Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, vairass είπε

Μάγκες δεν με αφήνει να επεξεργαστώ την αίτηση... Έμπλεξα 

Για οποιαδηποτε μεταβολη στην αιτηση πας στον δημο σου ή σε ΚΕΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, thant είπε

Αν κάποιος που από την αρχή έπαιρνε το επίδομα στέγασης, αλλά τον Σεπτέμβριο του έγινε διακοπή λόγω αλλαγής στα κριτήρια της οικογενειακής και οικονομικής κατάστασης, πότε δικαιούται να ξανακάνει αίτηση; Με την επόμενη φορολογική δήλωση;

4 σεπτεμβριου μ εκανε διακοπη λογω αλλαγης.στης 11 σεπτεμβριου ειχα κανει την νεα δηλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, soundou είπε

4 σεπτεμβριου μ εκανε διακοπη λογω αλλαγης.στης 11 σεπτεμβριου ειχα κανει την νεα δηλωση

Φαντάζομαι ότι όταν ξαναέκανες νέα αίτηση διόρθωσες κάποια πράγματα που ήταν η αιτία της διακοπής.

Εμένα με έκοψε για 300€ παραπάνω από το όριο, που ήταν κυρίως από τεκμήρια. Αν ξανακάνω τώρα αίτηση λογικά πάλι θα βλέπει το σύστημα τα ίδια οικονομικά μου στοιχεία. Άρα περιμένω την επόμενη φορολογική δήλωση που θα έχω λιγότερα τεκμήρια ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει 1000€ αναδρομικα που τα μετρησε στον σεπτεμβριο.οποτε εκανα συμπληρωματικη  φορολογικη αμεσως.απλα εχει προστιμο 102€ να ξερεις αν κανεις συμπληρωματικη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vairass είπε

Σε κεπ με το χαρτί της ΔΕΗ; 

Οτι δικαιολογητικο χρειαζεται για την εκαστοτε περιπτωση, στην δικια σου εννοειται το χαρτι απο ΔΕΗ.Αυτοι (δημοι/ΚΕΠ) μονο μπορουν να κανουν αλλαγες.

Επεξ/σία από chsam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Μου στειλανε e mail κ μου ειπανε οτι η αιτηση ανανεωθηκε μεχρι τν Απριλιο του 20..Αυτοματα γινεται η ανανεωση? Εγω δν εκανα τπτ!! 

Σε ολους οσους τηρουν τα κριτηρια, γινεται αυτοματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες το "Epidomastegasis.gr" λειτουργει;

Το βλεπω off..

EDIT : καποιος το ειχε παραθεσει με καποιο λαθος και δε δουλευε,το εψαξα γοογλε και ολα οκ.

 

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκε το επίδομα μια μέρα πιο νωρίς από ότι περιμέναμε...σε πειραιως. Τελικά χάθηκε ο προηγούμενος μήνας παρά το ότι υπήρχε συνέχεια μεταξύ του προηγούμενου συμβολαίου και του ανανεωμένου...δεν μπήκε αναδρομικά η χαμένη δόση Οκτωβρίου λόγω μη έγκυρης ανανεωσης τον σεπτεμβρη

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Μπήκε το επίδομα μια μέρα πιο νωρίς από ότι περιμέναμε...σε πειραιως. Τελικά χάθηκε ο προηγούμενος μήνας παρά το ότι υπήρχε συνέχεια μεταξύ του προηγούμενου συμβολαίου και του ανανεωμένου...δεν μπήκε αναδρομικά η χαμένη δόση Οκτωβρίου λόγω μη έγκυρης ανανεωσης τον σεπτεμβρη

Σήμερα μπήκαν σε εθνική το μεσημέρι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vairass είπε

Σήμερα μπήκαν σε εθνική το μεσημέρι.. 

Ρε Vai,εμενα το συμβολαιο ληγει φλεβαρη και αυτο το μηνα δεν μπηκαν τα χρηματα.

Θα ζητησω ανανεωση του συμβολαιου,ξερουμε αν θα παρω αυτο το μηνα,ή αν τον χανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Ρε Vai,εμενα το συμβολαιο ληγει φλεβαρη και αυτο το μηνα δεν μπηκαν τα χρηματα.

Θα ζητησω ανανεωση του συμβολαιου,ξερουμε αν θα παρω αυτο το μηνα,ή αν τον χανω;

Μήνα που δεν πληρωθηκες μάλλον τον έχασες. Αναδρομικά μπήκαν μόνο όταν ξεκινούσαν οι αιτήσεις γιατί ο νόμος θεώρησε την ισχύ του επιδόματος από αρχή χρόνου. Ότι σου λέω από προσωπική εμπειρία. Και εγω θεωρώ άδικο γιατι δεν ήταν δική μου ευθύνη ότι ο σπιτονοικοκύρης άργησε να κάνει ανανέωση συμβολαίου απο Αύγουστο το είχα ζητήσει. Τελικά παρ'όλα αυτά όμως το έκανε πριν λήξει και έγινε αορίστου χρόνου. Αλλά εγώ έχασα τον Οκτώβρη δε μου μπήκε η δόση ενώ μπήκε σήμερα κανονικά του Νοεμβρίου. Τίποτα παραπάνω δυστυχώς.

Επεξ/σία από SpirtouLisS
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...