Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, lou_melitzanis είπε

Σε νεα αίτηση;

Ναι 

Είχα κάνει νέα αίτηση πριν δέκα μέρες και πήρα έγκριση αλλά βλέπω 2019.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ναι 

Είχα κάνει νέα αίτηση πριν δέκα μέρες και πήρα έγκριση αλλά βλέπω 2019.

Αν δικαιούσαι με βάση τα εισοδήματα του 2020, άστο όπως είναι.

Αλλιώς κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτησε τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, lou_melitzanis είπε

Αν δικαιούσαι με βάση τα εισοδήματα του 2020, άστο όπως είναι.

Αλλιώς κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτησε τους.

Που να κάνω τηλέφωνο και που ξέρουν αυτοί αν δικαιούμαι; 

Δήλωση ακόμα δεν έκανα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Που να κάνω τηλέφωνο και που ξέρουν αυτοί αν δικαιούμαι; 

Δήλωση ακόμα δεν έκανα 

Ε πως στο καλό βρε άνθρωπε, θα πάρει τα στοιχεία που υποβλήθηκε 2020;

Επεξ/σία από lou_melitzanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lou_melitzanis είπε

Ε πως στο καλό βρε άνθρωπε, θα πάρει τα στοιχεία που υποβλήθηκε 2020;

Άρα θα μείνω έτσι κ. Βλέπουμε, έχω πάρει έγκριση ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια με 14.700 συνολικο εισοδημα μαζι με τη συζυγο και ενα ανηλικο παιδι δικαιουμε κατι απο επιδομα στεγασης?Αιτηση θα κανω απο τον αλλο μηνα απλα θα ηθελα να ξερω.

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαγκες ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια απο τωρα.

Λοιπον θα νοικιαζω σπιτι με 350 ευρω το μηνα απο εβδομαδα, ξεκιναω εργασια τωρα και θα παιρνω πολλα λεφτα αλλα εισοδημα για το 2019 και εως τωρα το 2020 δεν ειχα καθολου. Θα μπορω να παρω επιδομα για το ενοικιο για καποιο καιρο? Τι παιζει γενικα?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

30 Σεπτεμβρίου λήγει το συμβόλαιο και δικαιούμαι μέχρι και αυτό τον μήνα επίδομα. 

Μέχρι πότε μέσα στο μήνα η σπίτονοικοκυρα πρέπει να κάνει ανανέωση συμβόλαιου και εγώ με την σειρά μου να κάνω νέα αίτηση για να μην χάσω τον μήνα οκτωμβριο? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AnaZab είπε

Πρέπει να κάνει οποιαδήποτε στιγμή μέχρι την παραπάνω ημερομηνία για να προλάβετε κ εσείς με την σειρά σας να κάνετε την αίτηση για να μην χάνετε τον επόμενο μήνα επιδότηση,και να έχει ισχύει το συμβόλαιο τουλάχιστον ένα 6μηνο 

Δηλαδη και τελευταία στιγμή άμα κανει ανανέωση στις 29 και εγώ νέα αίτηση στις 30  δικαιούμαι κανονικά τον επόμενο μήνα?

 Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, AnaZab είπε

Λογικά αν έχετε να πάρετε δηλαδή τέλος του μήνα την επιδότηση ναι,και τελευταία στιγμή να το κάνετε,για τον ιδιοκτήτη του ακινήτου δεν είναι και τίποτα,μπαμ μπαμ μπορεί να κάνει την ανανέωση συμβολαίου,παντός εγώ θα έλεγα να μην περιμένετε τελευταία στιγμή να σας κάνει την ανανέωση 

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. 

Το τελευταία στιγμή σαν παράδειγμα το ανέφερα. 

Για να κάνει ανανέωση πρέπει να πάει σε λογιστή? 

Είναι λίγο άσχετη με το ίντερνετ... 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AnaZab είπε

εάν δεν εχει την γνωση,ναι,πρεπει να παει σε λογιστη,διαβαζεται και εσεις εκ μέρους σας να μην εχει αλλαξει κατι στους όρους συμβολαιου,παράδειγμα (σβήσουν το ποσο της εγγυησης που καταβάλετε)

Τελεία έγινε. 

Να σαι καλά φίλε μου!! 

Σε ευχαριστώ και πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, λαμβάνω κανονικά το επίδομα ενοικίου (έκανα αίτηση 06/03/2020) αλλά στην κατάσταση της αίτησης αναγράφει: "Εγκεκριμένη (Σε μήνα λήξης ισχύος)" υποθέτω επειδή το συμβόλαιό μου λήγει στις 31/12.

1.Θα συνεχίσω να λαμβάνω κανονικά το επίδομα μέχρι και τον Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιό μου;

2.Αν γίνει ανανέωση του συμβολαίου πριν τις 31/12 θα πρέπει να ξανακάνω αίτηση ή θα συνεχίσει να ισχύει αυτόματα η υπάρχουσα αίτηση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skoulas είπε

Καλησπέρα, λαμβάνω κανονικά το επίδομα ενοικίου (έκανα αίτηση 06/03/2020) αλλά στην κατάσταση της αίτησης αναγράφει: "Εγκεκριμένη (Σε μήνα λήξης ισχύος)" υποθέτω επειδή το συμβόλαιό μου λήγει στις 31/12.

1.Θα συνεχίσω να λαμβάνω κανονικά το επίδομα μέχρι και τον Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιό μου;

2.Αν γίνει ανανέωση του συμβολαίου πριν τις 31/12 θα πρέπει να ξανακάνω αίτηση ή θα συνεχίσει να ισχύει αυτόματα η υπάρχουσα αίτηση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Για να σου βγαζει σε μηνα ληξης ισχυος σημαινει οτι τον μηνα αυτο ληγει οποτε τσεκαρε το! Αφου το συμβολαιο σου ληγει τον 12ο δεν θα επρεπε να στο λεει. Το εκανες online η μεσω του δημου σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, skoulas είπε

Καλησπέρα, λαμβάνω κανονικά το επίδομα ενοικίου (έκανα αίτηση 06/03/2020) αλλά στην κατάσταση της αίτησης αναγράφει: "Εγκεκριμένη (Σε μήνα λήξης ισχύος)" υποθέτω επειδή το συμβόλαιό μου λήγει στις 31/12.

1.Θα συνεχίσω να λαμβάνω κανονικά το επίδομα μέχρι και τον Δεκέμβρη που λήγει το συμβόλαιό μου;

2.Αν γίνει ανανέωση του συμβολαίου πριν τις 31/12 θα πρέπει να ξανακάνω αίτηση ή θα συνεχίσει να ισχύει αυτόματα η υπάρχουσα αίτηση;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Όχι. Οριακά προλαβαίνεις να τροποποιήσεις το συμβόλαιο σου, μέχρι 31/03/2021, ώστε να επιδοτηθείς το επόμενο εξάμηνο.

Έχουμε πολλάκις αναφέρει ότι το σύστημα βλέπει "ολόκληρα" εξάμηνα. Δεν γίνεται να ανανεωθεί η αίτηση αλλιώς.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...