Προς το περιεχόμενο

Η Huawei παρουσίασε το κορυφαίο της SoC, HiSilicon Kirin 990 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, efstratios1982 είπε

Τους μήνες διαφοράς τους αναφέραμε γιατί ένας άλλος συμφορουμίτης βγήκε και υποστήριξε ότι ο 865 απέχει χρονικά 6 μήνες και ότι καλό θα ήταν να μη συγκρίνουμε κινητά που δεν έχουν κυκλοφορήσει καν. Αν διαβάσεις λοιπόν πιο πάνω θα δεις ότι του ανέφερα ότι και ο Kirin μόλις παρουσιάστηκε και κανένα κινητό μέχρι στιγμής δεν τον φοράει.

Καλώς η κακώς η Huawei στο κομμάτι των επεξεργαστών σε καμία περίπτωση δε μπορεί (μέχρι στιγμής) να συναγωνιστεί τον Snapdragon. 

Από εκεί και πέρα, το τι βολεύει και τι ψάχνει ο καθένας είναι απολύτως λογικό να διαφέρει από χρήστη σε χρήστη γιατί δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες. Αν λοιπόν όλα τα παραπάνω, με εμφανίζουν ως fanboy (μιας και με χαρακτήρισες έτσι), θα σου πρότεινα εντελώς φιλικά, να διαβάσεις και τα προηγούμενα μηνύματα για να να δεις ότι η απάντηση, όταν περιλαμβάνει δεδομένα και επιχειρήματα δεν κρύβει fanboyσμο.

Ναι οκ sorry για να το fan boy ίσως ήμουν υπερβολικός.

Το mate 30 pro κυκλοφορεί με μερικές ημέρες(στην Κίνα καθότι στην Ευρώπη δεν ξέρουμε λόγο Ban). Η πρώτη συσκευή με sd 865 θα κυκλοφορήσει σε 5+ μήνες οπότε καταλήγουμε σε αυτό που λέω, δλδ ότι ο kirin θα ξεπεράσει τον sd, μετά ο sd τον kirin και ουτο καθεξής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Soulson είπε

αν θα παραμείνει με τα νέα δεδομένα... :)

Και αν ο Λούτσος μου είχε νύχι , θα ήταν δάχτυλο. Ακόμα δεύτερη είναι εκτός και αν βλέπεις το μέλλον και μπορεις να μας σποιλαρεις...

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Και αν ο Λούτσος μου είχε νύχι , θα ήταν δάχτυλο. Ακόμα δεύτερη είναι εκτός και αν βλέπεις το μέλλον και μπορεις να μας σποιλαρεις...

https://techmaniacs.gr/huawei-mate-30-pro-dystychos-choris-play-store-kai-google-molis-mas-to-eipe-i-huawei/

Στο έστειλα από Ελληνικό site γιατί μάλλον δεν ξέρεις αγγλικά μιας και έχουν βουηξει τα ξένα sites 2 μέρες τώρα . :) Είναι official πλέον. Οπότε εγώ δεν βλέπω κανένα μέλλον. Απλά κάπου εσύ έχεις κολλήσει στο παρελθόν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση μπορώ να κάνω? Τι διαφορές θα δω στη ζωή μου και πόσα κλάσματα δευτερόλεπτο διαφορά θα έχει  αν ανοίγω το φεισμπουκ με kirin 980 η 990 η snap 855 η 865?ευχαριστω😂

Με mate 20 pro υπερκαλυμενος για άλλον εστω ένα χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Gio.di είπε

Παιδιά μια ερώτηση μπορώ να κάνω? Τι διαφορές θα δω στη ζωή μου και πόσα κλάσματα δευτερόλεπτο διαφορά θα έχει  αν ανοίγω το φεισμπουκ με kirin 980 η 990 η snap 855 η 865?ευχαριστω😂

Με mate 20 pro υπερκαλυμενος για άλλον εστω ένα χρόνο 

Ακομα δε προκειται να δεις. Με τη παροδο ενος ακομα ετους θα ξεκινησεις αλλα θα το καταλαβεις μονο αν αλλάξεις συσκευή.

Τωρα αν κυκλοφορησει το mate 30 με playstore απο το Aptoide οπως ακούγεται... Μαλλον θα δεις πολυ γρηγοροτερα και δε θα ευθύνεται ο επεξεργαστής αλλα το store που χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...