κονσόλα είναι 9.99€+ότι λεφτά δώσεις για gold..εκτός και αν πάρεις την ultimate που κάνει 13€ και το χει μαζί..

13 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

το red dead redemption 2 υπαρχει στη λιστα?

γιατί να υπάρχει;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/4/2020 στις 11:24 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

όχι..στην κονσόλα είναι 9.99€+ότι λεφτά δώσεις για gold..εκτός και αν πάρεις την ultimate που κάνει 13€ και το χει μαζί..

γιατί να υπάρχει;

παιδια προσπαθω να παιξω  το  The Outer Worlds  και οταν ειμαι μεσα στο παιχνιδι  που κανει πολλα  κοληματα και shuttering..γιατι? απο εκει  που ειναι 100 τα fps παει στα  40 και 50..  στο   GamePass  για το pc  με αλλα παιχνιδια δεν εχω προβληματα  ενω οταν το κατεβασα απο τον παππου  δεν εχω  τετοια  θεματα..

Εχει κανενας αλλος προβληματα με το συγκεκριμενο παιχνιδι;

Επεξ/σία από Bittersweet21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μία βοήθεια παρακαλώ όποιος μπορεί και ξέρει τις εμφανίσεις και τα λογότυπα των ομάδων για το football manager 2020 που τα αποθηκεύουμε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτά που χρειάζεσαι είναι στον "core" φάκελο εγκατάστασης του παιχνιδιού και όχι ας πούμε στο MyDocumets, τότε ζόρικα τα πράγματα. Όπως κάνει τις εγκαταστάσεις το Gamepass δε σου δίνει εύκολη πρόσβαση στο φάκελο εγκατάστασης(αν σου δίνει κιόλας καθόλου). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Ρε παιδιά μία βοήθεια παρακαλώ όποιος μπορεί και ξέρει τις εμφανίσεις και τα λογότυπα των ομάδων για το football manager 2020 που τα αποθηκεύουμε ???

Δυστυχώς δεν υπάρχει πρόσβαση σε φακέλους από τα παιχνίδια του gamepass.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Δυστυχώς δεν υπάρχει πρόσβαση σε φακέλους από τα παιχνίδια του gamepass.

Γίνετε να έχεις πρόσβαση στους φακέλους αν δώσεις δικαιώματα διαχειριστή, αλλα δεν ξερω αν μπορεί να "διαβάσει" αρχεία που θα βάλεις εσύ μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Votritis είπε

Γίνετε να έχεις πρόσβαση στους φακέλους αν δώσεις δικαιώματα διαχειριστή, αλλα δεν ξερω αν μπορεί να "διαβάσει" αρχεία που θα βάλεις εσύ μεσα.

Και με δικαίωμα διαχειριστή,δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση σε αρχεία.

Προσωπικά σε μένα,δεν με αφήνει μου το βγάζει κενό.

Οπότε δεν νομίζω ότι θα μπορέσει να κάνει προσθήκη αρχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Bittersweet21 said:

παιδια προσπαθω να παιξω  το  The Outer Worlds  και οταν ειμαι μεσα στο παιχνιδι  που κανει πολλα  κοληματα και shuttering..γιατι? απο εκει  που ειναι 100 τα fps παει στα  40 και 50..  στο   GamePass  για το pc  με αλλα παιχνιδια δεν εχω προβληματα  ενω οταν το κατεβασα απο τον παππου  δεν εχω  τετοια  θεματα..

Εχει κανενας αλλος προβληματα με το συγκεκριμενο παιχνιδι;

Το έπαιξα σχεδόν με το που το έβγαλαν και δεν είχα κανένα θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δυστυχώς δεν υπάρχει πρόσβαση σε φακέλους από τα παιχνίδια του gamepass.

κριμα χωρις αυτα ειναι λιγο καπως το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...