Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάρτας γραφικών


giannis_ps_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τα πλήθη!

Ψάχνω να αγοράσω μια κάρτα γραφικών για να βλέπω βίντεο 4Κ (ταινίες). Ο υπολογιστής μου είναι λίγο παλιός αλλά θεωρώ ότι δεν θα έχω πρόβλημα. Επεξεργαστής amd fx 8350, 16gb ram ddr3 αν δεν με απατά η μνήμη μου, μητρική κάρτα μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Δεν παίζω παιχνίδια και ούτε πρόκειται να παίξω ποτέ. Σχεδιάζω κυρίως στον υπολογιστή αυτόν, πότε είναι συνδεδεμένος σε οθόνη 37" κ σε στιγμές χαλάρωσης σε tv 55 4k. Αυτή τη στιγμή είμαι με μια αρχαία nvidia gt 220 και γίνεται η δουλειά μου. Άρα για θέμα ταινιών θα γίνει η αλλαγή. Οπότε κάτι λογικό να καλύπτει αυτά που ζητάω θα ήθελα να μου προτείνετε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πόσα λεφτά διαθέτεις; Θα σου πρότεινα μία RX570 με 150 ευρώ. Εάν πας πιο κάτω δεν ξέρω αν θα μπορεί η κάρτα να ανταποκριθεί καλά στο 4κ

https://www.skroutz.gr/s/17360094/Sapphire-Radeon-RX-570-8GB-Pulse-11266-66.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα δεν τα ανέφερα επίτηδες. Είμαι διατεθειμένος να δώσω όσα χρειάζεται μιας και θα τη κρατήσω και αν αντέξει ίσως μπει κ σε επόμενο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...