Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως έκοψα πρόσβαση στην εφαρμογή και στο game μέσω firewall στο ιντερνετ μπας και παίξει το prey μετά την απόσυρση από το gamepass και έφαγα κανονικά άκυρο. Δεν ξέρω πως κατάλαβε ότι έληξε η συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Εγώ πάντως έκοψα πρόσβαση στην εφαρμογή και στο game μέσω firewall στο ιντερνετ μπας και παίξει το prey μετά την απόσυρση από το gamepass και έφαγα κανονικά άκυρο. Δεν ξέρω πως κατάλαβε ότι έληξε η συνδρομή.

Αν ηταν ετσι ολοι θα κατεβαζαν τα παιχνιδια που θελουν να παιξουν μεσα στον πρωτο μηνα και θα επαιζαν τα παντα τσαμπα. Δεν παει ετσι ομως και καλως αναγνωριζει οτι εχει ληξει η συνδρομη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αν ηταν ετσι ολοι θα κατεβαζαν τα παιχνιδια που θελουν να παιξουν μεσα στον πρωτο μηνα και θα επαιζαν τα παντα τσαμπα. Δεν παει ετσι ομως και καλως αναγνωριζει οτι εχει ληξει η συνδρομη. 

Ναι, πως το κάνει ρώτησα, όχι αν κάνει καλώς ή κακώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Ναι, πως το κάνει ρώτησα, όχι αν κάνει καλώς ή κακώς.

Κατα 99% για να παιξει το παιχνιδι θα πρεπει να κανει καποια επιβεβαιωση απο το store οτι υπαρχει συνδρομη. Εχουν δικλειδα ασφαλειας για ταυτοποιηση του παιχνιδιου με το account του game pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Oσοι εχετε rtx καρτες δοκιμαστε το Deliver Us The Moon,ειναι πολυ ωραια εμπειρια...

Και χωρίς rtx παλι εξαιρετική είναι η εμπειρία. Πολύ καλή ατμόσφαιρα με μια πολύ δυνατή ιστορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν τρελάθηκα. Showcase του RT μου φάνηκε. Πέρα από το RT τα γραφικά δεν λένε και τίποτα, ειδικά τα textures είναι λίγο μαύρα χάλια. Το gameplay λίγο tedious, όλο το ίδιο πράγμα κάνεις. Η ιστορία όντως έχει ενδιαφέρον, τώρα είμαι εκεί που πας με το τρένο στον αντιδραστήρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 3:54 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Γιατί το steam θέλει να τους κλέβουν και αφήνει πρόσβαση; Και άντε να το δεχτώ αυτό. Αλλά γιατί δεν σε αφήνει να διαλέξεις φάκελο συγκεκριμένα; Γιατί σου δημιουργεί ένα σωρό φακέλους;

Καταρχήν βρε συ στο steam δεν ενοικιάζεις τα παιχνίδια,τα αγοράζεις. 2ον σου ακούγεται λογική η ερώτηση σου;
Η ms σου δίνει με λίγα χρήματα πρόσβαση σε τόσα παιχνίδια, κάπως έπρεπε να προστατευτεί.

Τώρα για την ερώτηση "γιατί δημιουργεί ένα σωρό φακέλους", έχω να πω πως την βρίσκω παιδική. Κάνε τους ένα tweet να δεις τι(αν) θα απαντήσουν.
(μπορείς να διαλέξεις σε ποιο drive να τα κάνει εγκατάσταση πάντως αν αυτό σε ενδιαφέρει )

επίσης αν θες να χάσεις τον χρόνο σου,
https://www.blogsdna.com/30589/where-does-microsoft-store-install-games-apps-on-windows-10.htm
μπορείς εδώ να ψάξεις τα παιχνίδια σου που τα έχει,και να προσπαθήσεις να τα κάνεις move σε κάποιον εξωτερικό και να πας να τα παίξεις αλλού να δεις τι θα συμβεί!

αχ αυτά τα ερωτήματα ζωής που βρίσκεις στο insomnia,θα τα βρουν οι απόγονοι μας και θα καμαρώνουν πόσο ψάχναμε την ζωή :P

22 ώρες πριν, kostasgpa είπε

Εγώ πάντως έκοψα πρόσβαση στην εφαρμογή και στο game μέσω firewall στο ιντερνετ μπας και παίξει το prey μετά την απόσυρση από το gamepass και έφαγα κανονικά άκυρο. Δεν ξέρω πως κατάλαβε ότι έληξε η συνδρομή.

αν ήταν έτσι, ποιο το νόημα της συνδρομής; Ακριβώς γιαυτό τον λόγο το κάνει, κάποιο service θα τρέχει, συνδεδεμένος στον λογαριασμό σου είσαι της ms δε θέλει και πολλή σκέψη.
(όχι δεν είναι το ίδιο με τα offline permissions)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Καταρχήν βρε συ στο steam δεν ενοικιάζεις τα παιχνίδια,τα αγοράζεις. 2ον σου ακούγεται λογική η ερώτηση σου;
Η ms σου δίνει με λίγα χρήματα πρόσβαση σε τόσα παιχνίδια, κάπως έπρεπε να προστατευτεί.

Μα και στο Steam, Uplay, Epic, κτλ έχεις πρόσβαση στους φακέλους χωρίς οι εταιρείες να χάνουν την προστασία τους. Αν κάνω copy paste τον φάκελο και τον δώσω σε άλλον δεν θα μπορεί φυσικά να παίξει το game. Και δεν λέω μόνο για συγκεκριμένο drive αλλά για συγκεκριμένο φάκελο, όπως γίνεται με όλους τους υπόλοιπους laucnhers. Έτσι όπως είναι τώρα σου δημιουργεί ένα σωρό φακέλους χύμα στο root του δίσκου. Νομίζω το να διαλέγεις σε ποιο directory θα γίνεται εγκατάσταση κάτι δεν είναι κάτι παράλογο στο 2020..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

1)Μα και στο Steam, Uplay, Epic, κτλ έχεις πρόσβαση στους φακέλους χωρίς οι εταιρείες να χάνουν την προστασία τους. Αν κάνω copy paste τον φάκελο και τον δώσω σε άλλον δεν θα μπορεί φυσικά να παίξει το game. 2)Και δεν λέω μόνο για συγκεκριμένο drive αλλά για συγκεκριμένο φάκελο, όπως γίνεται με όλους τους υπόλοιπους laucnhers. 3)Έτσι όπως είναι τώρα σου δημιουργεί ένα σωρό φακέλους χύμα στο root του δίσκου. Νομίζω το να διαλέγεις σε ποιο directory θα γίνεται εγκατάσταση κάτι δεν είναι κάτι παράλογο στο 2020..

1)ξαναδιάβασε τι έγραψα.

2)το ξέρω, γιαυτό έγγραψα πάντως

3)λες και παίζεις με το "root" κάθε μέρα ξέρω γω και σε ενοχλέι

 

καλή συνέχεια

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην γίνεται λέω; 20 χρόνια σχεδόν που έχω υπολογιστή δεν θυμάμαι πότε να μην είχα επιλογή συγκεκριμένου φακέλου που θα εγκαταστήσω κάτι. Στον σκληρό έχω έναν φάκελο games και μέσα εκεί υποφακελους για τα games του κάθε laucher. Γιατί να μην μπορώ να κάνω κάτι τόσο απλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απορίες σου απαντώνται με αυτό που έχουμε πει εδώ και αρκετές σελίδες, πως πρόκειται για μια κακή και άστοχη υλοποίηση, ως έχει σήμερα. Το να ψάχνεις γιατί, δεν έχει νόημα. Κάποιος από τους εμπνευστές του εν λόγω μοντέλου θα μπορούσε να σε διαφωτίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί να μην γίνεται λέω; 20 χρόνια σχεδόν που έχω υπολογιστή δεν θυμάμαι πότε να μην είχα επιλογή συγκεκριμένου φακέλου που θα εγκαταστήσω κάτι. Στον σκληρό έχω έναν φάκελο games και μέσα εκεί υποφακελους για τα games του κάθε laucher. Γιατί να μην μπορώ να κάνω κάτι τόσο απλό;

το gamepass δεν εχει σχεση με οτι υπήρχε μεχρι σημερα γιατι ειναι συνδρομητική υπηρεσία δηλαδή ειναι σαν να νοικιάζεις το παιχνιδι και οχι να το αγοράζεις , δηλαδή να σου ανηκει ,  γι' αυτο η Μς το εχει ετσι χιλιο κλειδωμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Votritis είπε

το gamepass δεν εχει σχεση με οτι υπήρχε μεχρι σημερα γιατι ειναι συνδρομητική υπηρεσία δηλαδή ειναι σαν να νοικιάζεις το παιχνιδι και οχι να το αγοράζεις , δηλαδή να σου ανηκει ,  γι' αυτο η Μς το εχει ετσι χιλιο κλειδωμενο. 

Μπορείς να τα αγοράσεις κιόλας άμα θέλεις και έχεις και έκπτωση αν έχεις συνδρομή στο game pass. Τότε θα σε αφήνει να διαλέγεις φάκελο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...