Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Μήνα που δεν πληρωθηκες μάλλον τον έχασες. Αναδρομικά μπήκαν μόνο όταν ξεκινούσαν οι αιτήσεις γιατί ο νόμος θεώρησε την ισχύ του επιδόματος από αρχή χρόνου. Ότι σου λέω από προσωπική εμπειρία. Και εγω θεωρώ άδικο γιατι δεν ήταν δική μου ευθύνη ότι ο σπιτονοικοκύρης άργησε να κάνει ανανέωση συμβολαίου απο Αύγουστο το είχα ζητήσει. Τελικά παρ'όλα αυτά όμως το έκανε πριν λήξει και έγινε αορίστου χρόνου. Αλλά εγώ έχασα τον Οκτώβρη δε μου μπήκε η δόση ενώ μπήκε σήμερα κανονικά του Νοεμβρίου. Τίποτα παραπάνω δυστυχώς.

Αφού, ΦΤΑΙΕΙ,  να επιβαρυνθεί την ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αφού, ΦΤΑΙΕΙ,  να επιβαρυνθεί την ζημιά.

Δεν έχεις άδικο αλλά τώρα τελείωσε. μετά την απομάκρυνση από το ταμείο... καλύτερα να μην ξέρει ο άλλος ότι παίρνεις επίδομα ενοικιου και ας χάσεις και ένα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Δεν έχεις άδικο αλλά τώρα τελείωσε. μετά την απομάκρυνση από το ταμείο... καλύτερα να μην ξέρει ο άλλος ότι παίρνεις επίδομα ενοικιου και ας χάσεις και ένα μηνα

Ναι, ΣΩΣΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 5:18 ΜΜ, SpirtouLisS είπε

Μήνα που δεν πληρωθηκες μάλλον τον έχασες. Αναδρομικά μπήκαν μόνο όταν ξεκινούσαν οι αιτήσεις γιατί ο νόμος θεώρησε την ισχύ του επιδόματος από αρχή χρόνου. Ότι σου λέω από προσωπική εμπειρία. Και εγω θεωρώ άδικο γιατι δεν ήταν δική μου ευθύνη ότι ο σπιτονοικοκύρης άργησε να κάνει ανανέωση συμβολαίου απο Αύγουστο το είχα ζητήσει. Τελικά παρ'όλα αυτά όμως το έκανε πριν λήξει και έγινε αορίστου χρόνου. Αλλά εγώ έχασα τον Οκτώβρη δε μου μπήκε η δόση ενώ μπήκε σήμερα κανονικά του Νοεμβρίου. Τίποτα παραπάνω δυστυχώς.

Παραδοξως μπηκαν χθες τα λεφτα,αλλα πριν 10 μερες μου ηρθε ειδοποιηση: 

"Η αίτησή σας για το Επίδομα Στέγασης με αριθμό ****-****-****-**** δεν ήταν δυνατόν να ανανεωθεί αυτόματα"
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Παραδοξως μπηκαν χθες τα λεφτα,αλλα πριν 10 μερες μου ηρθε ειδοποιηση: 

"Η αίτησή σας για το Επίδομα Στέγασης με αριθμό ****-****-****-**** δεν ήταν δυνατόν να ανανεωθεί αυτόματα"
 

Αρα έγινε ανανέωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Αρα έγινε ανανέωση; 

Οχι,απλα μπηκε αυτος ο μηνας.
Αν δεν το φτιαξω θα χασω τον επομενο,λογικα.

Το μηνυμα το εχω λαβει 4 του μηνα,απλα ψαχνω την ιδιοκτητρια για να ανανεωσουμε το συμβολαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

Εμένα που λήγει τέλη Σεπτεμβρίου του 2020 ποτε θα χρειαστεί να το κάνω ανανέωση? 

Γνωρίζει κάποιος? 

Ευχαριστώ 

Ποσους μηνες εχεις παρει μεχρι τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, talibanakos είπε

Ποσους μηνες εχεις παρει μεχρι τωρα;

Από την αρχή του 19 μέχρι και τώρα. 

Τώρα μέχρι Μάρτιο θα περνω. 

Μέτα λογικά θα χρειαστεί καινούρια αίτηση. 

Απλά μήπως χρειαστεί νωρίτερα να ανανεώσω το συμβόλαιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, soundou είπε

Ρε παιδια να ρωτησω εχουμε καμια ενημερωσει αν συνεχιστει το επιδομα;εκανα με το που ανοιξε η πλατφορμα μαρτιο 19 εως μαρτιο 20.

Εχω διαβάσει ότι θα συνεχιστεί κανονικά απλά θα πρέπει υποχρεωτικά να είναι στο όνομα του ενοικιαστή η ΔΕΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Εχω διαβάσει ότι θα συνεχιστεί κανονικά απλά θα πρέπει υποχρεωτικά να είναι στο όνομα του ενοικιαστή η ΔΕΗ. 

Άμα. Δεν μπορείς να το αλλάξεις όπως εγώ το γίνεται; έχω εγκεκριμένη αίτηση μέχρι 5/2020.

Πήγα στο Δήμο άκρη δεν βγήκε δεν ξέρουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/11/2019 στις 2:58 ΜΜ, SpirtouLisS είπε

Μπήκε το επίδομα μια μέρα πιο νωρίς από ότι περιμέναμε...σε πειραιως. Τελικά χάθηκε ο προηγούμενος μήνας παρά το ότι υπήρχε συνέχεια μεταξύ του προηγούμενου συμβολαίου και του ανανεωμένου...δεν μπήκε αναδρομικά η χαμένη δόση Οκτωβρίου λόγω μη έγκυρης ανανεωσης τον σεπτεμβρη

Πότε έληγε το εξάμηνο επιδότησης και πότε έγινε τροποποίηση του συμβολαίου και εκ νέου υποβολή της αίτησης;

ΥΓ. Επίσης η απορία μου έγκειται στο εξής, αν γνωρίζει κάποιος. Όταν γίνεται τροποποίηση του μισθωτηρίου στο taxis(τροποποίηση και όχι νέα υποβολή), ο αριθμός δήλωσης του μισθωτηρίου αλλάζει, ή παραμένει ο αρχικός;

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...