Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω μιλάω γενικότερα οτι δεν σε αφήνει να επεμβεις  στους φακέλους και στα αρχεία , τωρα για την εγκατάσταση μπορει να ειναι κακη υλοποιηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι προς το παρόν ένας κακοφτιαγμένος beta launcher, και πολλοί χρήστες παίζουν/έχουν παίξει με ελάχιστα λεφτά ένα σωρό καλά games. Εγώ ας πούμε αγόρασα την RX 590 και πήρα 3 μήνες δώρο + 3 μήνες ultimate με 1€ (νομίζω) τότε με την προσφορά, μας κάνει 6 μήνες ultimate. Ε δε θα γκρινιάξω για τους φακέλους και αυτά που του λείπουν, beta είναι.

Αν ψάξετε θα δείτε ότι μπορείτε να πειράξετε permissions και να μπείτε στους φακέλους κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Μπορείς να τα αγοράσεις κιόλας άμα θέλεις και έχεις και έκπτωση αν έχεις συνδρομή στο game pass. Τότε θα σε αφήνει να διαλέγεις φάκελο;

 

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί να μην γίνεται λέω; 20 χρόνια σχεδόν που έχω υπολογιστή δεν θυμάμαι πότε να μην είχα επιλογή συγκεκριμένου φακέλου που θα εγκαταστήσω κάτι. Στον σκληρό έχω έναν φάκελο games και μέσα εκεί υποφακελους για τα games του κάθε laucher. Γιατί να μην μπορώ να κάνω κάτι τόσο απλό;

λύσσαξες πραγματικά ρε Γιάννη :P

όχι, ούτε στα αγορασμένα μπορείς. Δεν είναι τρελή μανούρα να τα εμφανίσεις,αλλά δε γίνεται κάτι.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/games_windows_10/backuprestore-windows-store-games/18c5eaec-a4d5-4264-af2d-ad63e447380d

δοκίμασε αν θες να τα κάνεις move..εμένα δεν λειτουργούσαν μετά :P δεν τα διάβαζε από τον δίσκο που τα χα για να τα κάνω restore


Μην αγοράζεις από ms store λύθηκε το θέμα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα games πρέπει να είναι στον ίδιο δίσκο που είναι και ο launcher. Έτσι μου είπε ένας φίλος που δοκίμασε να βάλει σε άλλο δίσκο και δεν έπαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, privateer είπε

ετοιμαζουν νεο app πολυ πιο ελαφρυ απο αυτο εδω. Συντομα θα βγει.

σωθήκαμε αν κρινω απο το ms store  που ειναι λες και το εχουν φτιάξει πρωτοετείς φοιτητες πληροφορικής .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

λύσσαξες πραγματικά ρε Γιάννη :P

όχι, ούτε στα αγορασμένα μπορείς. Δεν είναι τρελή μανούρα να τα εμφανίσεις,αλλά δε γίνεται κάτι.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/games_windows_10/backuprestore-windows-store-games/18c5eaec-a4d5-4264-af2d-ad63e447380d

δοκίμασε αν θες να τα κάνεις move..εμένα δεν λειτουργούσαν μετά :P δεν τα διάβαζε από τον δίσκο που τα χα για να τα κάνω restore


Μην αγοράζεις από ms store λύθηκε το θέμα έτσι.

Εντάξει βρε cool. Τώρα που είναι 4 ευρώ τα παραβλέπω αυτά και το ότι δεν έχει τα ίδια games με το XBOX. Αλλά μου τη δίνει ώρες ώρες που δεν συμβαίνουν τα αυτονόητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Τα games πρέπει να είναι στον ίδιο δίσκο που είναι και ο launcher. Έτσι μου είπε ένας φίλος που δοκίμασε να βάλει σε άλλο δίσκο και δεν έπαιζε.

μια χαρά παίζουν αν τα κάνεις move σε άλλον δίσκο..σιγά μην είχα 1ΤΒ ssd με όλα αυτά που έχω κατεβάσει από το store/xbox app.

move για backup που με καίει περισσότερο, δεν ένιωθε να τα δει μετά το format και τζάμπα το move που πήρε τόσες ώρες για να τα επαναφέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα έβγαλαν μια νέα διαφήμιση συγκεκριμένα για το XBOX Gamepass for PC με τον shroud, ίσως να είναι σημάδι πως θα δουλέψουν λίγο την πλατφόρμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Είδα έβγαλαν μια νέα διαφήμιση συγκεκριμένα για το XBOX Gamepass for PC με τον shroud, ίσως να είναι σημάδι πως θα δουλέψουν λίγο την πλατφόρμα...

 είναι και partner με το mixer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Ο πρώτος μήνας 1 ευρώ και μετά 4. Όταν βγει από beta θα είναι 10 το μήνα όπως στο XBOX..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...