Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, privateer είπε

TW_Available-Today_Coming-Soon_templates_2.16.2021_2.jpg?w=1536

Τα φράγκα που έχω γλυτώσει! Μόνο αυτό λέω! Τώρα που τελείωσε η εξεταστική κ δουλειά δεν έχουμε, θα λιώσω 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Παιδιά το EA πότε μπαίνει στο PC; Το Μάρτιο; Και σε ποιες συνδρομές θα είναι;

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι νεότερο μετά την αναβολή του Δεκεμβρίου.

Υποτίθεται θα ενσωματωθεί στο Xbox Game Pass for PC και στο Xbox Game Pass Ultimate. Στις κονσόλες είναι ήδη διαθέσιμο.

https://www.theverge.com/2020/12/15/22176296/ea-play-xbox-game-pass-release-delayed-subscription

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Despotas είπε

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι νεότερο μετά την αναβολή του Δεκεμβρίου.

Υποτίθεται θα ενσωματωθεί στο Xbox Game Pass for PC και στο Xbox Game Pass Ultimate. Στις κονσόλες είναι ήδη διαθέσιμο.

https://www.theverge.com/2020/12/15/22176296/ea-play-xbox-game-pass-release-delayed-subscription

στην κονσόλα κάνουμε ήδη πάρτι με το ΕΑ play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Stefxour είπε

Το έχει δοκιμάσει κανείς?  

Ναι το δοκίμασα χθες ως κάτοικος "Ιταλίας" (το είχα κάνει και σε κινητό πριν λίγες μέρες) αλλά θέλει προσοχή γιατί μπορεί να είναι κάποιο είδους ρίσκου (αν και δεν νομίζω να πάει σε ban η microsoft).
Δουλεύει κανονικά και πράγματι με εντυπωσίασε γιατί δεν το περίμενα τόσο καλό ως alpha, ενώ υποστηρίζει 1080p ανάλυση με περίπου 12mbps bitrate.
Εκείνο που διαπίσωσα είναι πως το xCloud λειτουργεί με hardware xbox οπότε είναι σαν να έχεις μια κονσόλα για να παίζεις τα παιχνίδια που ανήκουν στο game pass του xbox και όχι του PC (πχ θα μπορώ να παίξω το Halo 5 που δεν ανήκει στη Master Chief Collection). Επομένως απαιτείται gamepad γιατί διαφορετικά δεν μπορείς να παίξεις (αν και μερικοί έπαιξαν με λογισμικό που μετατρέπει ποντίκι και πληκτρολόγιο σε gamepad). Επίσης αν το παιχνίδι υποστηρίζει το Play Anywhere συγχρονίζονται και τα saves μεταξύ xcloud, κονσόλας και PC. Πχ το Control δεν το υποστηρίζει αλλά το Halo συγχρονίστηκε κανονικά.
Ουσιαστικά αυτό που πάει να κάνει η Microsoft είναι να φέρει την κονσόλα στο σαλόνι μέσω του Game Pass χωρίς κάποιος να αγοράζει την κονσόλα. Εμένα (όπως και στην περίπτωση του Geforce Νow) μου λύνει τα χέρια γιατί δεν απαιτείται να σκάω λεφτά για 2ο gaming pc για τα μικρά . Πάντως και οι 2 πλατφόρμες έχουν μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα χωρίς κάποια να με εξυπηρετεί πλήρως (Xcloud με μόνο game pass παιχνίδια, GN με παιχνίδια που έχουν αδειοδοτηθεί οπότε και δεν μπορείς να έχεις όλη τη συλλογή σου).

 

Επεξ/σία από newlynx
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2021 στις 5:21 ΜΜ, privateer είπε

TW_Available-Today_Coming-Soon_templates_3.3.2021_6_JPG.jpg?w=1200

Ερώτηση:
το NHL 21 και το squadrons είναι στην κατηγορία του EA play pro? Γιατί στο app του κινητού τα έχει "δοκιμάστε για 10 ώρες"

1335263083_.jpg.31dd34fcc33f8adec509c44120e452ee.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Squadrons και το NHL 21 δεν έχουν μπει ακόμη στο απλό EA Play. Θα μπουν εντός Μαρτίου και εντός Απριλίου αντίστοιχα. Όταν έχεις το απλό EA Play μπορείς να παίξεις για 10 ώρες τα παιχνίδια του Pro.

https://www.ea.com/ea-play/news/ea-play-next-up-spring2021

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Despotas είπε

 Όταν έχεις το απλό EA Play μπορείς να παίξεις για 10 ώρες τα παιχνίδια του Pro.

https://www.ea.com/ea-play/news/ea-play-next-up-spring2021

ναι το ξέρω αυτό!! Αλλά απάντησες στην 1η σου πρόταση, οπότε thx!
το διάβασα και εδώ  Coming Soon to Xbox Game Pass: NBA 2K21, Football Manager 2021, and More

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αν ισχύει αυτό νομίζω πως θα είναι το πρώτο παιχνίδι της Ubisoft που μπαίνει στο Game Pass. Και ίσως ακολουθήσουν κι άλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...