Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η τελική έκδοση του Android 10, αρχικά στα Pixel smartphones


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, GeoMix είπε

google pixel 2xl ξαφνικα σταματησε να λειτουργει η καμερα (χωρις πεσιμο χωρις τιποτα) γνωστο προβλημα εδω και κατι μηνες...το τηλεφωνο ειναι αχρηστο χωρις την καμερα, δεν φτιαχνει με update ουτε hard reset και απο οτι φαινεται ειναι θεμα hardware..

τι να το κανω το update 10??

Δεν παίρνει τηλέφωνο χωρίς την κάμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giannakis1983 είπε

Οχι κουμπιά αλλά navigation με gestures ??? Έχουν να πέσουν σύννεφο τα καταλάθος like και οι καρδούλες...

για αυτο το λογο θα τα κρυψει το facebook :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Day 1 σε Essential PH1 χωρίς προβλήματα μέχρι στιγμής αλλά και χωρίς εμφανής διάφορες.

 

Μετά την αναβάθμιση, εξαφανίστηκαν όλες οι φωτογραφίες από το Photos ωστόσο δεν διαγράφηκαν. Επειδή έχει αναφερθεί από πολύ κόσμο, αν κάποιος συναντήσει αντίστοιχο πρόβλημα, λύνεται με απεγκατάσταση των ενημερώσεων της εφαρμογής Photos και στη συνέχεια update της εφαρμογής μέσω του Google Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Pixel 2 είναι πολύ smooth, τόσο η χρήση γενικά όσο και τα gestures. Το Dark Mode το είχα ενεργοποιήσει από τα developer options από πριν (όπως και σε όσες εφαρμογές το υποστήριζαν) οπότε οι αλλαγές είναι μικρές (κυρίως ότι πλέον είναι έτσι και οι ειδοποιήσεις π.χ.). Τα πιο δυνατά features ακόμα λείπουν (π.χ. live captions). Γενικά φτωχό update μου φάνηκε πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sv398 είπε

Δεν παίρνει τηλέφωνο χωρίς την κάμερα?

Εσύ για να παίρνει τηλέφωνο έχεις το κινητό; τα χρήματα που δίνεις τα δίνεις ανάλογα τα χαρακτηριστικά του κινητού και ο κάθε ένας το θέλει για να κάνει την δουλεία του.

Εμένα η κάμερα το μεγαλύτερο θετικό για αυτό και το πήρα. Δίχως αυτό δεν μου χρησιμεύει άρα πάμε για άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά θα ήταν γενικώς να δώσει η Sony Android 10 στο XZ1, θα μπορούσαν να αφαιρεθούν και τα on screen buttons.Τουλάχιστον γίνεται με 1 συγκεκριμένη εφαρμογή μέσω εντολής απο PC.Ισως όμως να έχει διαφορά με του Android 10, να είναι κατώτερο.

Τι κινητό ήταν απο τα πρώτα που βγήκε με Android 8, όμως το λογικό δεν θα ήταν να πάρει και την 10;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sv398 είπε

Ήμαρτον!

Γιατί ; Πλέον η χρήση των smartphone δε περιορίζεται για την χρήση μόνο ομιλίας και sms , για εμένα πλέον το κινητό μου είναι για την δουλεια μου και για αυτό επέλεξα το συγκεκριμένο. Το ημαρτον δεν χωράει κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι εντυπώσεις μου είναι θετικές. Ήμουν beta χρήστης οπότε έχω αρκετό καιρό με τα geetures. Χρησιμοποίησα στο παρελθόν blackbery συσκευές ακόμα και web os. Νομίζω ότι η εμπειρία χρήσης αλλά και εργονομία είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα σε αυτή την έκδοση του android. 

Για να μην "στεναχωριεται" βέβαια οποίος δεν το πάρει. Εγώ μόνο αυτό και το dark mode βρίσκω σαν update. Όλα τα άλλα είναι τα ίδια οπότε κουβέντα να γίνεται. 

Εντάξει έχει κάποιες επιλογές για το digital well being και κάτι με δικαιώματα εφαρμογών όλα δεκτά αλλά μόνο τα gestures και το dark mode μένει. 

Τα gestures τελικά κλέβουν τη  παράσταση και είναι σοβαρός λόγος αναβάθμισης. Δηλαδή ειναι όπως λέμε ορόσημο στην πορεία του Android. 

Επεξ/σία από rhohpe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 7:32 ΜΜ, GeoMix είπε

Γιατί ; Πλέον η χρήση των smartphone δε περιορίζεται για την χρήση μόνο ομιλίας και sms , για εμένα πλέον το κινητό μου είναι για την δουλεια μου και για αυτό επέλεξα το συγκεκριμένο. Το ημαρτον δεν χωράει κάπου.

Αν η δουλειά σου είναι φωτογραφία, πάρε φωτογραφική. Για οτιδήποτε άλλο η επισκευάζεις την κάμερα του κινητού ή παίρνεις άλλο. Μια χαρά κολλάει το ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...