Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Δεν ξέρω, μήπως μου φέρει νέο συμφωνητικό σε κάποια φάση; πάντως εγώ του είπα βάλε 3-5 χρόνια ότι θες. 

Αν και σε 1 χρόνο ίσως πάω σε δικό μου θα δούμε. 

Τοτε, δεν σε συμφέρει μεγάλη διάρκεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Που ειναι ηδη στα υψη. 

330 δίνω φίλε.... 100 μέτρα περίπου χωρίς αέριο και κοπλαμ. Εχω ιδιωτικό πάρκινγκ όμως και με καλύπτει γενικώς είναι ζεστό με τους Θερμοσυσωρευτες. Είναι του 1982 αλλά Οκ αλλού θες 550-700 το λιγότερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είχα κάνει ανανέωση 1/8/2021 έως 31/07/2022 και μου ήρθε mail πως είμαι σε μήνα λήξης και θέλει ανανέωση. Αυτή η δουλειά θα γίνετε; Για να μην χρειαστεί για κανένα χρόνο πάλι θα πρέπει να το κάνουμε μέχρι 1/8/2023 ας πούμε; (Με την ευκαιρία θα μας πει πάλι για αύξηση...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω μια ερώτηση  περνώ το επίδομα ενοικίου λόγο ότι η γυναίκα δεν δουλεύει. Από Μάρτη μάλλον  θα ξεκινήσει δουλειά οπότε τα αλλάξουν και τα εισοδήματα. Από τον Μάρτη μέχρι την φορολογική του 2023 χρήσει 2022 γιατί τότε θα φανούν τα εισόδημα . Τη γίνετε? Υπάρχει κάποιος που του έχει συμβεί κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, νοίκιασα σε νέο σπίτι στις 10 του μήνα, έκανα αίτηση για ΔΕΗ στο όνομά μου και ενεργοποιήθηκε το ρεύμα χθες 21/2/2022. Ξέρουμε πόσο κάνει να φανεί στο σύστημα της ΔΕΔΗΕ ο αριθμός παροχής; Διότι θέλω να κάνω αίτηση για το επίδομα ενοικίου και μου γράφει ακόμα στο σύστημα "Ο αριθμός παροχής ηλεκτρικής ενέργειας που δηλώσατε δεν ανήκει στον αιτούντα"

Update ήθελε διαφορετικά 2 ψηφία στο τέλος μιας και ο προηγούμενος είχε άλλη εταιρεία και όχι ΔΕΗ. και μου το έδωσαν τηλεφωνικά

Επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω αίτηση, στην ουσία πληρώνουμε κανονικά το ενοίκιο και κάθε μήνα παίρνουμε στο δικό μας IBAN πίσω το ποσό που βγήκε σαν επιδότηση ενοικίου; Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Hulk7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PCEXPERT2012 είπε

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι. Για να πάρει κάποιος το επίδομα ενοικίου έχει σχέση το ποσό είναι δηλωμένο το ενοίκιο στην εφορία? 

Οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PCEXPERT2012 είπε

Άρα δηλαδή και 100 ευρώ να είναι δηλωμένο το παίρνει 

Για 1 άτομο μιλάμε η για οικογένεια ?

ΥΓ. Τι έχεις ενοικιάσει με 100€ ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι 100.για παράδειγμα το δίνω. 

Εγώ έχω μια γκαρσονιέρα και την νοικιάζω. Τώρα έφυγε η κοπέλα που ήταν 4 χρόνια και το έχω βάλει αγγελία για ενοικίαση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, PCEXPERT2012 είπε

Δεν είναι 100.για παράδειγμα το δίνω. 

Εγώ έχω μια γκαρσονιέρα και την νοικιάζω. Τώρα έφυγε η κοπέλα που ήταν 4 χρόνια και το έχω βάλει αγγελία για ενοικίαση 

Το επίδομα εξαρτάται από το νοικοκυριό.

Όταν βρεθεί ο ενοικιαστής θα το συζητήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα μια ερώτηση να κάνω.Εχω συμβόλαιο έως 2/23.Η ανανέωση μου θα γίνει 7/22.Ενας γνωστός μου λογιστής όχι δικός μου δεν εχω λογιστή συγκεκριμενο μου είπε ότι να πω να με κάνει ανανέωση συμβολαίου γιατί το σύστημα πρέπει να βλέπει 9 μήνες μπροστά ότι υπάρχει συμβόλαιο και 7/22 δεν θα με αφήσει να κάνω την ανανέωση Ήθελα να ρωτήσω ισχύει αυτό γιατί είναι λίγο νωρίς για να πω την σπίτονοικοκυρα για ανανέωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sifario1 είπε

Καλημέρα μια ερώτηση να κάνω.Εχω συμβόλαιο έως 2/23.Η ανανέωση μου θα γίνει 7/22.Ενας γνωστός μου λογιστής όχι δικός μου δεν εχω λογιστή συγκεκριμενο μου είπε ότι να πω να με κάνει ανανέωση συμβολαίου γιατί το σύστημα πρέπει να βλέπει 9 μήνες μπροστά ότι υπάρχει συμβόλαιο και 7/22 δεν θα με αφήσει να κάνω την ανανέωση Ήθελα να ρωτήσω ισχύει αυτό γιατί είναι λίγο νωρίς για να πω την σπίτονοικοκυρα για ανανέωση 

7 μήνες θέλει για να καλύψει τους μήνες της επιδότησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...