Προς το περιεχόμενο

Fatal1ty Z97 Killer


vsm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά! Μια ερώτηση έχω να κάνω σχετικά με την μητρική του τίτλου. Υπάρχει στην κατοχή μου απο κάποιον φίλο του οποίου ξεκίνησε το θέμα. Το πρόβλημα της είναι οτι ξαφνικά ξεκινάει απο μόνη της τον υπολογιστή. Αναγκάζομαι να κλείνω το τροφοδοτικό τα βράδια γιατί έχω ξυπνήσει μέσα στην νύχτα απο τον ηχο του υπολογιστή...δεν είναι τυχαίο γιατί γίνεται συχνά,τι μπορεί να συμβαίνει, μήπως γνωρίζει κάποιος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το κουτί σιγουρα,γιατί εχει αλλαχτεί. Η μητρική βρισκόταν σε διαφορετικό κουτί οταν ξεκίνησε το πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vsm είπε

Γεια σας παιδιά! Μια ερώτηση έχω να κάνω σχετικά με την μητρική του τίτλου. Υπάρχει στην κατοχή μου απο κάποιον φίλο Το πρόβλημα της είναι οτι ξαφνικά ξεκινάει απο μόνη της τον υπολογιστή. Αναγκάζομαι να κλείνω το τροφοδοτικό τα βράδια γιατί έχω ξυπνήσει μέσα στην νύχτα απο τον ηχο του υπολογιστή...δεν είναι τυχαίο γιατί γίνεται συχνά,τι μπορεί να συμβαίνει, μήπως γνωρίζει κάποιος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Στοιχειωμένος είναι. Κάνε του εξορκισμό γρήγορα για να αποφύγεις τα χειρότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρίξε ένα καθάρισμα την μητρική μην βραχυκυκλώνει πουθενά, ειδικά κάτω δεξιά στο front panel, από την σκόνη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 13/9/2019 στις 11:01 ΠΜ, Sheogorath είπε

Ρίξε ένα καθάρισμα την μητρική μην βραχυκυκλώνει πουθενά, ειδικά κάτω δεξιά στο front panel, από την σκόνη.

Δεν είναι σίγουρα απο σκόνη γιατί καθαρίζεται επιμελώς, σχεδόν καθημερινά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το PC της υπογραφής μου και το προηγούμενο τροφοδοτικό μου (Thermaltake Toughpower 750W W0117) το οποίο δεν ήταν Haswell compatible (έχει να κάνει με τα C-States του επεξεργαστή) και μου ξύπναγε το PC όποτε γούσταρε (στην ουσία ποτέ δεν έκανε πραγματικό shutdown). Σχεδόν καθημερινά το έβρισκα ανοιχτό όταν γυρνούσα από την δουλειά. Ησύχασα όταν άλλαξα στο Corsair...

Δες όμως και το Event Viewer μήπως ξυπνάει από κάποιο Service ή αν έχεις ενεργοποιημένο το WOL και κάποιος σου στέλνει "Magic Packets" μέσω Internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...