Προς το περιεχόμενο

Επιδομα ενοικιου


nik416

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, vairass είπε

ληγει ομως σε λιγες ημερες η περιοδος επιδοτησης τι να κανω ;

θεσσαλονικη που πρεπει να παω ;

Ξεκόλλα αυτό είναι 2 λεπτά δουλειά για αυτούς. Γράψε στο Γκουγκλ. Κέντρο κοινότητας Θεσσαλονίκης η σε όποιο Δήμο είσαι. Θα σου δώσω διεύθυνση. Θα σου κάνουν δουλειά. Μισθωτήρια έναν λογαριασμό ρεύματος ταυτότητα φορολογική δήλωση. Ταυτότητα. Να τα έχεις μαζί σου. Αυτά μόνο εκεί μπορούν να στα αλλάξουν όχι ο λογιστής. Εμένα με σώσανε θα το έχανα το επίδομα για ένα κωδικό που είχαν κάνει λάθος από το υπουργείο οικονομικών 

) Απευθείας ηλεκτρονική υποβολή αίτησης μέσω του διαδικτυακού ιστότοπου του προγράμματος (www.epidomastegasis.gr) χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης του Taxisnet
2) Στο τμήμα Κοινωνικής Αρωγής, Μοναστηρίου 53-55 (2ος όροφος), ώρες εξυπηρέτησης κοινού 08.00-14.30.  ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2310 509037, 2310 509080
3) Ε΄ Δημοτική κοινότητα, Βασ. Όλγας 162 &25ης Μαρτίου 24, ΤΗΛΕΦΩΝO: 2313 318282
4) Κέντρο κοινότητας Ανατολικού Τομέα- Κλεάνθους 57 / ισόγειο, ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2313 318559, 2313 318598
5) Κέντρο κοινότητας Δυτικού Τομέα- Μοναστηρίου 93Β / 1ος όροφος,ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2313 318649, 2313 318650

Για περισσότερες πληροφορίες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, nik416 είπε

Ξεκόλλα αυτό είναι 2 λεπτά δουλειά για αυτούς. Γράψε στο Γκουγκλ. Κέντρο κοινότητας Θεσσαλονίκης η σε όποιο Δήμο είσαι. Θα σου δώσω διεύθυνση. Θα σου κάνουν δουλειά. Μισθωτήρια έναν λογαριασμό ρεύματος ταυτότητα φορολογική δήλωση. Ταυτότητα. Να τα έχεις μαζί σου. Αυτά μόνο εκεί μπορούν να στα αλλάξουν όχι ο λογιστής. Εμένα με σώσανε θα το έχανα το επίδομα για ένα κωδικό που είχαν κάνει λάθος από το υπουργείο οικονομικών 

) Απευθείας ηλεκτρονική υποβολή αίτησης μέσω του διαδικτυακού ιστότοπου του προγράμματος (www.epidomastegasis.gr) χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης του Taxisnet
2) Στο τμήμα Κοινωνικής Αρωγής, Μοναστηρίου 53-55 (2ος όροφος), ώρες εξυπηρέτησης κοινού 08.00-14.30.  ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2310 509037, 2310 509080
3) Ε΄ Δημοτική κοινότητα, Βασ. Όλγας 162 &25ης Μαρτίου 24, ΤΗΛΕΦΩΝO: 2313 318282
4) Κέντρο κοινότητας Ανατολικού Τομέα- Κλεάνθους 57 / ισόγειο, ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2313 318559, 2313 318598
5) Κέντρο κοινότητας Δυτικού Τομέα- Μοναστηρίου 93Β / 1ος όροφος,ΤΗΛΕΦΩΝΑ: 2313 318649, 2313 318650

Για περισσότερες πληροφορίες

Θα χαρτιά μπορεί να τα πάει κάποιος συγγενείς; δουλεύω εγώ εκείνες τις ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vairass είπε

Θα χαρτιά μπορεί να τα πάει κάποιος συγγενείς; δουλεύω εγώ εκείνες τις ώρες. 

Νομίζω αυτό αυτός που έκανε την έτυση .τωρα είναι και σε τη υπάλληλο θα πέσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ποια μέρα μπήκε σε εσάς το επίδομα;

Εμένα ενώ ήρθε ένα mail ότι θα σταματήσει μπήκε στις 24.

Επεξ/σία από theo93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, theo93 είπε

Παιδιά ποια μέρα μπήκε σε εσάς το επίδομα;

Εμένα ενώ ήρθε ένα mail ότι θα σταματήσει μπήκε στις 24.

Γιστι να σταματήσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2019 στις 12:57 ΜΜ, Diinekis21 είπε

Από τα λεγόμενα σου είχες κάνει αίτηση τον Απρίλη. Θα το πάρεις με τη παλιά σου αίτηση και τον Οκτώβρη.

Με τη νέα σου αίτηση θα πληρώνεσαι από τον Νοέμβρη.

25-28 κάθε μήνα γίνονται οι πληρωμές.

Εγω παντως που ανηκω σε αυτη τη  περιπτωση δεν πληρωθηκα γι'αυτο το μηνα. Οποτε καταλαβαινω πως οσοι καναμε αιτηση τον Απριλιο η τελευταια δοση του εξαμηνου ηταν αυτη που μπηκε τον Οκτωβριο.

  Με την επεκταση του μισθωτηριου εκανα νεα αιτηση για ακομα 6 μηνες μεσα στον Οκτωβριο οπου και εγκριθηκε, οποτε θεωρω πως οσοι ανηκουμε σε αυτη την περιπτωση θα ξαναπληρωθουμε τον επομενο μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manzana είπε

Εγω παντως που ανηκω σε αυτη τη  περιπτωση δεν πληρωθηκα γι'αυτο το μηνα. Οποτε καταλαβαινω πως οσοι καναμε αιτηση τον Απριλιο η τελευταια δοση του εξαμηνου ηταν αυτη που μπηκε τον Οκτωβριο.

  Με την επεκταση του μισθωτηριου εκανα νεα αιτηση για ακομα 6 μηνες μεσα στον Οκτωβριο οπου και εγκριθηκε, οποτε θεωρω πως οσοι ανηκουμε σε αυτη την περιπτωση θα ξαναπληρωθουμε τον επομενο μηνα.

Εγώ που έκανα τον Μάιο και λήγει τον Νοέμβριο το 6 μηνο γιατί δεν με αφήνει να κάνω ανανέωση;

Δεν μπορείτε λέει να κάνετε νέα αίτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχές Νοεμβρίου θα σου έρθει ειδοποίηση να κάνεις νέα αίτηση, αν δεν ανανεωθει αυτόματα. Θα πληρωθείς κανονικά και το Νοέμβριο. Αν δε κανείς την αίτηση το Νοέμβριο και την κάνεις αργότερα, θα πληρωθείς το μήνα που ακολουθει αυτόν της αίτησης.

Οπότε η αίτηση σου ακόμα είναι ενεργή και έτσι δεν υπάρχει λόγος να σε αφήσει το σύστημα να κάνει άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, manzana είπε

Εγω παντως που ανηκω σε αυτη τη  περιπτωση δεν πληρωθηκα γι'αυτο το μηνα. Οποτε καταλαβαινω πως οσοι καναμε αιτηση τον Απριλιο η τελευταια δοση του εξαμηνου ηταν αυτη που μπηκε τον Οκτωβριο.

Οκτώβρη έχουμε τώρα. Τελικά πληρώθηκες ή δε πληρώθηκες αυτή τη βδομάδα;

Όποιος έκανε αίτηση τον Απρίλη πληρώνεται τουλάχιστον 6 μήνες (Μάη, Ιούνη, Ιούλη, Αύγουστο, Σεπτέμβρη & Οκτώβρη).

42 λεπτά πριν, manzana είπε

  Με την επεκταση του μισθωτηριου εκανα νεα αιτηση για ακομα 6 μηνες μεσα στον Οκτωβριο οπου και εγκριθηκε, οποτε θεωρω πως οσοι ανηκουμε σε αυτη την περιπτωση θα ξαναπληρωθουμε τον επομενο μηνα.

Με τη νέα σου αίτηση που έκανες τον Οκτώβρη θα πληρωθείς τουλάχιστον Νοέμβρη, Δεκέμβρη, Ιανουάριο, Φεβρουάριο, Μάρτη & Απρίλη.

40 λεπτά πριν, vairass είπε

Εγώ που έκανα τον Μάιο και λήγει τον Νοέμβριο το 6 μηνο γιατί δεν με αφήνει να κάνω ανανέωση;

Δεν μπορείτε λέει να κάνετε νέα αίτηση. 

Μη τρελαίνεσαι! Αφού τα είπαμε.

Είναι κλειστή για 6 μήνες η αίτηση. Τον Νοέμβρη θα σου ανοίξει και θα σε ανανεώσει αυτόματα για άλλους 6 (το μισθωτήριο σου είναι κομπλέ-εκτός αν υπάρχει άλλο θέμα).

Είπαμε περίμενε να περάσουν οι πρώτες μέρες του Νοέμβρη ( για να κάνουν και το update) και μπες να δεις. Αν χρειαστεί να ξανακάνεις (που μάλλον δε θα χρειαστεί) έχεις μέχρι τέλος Νοέμβρη να κάνεις τη νέα για να μη χάσεις τη πληρωμή τον Δεκέμβρη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Οκτώβρη έχουμε τώρα. Τελικά πληρώθηκες ή δε πληρώθηκες αυτή τη βδομάδα;

Όποιος έκανε αίτηση τον Απρίλη πληρώνεται τουλάχιστον 6 μήνες (Μάη, Ιούνη, Ιούλη, Αύγουστο, Σεπτέμβρη & Οκτώβρη).

Με τη νέα σου αίτηση που έκανες τον Οκτώβρη θα πληρωθείς τουλάχιστον Νοέμβρη, Δεκέμβρη, Ιανουάριο, Φεβρουάριο, Μάρτη & Απρίλη.

Μη τρελαίνεσαι! Αφού τα είπαμε.

Είναι κλειστή για 6 μήνες η αίτηση. Τον Νοέμβρη θα σου ανοίξει και θα σε ανανεώσει αυτόματα για άλλους 6 (το μισθωτήριο σου είναι κομπλέ-εκτός αν υπάρχει άλλο θέμα).

Είπαμε περίμενε να περάσουν οι πρώτες μέρες του Νοέμβρη ( για να κάνουν και το update) και μπες να δεις. Αν χρειαστεί να ξανακάνεις (που μάλλον δε θα χρειαστεί) έχεις μέχρι τέλος Νοέμβρη να κάνεις τη νέα για να μη χάσεις τη πληρωμή τον Δεκέμβρη.

Πρεπει να αλλάξω και την ΔΕΗ... Γαμωτο με προβληματίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Πρεπει να αλλάξω και την ΔΕΗ... Γαμωτο με προβληματίζει 

Για τη ΔΕΗ έχεις μέχρι τέλος του χρόνου.

Κάτσε στα αυγά σου για την ώρα, γιατί παίζει να επιδοτήσουν την αλλαγή ονόματος.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/274210/erxetai-megali-anatropi-sto-epidoma-enoikiou-fernei-epidotisi-gia-tin-allagi-onomatos-stous-logariasmoys-tis-dei

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Για τη ΔΕΗ έχεις μέχρι τέλος του χρόνου.

Κάτσε στα αυγά σου για την ώρα, γιατί παίζει να επιδοτήσουν την αλλαγή ονόματος.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/274210/erxetai-megali-anatropi-sto-epidoma-enoikiou-fernei-epidotisi-gia-tin-allagi-onomatos-stous-logariasmoys-tis-dei

Το διάβασα αλλά έχω αλλάξει ήδη όνομα από 1η Μαΐου :)

Εξαλλου έχω κοινωνικο τιμολογιο έδωσα μικρή εγγύηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vairass είπε

Πρεπει να αλλάξω και την ΔΕΗ... Γαμωτο με προβληματίζει 

 

5 λεπτά πριν, vairass είπε

Το διάβασα αλλά έχω αλλάξει ήδη όνομα από 1η Μαΐου :)

Εξαλλου έχω κοινωνικο τιμολογιο έδωσα μικρή εγγύηση 

Διχασμένη προσωπικότητα;.. :D

index.jpg.f82d583cda62b9a574377047ac044552.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Οκτώβρη έχουμε τώρα. Τελικά πληρώθηκες ή δε πληρώθηκες αυτή τη βδομάδα;

Όποιος έκανε αίτηση τον Απρίλη πληρώνεται τουλάχιστον 6 μήνες (Μάη, Ιούνη, Ιούλη, Αύγουστο, Σεπτέμβρη & Οκτώβρη)

 Ναι σορρυ εγω δεν το εγραψα σωστα. Την αιτηση την εκανα τον Απριλιο με δικαιωμα αναδρομικων απο το Φεβρουαριο. Τελευταια φορα πληρωθηκα τελος Σεπτεμβριου. Αρχες Οκτωβρη ηρθε το μειλ με την ενημερωση για μη αυτοματη ανανεωση, εκανα ξανα την αιτηση η οποια εγκριθηκε.

Την Παρασκευη που μπηκε η δοση δεν πληρωθηκα, οποτε καταλαβαινω πως οσοι ανηκουν στην ιδια κατηγορια θα ξαναπαρουμε λεφτα τελος Νοεμβριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...