Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα επέκταση του μισθωτηρίου σε αορίστου πριν μια βδομάδα πριν λήξει το παλιό μισθωτήριο. Έληγε 30/10. Τροποποιητικό δηλαδή μισθωτήριο ακριβώς από τη λήξη του προηγούμενου. Αναγνωριστικε κανονικα σε νέα αίτηση για επίδομα ενοικίου και μου την έβγαλε ως εγκεκριμένη πλέον με το πόσο επιδόματος δικαιουμαι. Υποθέτω επείδη άργησα να κάνω την όλη διαδικασία δεν μου μπήκε το επίδομα Οκτωβρίου? Θα μπουν τον άλλο μήνα μαζεμένα 2 επιδόματα? Ευχαριστω

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Έκανα επέκταση του μισθωτηρίου σε αορίστου πριν μια βδομάδα πριν λήξει το παλιό μισθωτήριο. Έληγε 30/10. Τροποποιητικό δηλαδή μισθωτήριο ακριβώς από τη λήξη του προηγούμενου. Αναγνωριστικε κανονικα σε νέα αίτηση για επίδομα ενοικίου και μου την έβγαλε ως εγκεκριμένη πλέον με το πόσο επιδόματος δικαιουμαι. Υποθέτω επείδη άργησα να κάνω την όλη διαδικασία δεν μου μπήκε το επίδομα Οκτωβρίου? Θα μπουν τον άλλο μήνα μαζεμένα 2 επιδόματα? Ευχαριστω

Από τα λεγόμενα σου είχες κάνει αίτηση τον Απρίλη. Θα το πάρεις με τη παλιά σου αίτηση και τον Οκτώβρη.

Με τη νέα σου αίτηση θα πληρώνεσαι από τον Νοέμβρη.

25-28 κάθε μήνα γίνονται οι πληρωμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SpirtouLisS είπε

Έκανα επέκταση του μισθωτηρίου σε αορίστου πριν μια βδομάδα πριν λήξει το παλιό μισθωτήριο. Έληγε 30/10. Τροποποιητικό δηλαδή μισθωτήριο ακριβώς από τη λήξη του προηγούμενου. Αναγνωριστικε κανονικα σε νέα αίτηση για επίδομα ενοικίου και μου την έβγαλε ως εγκεκριμένη πλέον με το πόσο επιδόματος δικαιουμαι. Υποθέτω επείδη άργησα να κάνω την όλη διαδικασία δεν μου μπήκε το επίδομα Οκτωβρίου? Θα μπουν τον άλλο μήνα μαζεμένα 2 επιδόματα? Ευχαριστω

Κάτσε εμένα που λήγει 11/2019 τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vairass είπε

Κάτσε εμένα που λήγει 11/2019 τι πρέπει να κάνω;

Ανανέωση μισθωτηρίου πρέπει να κάνεις και να τσεκάρεις μήπως χρειάζεται νέα αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Κάτσε εμένα που λήγει 11/2019 τι πρέπει να κάνω;

Εσένα θα σου έρθει sms & mail τις πρώτες μέρες του Νοέμβρη (τον οποίο θα πληρωθείς με την τωρινή αίτηση) ότι δεν ανανεώθηκε αυτόματα για τους επόμενους 6 μήνες.

Θα χρειαστεί να επεκτείνεις το μισθωτήριο τουλάχιστον μέχρι 31/5/2020 και να κάνεις νέα αίτηση με το καινούργιο.

Αν συντρέχει και άλλος λόγος ταυτόχρονα θα το δεις στην νέα αίτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Εσένα θα σου έρθει sms & mail τις πρώτες μέρες του Νοέμβρη (τον οποίο θα πληρωθείς με την τωρινή αίτηση) ότι δεν ανανεώθηκε αυτόματα για τους επόμενους 6 μήνες.

Θα χρειαστεί να επεκτείνεις το μισθωτήριο τουλάχιστον μέχρι 31/5/2020 και να κάνεις νέα αίτηση με το καινούργιο.

Αν συντρέχει και άλλος λόγος ταυτόχρονα θα το δεις στην νέα αίτηση.

Κάτσε το 2022 ληγει...κάνω κάτι;

1 ώρα πριν, afragorn είπε

Ανανέωση μισθωτηρίου πρέπει να κάνεις και να τσεκάρεις μήπως χρειάζεται νέα αίτηση.

Ανανέωση; φέτος μπήκα 5/2019 με συμφωνία 3 χρόνια... Άρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, afragorn είπε

To μισθωτήριο σου λήγει το 2022; Και γιατί παραπάνω έγραψες ότι λήγει τον Νοέμβριο;

Βρε τον επόμενο λήγει το 6μηνο.... Από την επιδότηση που έκανα τον Μάιο.

έχω συμβόλαιο από 5/2019 έως 5/2022.

 

Εμένα με ενδιαφέρει στο τι θα κάνω για να συνεχίσω να λαμβάνω τα χρήματα της επιδότησης. Κάνω κάτι ή το αφήνω κ κάνει μονο ανανέωση για 6μηνο;

 

Επεξ/σία από vairass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, afragorn είπε

Aαααα, ε δεν έχεις πρόβλημα. Θα ανανεωθεί αυτόματα, απλά έχε το στο νου σου. Εμένα ανανεώθηκε αυτόματα για άλλους 6 μήνες.

Πώς θα το καταλάβω και πότε γίνεται η ανανέωση; λήγει τον επόμενο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Πώς θα το καταλάβω και πότε γίνεται η ανανέωση; λήγει τον επόμενο μήνα.

Εμένα γράφει στο site πως ανανεώθηκε αυτόματα.

 

image.png.4ca778300216b534417cb2d120d31851.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vairass είπε

Ποσο καιρό πριν λήξει στο έγραψε αυτό;

Να σου πω την αλήθεια έχω κάνει αίτηση από τον Μάρτιο και το έλεγξα πριν λίγες μέρες που κανονικά είχε λήξει, οπότε δε ξέρω πότε ακριβώς το εμφανίζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...