Προς το περιεχόμενο

Sony a6000 ή Nikon D5300


GrigorisTech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την 5300 και είναι πολύ καλή και τίμια μηχανή. Στα συν της είναι ότι βρίσκεις πολυ ευκολα και σε καλες τιμες μεταχειρισμενους φακους .Την sony δεν την ξερω ,ειναι mirrorless ,διαφορετικής τεχνολογίας και σίγουρα δεν θα βρίσκεις τοσο εύκολα μεταχειρισμένους φακους.Δες πρώτα τα συν και τα πλην mirrorless με dslr γιατί είναι πολύ διαφορετικές σαν μηχανές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 3:22 ΜΜ, panosk1 είπε

Είχα την 5300 και είναι πολύ καλή και τίμια μηχανή. Στα συν της είναι ότι βρίσκεις πολυ ευκολα και σε καλες τιμες μεταχειρισμενους φακους .Την sony δεν την ξερω ,ειναι mirrorless ,διαφορετικής τεχνολογίας και σίγουρα δεν θα βρίσκεις τοσο εύκολα μεταχειρισμένους φακους.Δες πρώτα τα συν και τα πλην mirrorless με dslr γιατί είναι πολύ διαφορετικές σαν μηχανές.

Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aν προτιμας οπτικο εικονοσκοπιο παρε Nikon

Αν θες EVF ηλεκτρονικο εικονοσκοπιo (σαν να τραβας με κινητο) πηγαινε σε Sony

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις μικρο ή μεγαλο ογκο; Θελεις φθηνους ή ακριβους φακους; Θα παρεις αλλους φακους και θα ασχοληθεις σοβαρα και θα επενδυσεις στο συστημα μελλοντικα ή τραβας αραια και που απλες ερασιτεχνικες φωτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Θελεις μικρο ή μεγαλο ογκο; Θελεις φθηνους ή ακριβους φακους; Θα παρεις αλλους φακους και θα ασχοληθεις σοβαρα και θα επενδυσεις στο συστημα μελλοντικα ή τραβας αραια και που απλες ερασιτεχνικες φωτο;

Να ασχοληθώ σοβαρά, φακούς θα δώσω 200€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, allpaple είπε

Καλησπερα σας

Τι θες να φωτογραφιζεις?

Θέλω να βγάζω βίντεο και φωτογραφίες σε ταξίδια. Δηλαδή να έχω 2-3 καλούς φακους και μικρόφωνο. Vlog, βουνά κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GrigorisTech είπε

Θέλω να βγάζω βίντεο και φωτογραφίες σε ταξίδια. Δηλαδή να έχω 2-3 καλούς φακους και μικρόφωνο. Vlog, βουνά κτλ 

Καλημερα

Νομιζω οτι ξεκαθαρισες το πραγμα πλεον ως προς τη χρηση. Και με τις 2 θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου. Προσωπικα προτιμω την sony. Αλλα μην ξεχνας τα "περι ορεξεως".  Τωρα σε οτι αφορα τα αξεσουαρ, μικροφωνα, φακους κλπ η Nikon ειναι πιο πλουσια. Οχι οτι θα σου λειψει κατι αν τελικα καταληξεις στη sony. Απλα με τη nikon δεν θα ξερεις τι να πρωτοδιαλεξεις:D

Ξεκινα απο μια επισκεψη σε ενα καταστημα και πιασ' τες στα χερια σου. Δες τι σου καθεται πιο καλα.  ;)

Επεξ/σία από allpaple
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...