Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο 6μηνο που τρέχει η εγκεκριμένη αίτηση, το σύστημα κάνει έλεγχους και δεν ανανεώνει αυτόματα κάποιους.

Ο πιο συνηθισμένος λόγος είναι ότι το μισθωτήριο έχει ισχύ <6μηνών. Οπότε πρέπει να ανανεωθεί, να γίνει η αποδοχή στο TaxisNet και μετά να γίνει εκ νέου αίτηση.

Αν δεν έχετε λάβει ειδοποίηση με sms & email, δε χρειάζεται να κάνετε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου ήρθε mail και στην Αίτηση εμφανίζει αυτό το μήνυμα "Προσοχή! Η αίτηση σας δεν ήταν δυνατό να ανανεωθεί αυτόματα για το επόμενο εξάμηνο, καθώς από τις ηλεκτρονικές διασταυρώσεις διαπιστώνεται ότι έχουν επέλθει μεταβολές στα στοιχεία της αίτησης σας. Μπορείτε εφόσον το επιθυμείτε να υποβάλετε ΝΕΑ αίτηση."

Πρέπει να κάνω νέα αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ναι.

Πληροίς τις προϋποθέσεις όμως;

Γιατί για να μην ανανεωθεί αυτόματα σημαίνει ότι κάτι έχουν δει στις διασταυρώσεις, στο λένε κιόλας.

Βασικά τέλειωνε το μισθωτήριο τον Σεπτέμβριο και το είχαμε κάνει επέκταση μέχρι 1-2-2020 αν θυμάμαι καλά.

Από τα υπόλοιπα δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε μισθολογικά ούτε σαν άτομα στο σπίτι.

Επεξ/σία από theo93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, theo93 είπε

Βασικά τέλειωνε το μισθωτήριο τον Σεπτέμβριο και το είχαμε κάνει επέκταση μέχρι 1-2-2020 αν θυμάμαι καλά.

Από τα υπόλοιπα δεν έχει αλλάξει κάτι ούτε μισθολογικά ούτε σαν άτομα στο σπίτι.

Πρέπει να το επεκτείνεις τουλάχιστον μέχρι 30/4 για να προχωρήσει η νέα αίτηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Πρέπει να το επεκτείνεις τουλάχιστον μέχρι 30/4 για να προχωρήσει η νέα αίτηση.

Αυτό θα γίνεται συνέχεια;

Δεν θα έπρεπε να σταματήσει τον Φεβρουάριου;

Αν πχ θέλω να αλλάξω σπίτι ; :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, theo93 είπε

Αυτό θα γίνεται συνέχεια;

Δεν θα έπρεπε να σταματήσει τον Φεβρουάριου;

Αν πχ θέλω να αλλάξω σπίτι ; :P

Επέκτεινε το μέχρι 30/4 για να σου τρέξει ένα εξάμηνο και πράττεις τότε αναλόγως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είναι κάποιος από εδώ που είναι ένστολος δηλαδή πυροσβεστικής. Αστυνομία λιμενικό και πέρνει επίδομα ενοικίου? Να τον ρωτήσω για την διαφορά προωαγογης που μας είχαν βάλει? Γιατί εκεί μου είπαν από το οπεπκαα ότι δεν έπρεπε να πέραστη στο κωδικό 617? Η είναι κάποιος λογιστής να μου εξηγήσει γιατί ο δικος μου έχει σηκωσει τα χέρια ψηλα

Και κάτι άλλο από τον οπεκααμου είπαν ότι τραβάνε στο σύστημα τα εισοδήματα του 2018 όχι του 2017

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nik416 είπε

Ρε παιδιά είναι κάποιος από εδώ που είναι ένστολος δηλαδή πυροσβεστικής. Αστυνομία λιμενικό και πέρνει επίδομα ενοικίου? Να τον ρωτήσω για την διαφορά προωαγογης που μας είχαν βάλει? Γιατί εκεί μου είπαν από το οπεπκαα ότι δεν έπρεπε να πέραστη στο κωδικό 617? Η είναι κάποιος λογιστής να μου εξηγήσει γιατί ο δικος μου έχει σηκωσει τα χέρια ψηλα

Και κάτι άλλο από τον οπεκααμου είπαν ότι τραβάνε στο σύστημα τα εισοδήματα του 2018 όχι του 2017

Προφανώς, του 2018 !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 6:25 ΠΜ, soundou είπε

Ειχα παρει κατι αναδρομικα κ περασα την κλιμακα των 14000.παντρεμενος μ παιδι.κ εχω θεμα ψαχνομαστε μ τον λογιστη

Είσαι ένστολος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...