Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, skoulas είπε

Έχω κάνει αποδοχή. Δεν βλέπω κάπου να υπάρχει ακύρωση της αίτησης.

Μπορείς να βάλεις το μήνυμα που σου βγάζει στη νέα αίτηση; Βασικά ακύρωσε εντελώς τη νέα αίτηση(ανάκληση ή δεν ξέρω πως) και δημιούργησε καινούρια.

 

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υπάρχει κάτι σε ανάκληση/ακύρωση. Δεν περνάει καν τον έλεγχο για να κάνω αίτηση. Μίλησα και με τη λογίστρια του ιδιοκτήτη αλλά μου είπε απλά να ξαναπροσπαθήσω το απόγευμα...

1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, OliverTwist1985 είπε

για να μπορεσω να πεισω τον ιδιοκτητη να μου το νοικιασει, μπορω να κανονισω να παιρνει τα λεφτα αυτος απευθειας; για να μη φοβαται οτι θα τον πιστολιασω

Δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, OliverTwist1985 είπε

για να μπορεσω να πεισω τον ιδιοκτητη να μου το νοικιασει, μπορω να κανονισω να παιρνει τα λεφτα αυτος απευθειας; για να μη φοβαται οτι θα τον πιστολιασω

Δεν νομίζω αλλά δεν ξέρω κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, OliverTwist1985 είπε

για να μπορεσω να πεισω τον ιδιοκτητη να μου το νοικιασει, μπορω να κανονισω να παιρνει τα λεφτα αυτος απευθειας; για να μη φοβαται οτι θα τον πιστολιασω

Δώστου την κάρτα ανάληψης.

Τι ρωτάτε κάποιοι εδώ μέσα...

51 λεπτά πριν, skoulas είπε

Δεν υπάρχει κάτι σε ανάκληση/ακύρωση. Δεν περνάει καν τον έλεγχο για να κάνω αίτηση. Μίλησα και με τη λογίστρια του ιδιοκτήτη αλλά μου είπε απλά να ξαναπροσπαθήσω το απόγευμα...

1.jpg

Ίσως είναι θέμα του taxisnet. Αν δεν περάσει σήμερα, δυστυχώς χάνεις τον Οκτώβριο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skoulas

Όταν τροποποιείς το μισθωτήριο βγάζει καινούργιο αριθμό δήλωσης διαφορετικό από το παλιό.

Τον καινούργιο αριθμό χρειάζεται να βάλεις.

Αυτό είναι κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα σου.

Εναλλακτικά πάρε τηλ. στην ΗΔΙΚΑ στο 11131 (βέβαια δε ξέρω αν υπάρχει προσωπικό τέτοια ώρα), να δουν αυτοί αν συμβαίνει κάτι πιο ιδιαίτερο.

--------------------------------------------------------------

Κάποιους οι εμπορικές σχέσεις τους έχουν χαλάσει..

Το επίδομα είναι βοήθημα για ενοικιαστές χαμηλών εισοδημάτων, δεν είναι κρατικό bonus για ιδιοκτήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως φαίνεται χρειάζεται κάποιος χρόνος για να γίνει ενημέρωση των συστημάτων. Αυτή τη στιγμή περνάει τον έλεγχο και μπορώ να κάνω νέα αίτηση... Θα τη συμπληρώσω και θα ενημερώσω για την εξέλιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skoulas είπε

Όπως φαίνεται χρειάζεται κάποιος χρόνος για να γίνει ενημέρωση των συστημάτων. Αυτή τη στιγμή περνάει τον έλεγχο και μπορώ να κάνω νέα αίτηση... Θα τη συμπληρώσω και θα ενημερώσω για την εξέλιξη...

Αν αναφέρεσαι στις τροποποιήσεις των μισθωτηρίων, το σύστημα μπορεί να τα δει από την στιγμή που κάνεις αποδοχή.

Στη περίπτωση σου ίσως συνέβη κάτι πιο ιδιάτερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skoulas είπε

Όπως φαίνεται χρειάζεται κάποιος χρόνος για να γίνει ενημέρωση των συστημάτων. Αυτή τη στιγμή περνάει τον έλεγχο και μπορώ να κάνω νέα αίτηση... Θα τη συμπληρώσω και θα ενημερώσω για την εξέλιξη...

Τέλος καλό όλα καλά. Αν χρειάζεσαι βοήθεια, ενημέρωσε μας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίτηση εγκρίθηκε οπότε τέλος καλό όλα καλά...

Για να συνοψίσω: Η τροποποιητική έγινε περίπου στις 10:30 και άμεσα προχώρησα στην αποδοχή. Μέχρι τις 15:30 δεν με άφηνε να υποβάλλω νέα αίτηση, αλλά τελικά δούλεψε. Οπότε στην περίπτωσή μου χρειάστηκε περίπου 5 ώρες ώστε ο ΟΠΕΚΑ να "ενημερωθεί" από την ΑΑΔΕ και να μου επιτρέψει το σύστημα να υποβάλλω νέα αίτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση δεν ανανεώθηκε αυτόματα, μπήκα να δω τι και πως και βλέπω ότι το συμβόλαιο λήγει στις 31/03/2021 αλλά θέλει 1/11/2020 - 30/4/2021 για να γίνει η ανανέωση.

Ο Οκτώβρης λογικά χάθηκε; Άλλο θέλω να ρωτήσω όμως.

Επειδή ο ιδιοκτήτης είναι τα ζα μου αργά και τώρα είναι και εκτός Αθηνών οπότε πρέπει να του εξηγήσω μέσω τηλεφώνου, μπορώ να του ζητήσω να κάνει επέκταση το συμβόλαιο άλλο  ένα μήνα ή πρέπει να κάνουμε νέο  συμβόλαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, neon5o είπε

Μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση δεν ανανεώθηκε αυτόματα, μπήκα να δω τι και πως και βλέπω ότι το συμβόλαιο λήγει στις 31/03/2021 αλλά θέλει 1/11/2020 - 30/4/2021 για να γίνει η ανανέωση.

Ο Οκτώβρης λογικά χάθηκε; Άλλο θέλω να ρωτήσω όμως.

Επειδή ο ιδιοκτήτης είναι τα ζα μου αργά και τώρα είναι και εκτός Αθηνών οπότε πρέπει να του εξηγήσω μέσω τηλεφώνου, μπορώ να του ζητήσω να κάνει επέκταση το συμβόλαιο άλλο  ένα μήνα ή πρέπει να κάνουμε νέο  συμβόλαιο;

Ο Οκτώβριος δεν χάθηκε. Θα πληρωθείς έτσι και αλλιώς.

Τροποποίηση του συμβολαίου, θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, neon5o είπε

Μου ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση δεν ανανεώθηκε αυτόματα, μπήκα να δω τι και πως και βλέπω ότι το συμβόλαιο λήγει στις 31/03/2021 αλλά θέλει 1/11/2020 - 30/4/2021 για να γίνει η ανανέωση.

Ο Οκτώβρης λογικά χάθηκε; Άλλο θέλω να ρωτήσω όμως.

Επειδή ο ιδιοκτήτης είναι τα ζα μου αργά και τώρα είναι και εκτός Αθηνών οπότε πρέπει να του εξηγήσω μέσω τηλεφώνου, μπορώ να του ζητήσω να κάνει επέκταση το συμβόλαιο άλλο  ένα μήνα ή πρέπει να κάνουμε νέο  συμβόλαιο;

Ότι είπε ο @GREGORYMO. Τίποτα δε χάθηκε, πόσο μάλλον ο Οκτώβρης.

Η τροποποίηση πρέπει να γίνει ξεκινώντας από 1/11/2020 και τελειώνοντας 30/04/2021. Δηλαδή πρέπει να περιλαμβάνει όλο το χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Το ποσό επιδόματος είναι standar;Για άγαμο χωρίς παιδιά ποιό είναι το μέγιστο καθαρό ετήσιο εισόδημα;

Είναι 70€ με μέγιστο εισοδήμα 7000€ (πραγματικο η τεκμαρτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...