Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Στο fallen order; Όταν μπαίνεις σε νέα περιοχή έχει stutters πάντα..

talk about yourself :P Πριν είχα σύστημα μπρίκι με i3 και 1050 και καθόλου δεν ευχαριστιόμουν τα games. Από τη στιγμή που πήρα το τωρινό και μπορώ να παίξω με στάνταρ 60fps χωρίς κολλήματα και υψηλές ρυθμίσεις, τώρα το ευχαριστιέμαι..

Με i3 και 1050 προφανώς και δεν μπορείς να ευχαριστηθείς πολλά. Εγώ μιλάω για εκείνους που ενώ μπορούν να παίξουν νορμάλ σαν άνθρωποι, ξενερώνουν γιατί πχ από 60 έπεσε στα 50fps και δεν συνεχίζουν να παίζουν. Δεν ξέρω ίσως είμαι μόνο εγώ έτσι κι επειδή έζησα και το πριν, μπορώ να "εκτιμήσω" και το μέτριο και να προσαρμοστώ πιο εύκολα, αλλά γενικά όταν βλέπω ότι η συζήτηση αναλώνεται κυρίως γύρω απ' το performance, θεωρώ ότι χάνεται η ουσία και είναι κρίμα.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Με i3 και 1050 προφανώς και δεν μπορείς να ευχαριστηθείς πολλά. Εγώ μιλάω για εκείνους που ενώ μπορούν να παίξουν νορμάλ σαν άνθρωποι, ξενερώνουν γιατί πχ από 60 έπεσε στα 50fps και δεν συνεχίζουν να παίζουν. Δεν ξέρω ίσως είμαι μόνο εγώ έτσι κι επειδή έζησα και το πριν, μπορώ να "εκτιμήσω" και το μέτριο και να προσαρμοστώ πιο εύκολα, αλλά γενικά όταν βλέπω ότι η συζήτηση αναλώνεται κυρίως γύρω απ' το performance, θεωρώ ότι χάνεται η ουσία και είναι κρίμα.

Το 50 χωρίς stutters παλεύεται γιατί είναι μέσα στο freesync range. Τα stutters είναι το πρόβλημα που γενικά έχουν αρκετά games. Δείτε στα AC τι γίνεται με το cpu usage για παράδειγμα. Doom, Forza Horizon και τα παιχνίδια που βασίζονται στην RE Engine παίζουν τέλεια. Τα υπόλοιπα έχουν και από κάτι, άλλες φορές κάτι μικρό και ασήμαντο και άλλες φορές εκνευριστικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, yiannis1991 said:

Στο fallen order; Όταν μπαίνεις σε νέα περιοχή έχει stutters πάντα..

talk about yourself :P Πριν είχα σύστημα μπρίκι με i3 και 1050 και καθόλου δεν ευχαριστιόμουν τα games. Από τη στιγμή που πήρα το τωρινό και μπορώ να παίξω με στάνταρ 60fps χωρίς κολλήματα και υψηλές ρυθμίσεις, τώρα το ευχαριστιέμαι..

σου ξανα λεω δεν ειχα κανενα stutter. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, privateer είπε

σου ξανα λεω δεν ειχα κανενα stutter. 

Περίεργο γιατί είναι θέμα της UE4 με το I/O, κάνει frame drops όταν μπαίνεις σε νέα περιοχή, όχι όλη την ώρα όμως. Το ίδιο έχει και το Outer Worlds. Ενώ το Gears 5 που είναι και αυτό σε UE4 τρέχει νερό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, yiannis1991 said:

Περίεργο γιατί είναι θέμα της UE4 με το I/O, κάνει frame drops όταν μπαίνεις σε νέα περιοχή, όχι όλη την ώρα όμως. Το ίδιο έχει και το Outer Worlds. Ενώ το Gears 5 που είναι και αυτό σε UE4 τρέχει νερό..

θα με κανεις να το ξαναβαλω🤣

To gears το φτιαχνουν οι μαγοι της unreal aka coalition. Να δω τι τρελα θα κανουνε με την UE5 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί  φίλοι  καλησπέρα  ...θα  ήθελα  τη  γνώμη  σας  γιατί  έχω  μπερδευτεί ...

Παίζω  αρκετά  FIFA21  και  Battlefield  από  Origin  με  λογαριασμό  Play  και  14  € μηνιαίως

Έχω  και  λογαριασμό  Χbox  Game  Pass    για  PC...

Σκέφτομαι  την  αναβάθμιση  σε Χbox  Game  Pass Ultimate  όπου  υπάρχει  προσφορά  για  τον  1ο  μήνα  1€ ...ΣΩΣΤΑ ?

Ερωτήσεις

Υπάρχει  περίπτωση  να  καλύπτομαι  σε λίγο  από  FIFA21  και  Battlefield  στην  πλατφόρμα  Xbox  Pass Ultimate ?

Πόσα  χρήματα  είναι  η  τελική  συνδρομή  Χbox  Game  Pass Ultimate ??

Καλύπτει η Χbox  Game  Pass Ultimate και  τα  παιχνίδια  της  απλής  συνδρομής  Χbox  Game  Pass    για  PC ή  πρέπει  να  έχεις  και  εκεί  λογαριασμό ?

Αυτή  τη  στιγμή  δίνω  στην  origin  14 και  άλλα  10  στην  Xbox  ...Με  κάποιο  τρόπο  μπορώ  να τα  μαζέψω ??

Ευχαριστώ  και  θα  εκτιμούσα  τη  γνώμη  κάποιου  έμπειρου  φίλου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 λεπτά πριν, vps είπε

Αγαπητοί  φίλοι  καλησπέρα  ...θα  ήθελα  τη  γνώμη  σας  γιατί  έχω  μπερδευτεί ...

Παίζω  αρκετά  FIFA21  και  Battlefield  από  Origin  με  λογαριασμό  Play  και  14  € μηνιαίως

Έχω  και  λογαριασμό  Χbox  Game  Pass    για  PC...

Σκέφτομαι  την  αναβάθμιση  σε Χbox  Game  Pass Ultimate  όπου  υπάρχει  προσφορά  για  τον  1ο  μήνα  1€ ...ΣΩΣΤΑ ?

Ερωτήσεις

Υπάρχει  περίπτωση  να  καλύπτομαι  σε λίγο  από  FIFA21  και  Battlefield  στην  πλατφόρμα  Xbox  Pass Ultimate ?

Πόσα  χρήματα  είναι  η  τελική  συνδρομή  Χbox  Game  Pass Ultimate ??

Καλύπτει η Χbox  Game  Pass Ultimate και  τα  παιχνίδια  της  απλής  συνδρομής  Χbox  Game  Pass    για  PC ή  πρέπει  να  έχεις  και  εκεί  λογαριασμό ?

Αυτή  τη  στιγμή  δίνω  στην  origin  14 και  άλλα  10  στην  Xbox  ...Με  κάποιο  τρόπο  μπορώ  να τα  μαζέψω ??

Ευχαριστώ  και  θα  εκτιμούσα  τη  γνώμη  κάποιου  έμπειρου  φίλου

To Ultimate καλύπτει και το Game Pass στις κονσόλες + Xbox Live Gold + EA Play (σε κονσόλες αυτή τη στιγμή) + το Pass στο PC.

To EA Play για PC έρχεται και στο Xbox Game Pass Ultimate και στο απλό Xbox Game Pass PC προσεχώς.

Εδώ έχει μια επισκόπηση για όλα τα προγράμματα που ξεκαθαρίζει (αρκετά) τι είναι το καθένα. 

Και συχνές ερωτήσεις (FAQ) κάτω-κάτω.

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass#join

Από το FAQ:

Αναφορά σε κείμενο

Τα μέλη του Xbox Game Pass Ultimate μπορούν πλέον να απολαμβάνουν το EA Play σε κονσόλα. Προσεχώς το 2021, τα μέλη του Xbox Game Pass Ultimate και PC θα λάβουν το EA Play σε PC χωρίς επιπλέον κόστος.

Που για μένα σημαίνει, ότι δεν χρειάζεσαι το Ultimate, ειδικά αν δεν έχεις την κονσόλα. Μένεις στο Game Pass PC και περιμένεις την ενσωμάτωση του EA Play σύντομα™

Edit: Και το EA Play το βλέπω κουλουβάχατα για PC (Steam vs Origin) vs Consoles vs Pro συνδρομή. Δεν έχω ιδέα αν θα έρθει το FIFA21 μαζί με την ενσωμάτωση του EA Play στο Game Pass PC.

Edit 2:

Αναφορά σε κείμενο

What version of EA Play do Xbox Game Pass subscribers receive?

Xbox Game Pass Ultimate subscribers receive EA Play on Xbox One, Xbox Series X, and Xbox Series S.

Coming soon: Game Pass Ultimate subscribers will get EA Play on Windows 10 via the EA Desktop app. Subscribers to Xbox Game Pass for PC will receive a PC membership to EA Play via EA Desktop.

EA Play Pro is only available through EA’s PC platforms, and is sold separately.

https://www.ea.com/ea-play/faq

Άρα, για την ώρα, το FIFA 21 μόνο με EA Play Pro, που δεν θα είναι μέρος του Game Pass (ούτε PC ούτε Ultimate). 

FIFA 20, Battlefield V είναι μέσα.

https://www.ea.com/ea-play/games-ea-play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, vps said:

Αγαπητοί  φίλοι  καλησπέρα  ...θα  ήθελα  τη  γνώμη  σας  γιατί  έχω  μπερδευτεί ...

Παίζω  αρκετά  FIFA21  και  Battlefield  από  Origin  με  λογαριασμό  Play  και  14  € μηνιαίως

Έχω  και  λογαριασμό  Χbox  Game  Pass    για  PC...

Σκέφτομαι  την  αναβάθμιση  σε Χbox  Game  Pass Ultimate  όπου  υπάρχει  προσφορά  για  τον  1ο  μήνα  1€ ...ΣΩΣΤΑ ?

Ερωτήσεις

Υπάρχει  περίπτωση  να  καλύπτομαι  σε λίγο  από  FIFA21  και  Battlefield  στην  πλατφόρμα  Xbox  Pass Ultimate ?

Πόσα  χρήματα  είναι  η  τελική  συνδρομή  Χbox  Game  Pass Ultimate ??

Καλύπτει η Χbox  Game  Pass Ultimate και  τα  παιχνίδια  της  απλής  συνδρομής  Χbox  Game  Pass    για  PC ή  πρέπει  να  έχεις  και  εκεί  λογαριασμό ?

Αυτή  τη  στιγμή  δίνω  στην  origin  14 και  άλλα  10  στην  Xbox  ...Με  κάποιο  τρόπο  μπορώ  να τα  μαζέψω ??

Ευχαριστώ  και  θα  εκτιμούσα  τη  γνώμη  κάποιου  έμπειρου  φίλου

 

 

ακολουθα τα βηματα που λενε στο παρακατω τοπικ 

ειναι η πιο συμφερουσα επιλογη και ας μην εχεις χβοχ

 

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/03/2021 at 20:12, roginsky12 said:

μεγαλη απατη...ζητημα να αξιζουν 5 παιχνιδια

Και πολλά λες. 

Θα έπρεπε να μας πληρώνουν για να παίξουμε τα σκουπίδια που μας πουλάει η Microsoft! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, NickTG είπε

Και πολλά λες. 

Θα έπρεπε να μας πληρώνουν για να παίξουμε τα σκουπίδια που μας πουλάει η Microsoft! 

ασχετο εντελως το ποστ σου...γραφει πουθενα για τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, roginsky12 said:

ασχετο εντελως το ποστ σου...γραφει πουθενα για τιμη?

Έπρεπε να γράφει για να εκδηλώσω την οργή που νιώθω για την απάτη της Microsoft? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...