Προς το περιεχόμενο

Redmi Note 7 4/64 - 174€ Public, Γερμανο & Κωτσοβoλο


Maktheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, AzaZyL είπε

Με το 3αρι σπέσιαλ είμαι και εγώ. Το κινητό σκυλί μαύρο. Ψηνόμουν άσχημα να χτυπήσω το 7αρι αλλά κρατήθηκα. Εφόσον με καλύπτει ακόμα το 3, τότε πάμε για redmi note 8...

Έτσι...  Θα περιμένουμε το 8αρι με τα 100μεγκαπιξελ !

Μου έχει λείψει όμως μια καλή κάμερα η αλήθεια είναι. Κοιτάω φωτογραφίες απ όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα και είναι κλάσης ανώτερες, ακόμα και φώτο από Nokia με Symbian που έχω είναι καλύτερες από αυτές του RN3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Έτσι...  Θα περιμένουμε το 8αρι με τα 100μεγκαπιξελ !

Μου έχει λείψει όμως μια καλή κάμερα η αλήθεια είναι. Κοιτάω φωτογραφίες απ όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα και είναι κλάσης ανώτερες, ακόμα και φώτο από Nokia με Symbian που έχω είναι καλύτερες από αυτές του RN3

Το κινητό εζει εξαιρετική κάμερα... Βρες έναν γνωστό σου και πήγαινε κάνε εκτύπωση μια φώτο των 48μπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vairass είπε

Το κινητό εζει εξαιρετική κάμερα... Βρες έναν γνωστό σου και πήγαινε κάνε εκτύπωση μια φώτο των 48μπ. 

Δεν γράφω για το 7αρι (που δεν είναι πραγματικά 48) αλλά για το 3αρι .

Δεν ξέρω τι φωτογραφίες βγάζει το 7αρι αλλά τα megapixel δεν λένε κάτι όσο αφορά την φωτογραφία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Δεν γράφω για το 7αρι (που δεν είναι πραγματικά 48) αλλά για το 3αρι .

Δεν ξέρω τι φωτογραφίες βγάζει το 7αρι αλλά τα megapixel δεν λένε κάτι όσο αφορά την φωτογραφία. 

Τι σχέση έχει ρε φίλε το 3; 4 χρόνια πίσω είναι και τα mp. Κάνουν την διαφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Δεν αξίζει, είναι με εγγύηση 1 χρόνο, το στέλνει το κατάστημα Κίνα και περιμένεις κανά μήνα.Αν υπάρχει ακόμα το κατάστημα.Μόνο απο μεγάλες αλυσίδες έχεις εγγύηση 2 χρόνια απο Ελλάδα.

Τα περισσοτερα καταστηματα στο σκρουτζ ετσι ειναι αλλα υπαρχουν και μερικα που στα φερνουν σε 1-2 μερες (οπως εγινε με το δικο μου) και ειναι στην τιμη που ανεφερα πιο πανω, συγκεκριμενα 156 ευρω το πηρα, 1 χρονο εγγυηση και ηρθε σε 2 μερες. Γενικα απο κωτσοβολο, γερμανο κλπ αξιζει να αγορασει κανεις μονο για την εγγυηση που δινουν, αλλα και παλι σε μερικες περιπτωσεις ειναι πανακριβα σε σχεση με αλλα καταστηματα.

8 ώρες πριν, Bakos100 είπε

Οχι ΔΕΝ το βρισκεις με εγγυηση quest 2 χρονων 150...καπου λαθος το ειδες -ή στα ειπανε...

Δεν μιλησα ποτε για εγγυηση?

EDIT: Το συγκεκριμενο κινητο το πηρα 156 ευρω απο το MyGad οταν το ειχε ακομα σε stock, προσφερουν 2 χρονια εγγυηση.

Επεξ/σία από Hyal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι εγγυηση καταστηματος οχι εγγυηση απο την αντιπροσωπεια.Παραδειγμα αν παθει κατι το κινητο θα αναλαβει την επισκευη το καταστημα.Αν το πας στην αντιπροσωπεια δεν θα σε καλυψουν επειδη το κινητο δεν ειναι αγορασμενο απο επισημο μεταπωλητη.Δυστυχως εχει αυτο το κακο η xiaomi.Για να ισχυει η επισημη εγγυηση πρεπει τα κινητα της να ειναι αγορασμενα απο τους επισημους μεταπωλητες.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, vairass είπε

Τι σχέση έχει ρε φίλε το 3; 4 χρόνια πίσω είναι και τα mp. Κάνουν την διαφορά 

Ρε φίλε δεν παρακολουθήσες μάλλον την κουβέντα. Για redmi της xiaomi στην τελική έγινε αναφορά όχι για πορτοκάλια! 

Τα MP έχουν να κάνουν με το μέγεθος στην εντύπωση και βοηθούν στο crop δεν έχουν σχέση με την ποιότητα ή την απόδοση και πιστοτητα. 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoskatos είπε

Ρε φίλε δεν παρακολουθήσες μάλλον την κουβέντα. Για redmi της xiaomi στην τελική έγινε αναφορά όχι για πορτοκάλια! 

Τα MP έχουν να κάνουν με το μέγεθος στην εντύπωση και βοηθούν στο crop δεν έχουν σχέση με την ποιότητα ή την απόδοση και πιστοτητα. 

Θα συμφωνησω για τα MP , δε λενε και πολλα. Ομως το note 7 εχει απιστευτα καλη καμερα με gcam που τη βαζεις σε μισο λεπτο. Μιλαμε για αποτελεσμα που παραπεμπει σε αλλες τιμες.

Τελευταιες συσκευες ειχα honor play, sony xz2, galaxy a70, xiaomi mi9.   Μ αυτα ειναι η συγκριση που τα εχω φρεσκα. 

Βεβαια με τα παραπανω συγκρινεται μονο σε καμερα.

2 ώρες πριν, Hyal είπε

Τα περισσοτερα καταστηματα στο σκρουτζ ετσι ειναι αλλα υπαρχουν και μερικα που στα φερνουν σε 1-2 μερες (οπως εγινε με το δικο μου) και ειναι στην τιμη που ανεφερα πιο πανω, συγκεκριμενα 156 ευρω το πηρα, 1 χρονο εγγυηση και ηρθε σε 2 μερες. Γενικα απο κωτσοβολο, γερμανο κλπ αξιζει να αγορασει κανεις μονο για την εγγυηση που δινουν, αλλα και παλι σε μερικες περιπτωσεις ειναι πανακριβα σε σχεση με αλλα καταστηματα.

Δεν μιλησα ποτε για εγγυηση?

EDIT: Το συγκεκριμενο κινητο το πηρα 156 ευρω απο το MyGad οταν το ειχε ακομα σε stock, προσφερουν 2 χρονια εγγυηση.

Κι εδω καποιο το πηραν 175 ευρω και 10% ποντους go4more. 157 ευρω περιπου. Με 2 χρονια κανονικης εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επαναφέρω λίγο το θέμα, να πω πως φάνηκαν σήμερα το πρωί οι πόντοι go4more    με αγορά από τον Γερμανό και συγκεκριμένα  6.972. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

Ερωτηση,την αναβαθμιση που βγαζει διαθεσιμη την κανουμε η οχι?Διαβαζω οτι εχει βγαλει προβληματακια με την τελευταια αναβαθμιση.

Εγώ που την έκανα δεν έμεινα ευχαριστημένος 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, koooleeek said:

Για να επαναφέρω λίγο το θέμα, να πω πως φάνηκαν σήμερα το πρωί οι πόντοι go4more    με αγορά από τον Γερμανό και συγκεκριμένα  6.972. 

Το ίδιο και σε εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liverpoolman είπε

Δηλαδή τι προβλήματα ειχες; την έκανα κ εγώ κ όλα καλα

Απλως δεν ειναι τοσο γρήγορο οσο ήταν και ειδικά μολις εγινε η ενημέρωση ετρωγε κόλληματα και ζεστενοταν αρκετά! 

 

εσυ ποια έκδοση έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...