Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A90 5G. To 5G των €749 (hands-on)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Εάν το σκρουτζομαγαζο έχει ψωνίσει από Ευρώπη η σαμμυ καλύπτει κανονικα την συσκευή. 

Το ίδιο λέμε. Απλά αυτό ισχύει για όλα τα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kwnssk είπε

Το ίδιο λέμε. Απλά αυτό ισχύει για όλα τα κινητά.

Απλά στην περίπτωσή μιας Samsung συσκευής η αγορά του καταστήματος γίνεται συνήθως από Ευρωπαϊκή αποθήκη...ετσι και αλλιώς δεν αξίζει από αλλού. 

Άρα παίρνεις το s10+ και καθάρισες.... Αυτό έλεγα στο αρχικό ποστ 

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Απλά στην περίπτωσή μιας Samsung συσκευής η αγορά του καταστήματος γίνεται συνήθως από Ευρωπαϊκή αποθήκη...ετσι και αλλιώς δεν αξίζει από αλλού. 

Αυτό φίλε μου δεν το γνωρίζω. Και ο μόνος τρόπος να το μάθουμε είναι μόνο με το IMEI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kwnssk είπε

Αυτό φίλε μου δεν το γνωρίζω. Και ο μόνος τρόπος να το μάθουμε είναι μόνο με το IMEI

Γράφουν τα κουτιά την χώρα εισαγωγής.... Έτσι το ήξερα εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Γράφουν τα κουτιά την χώρα εισαγωγής.... Έτσι το ήξερα εγώ. 

Σοβάρα? δεν το ήξερα... που το γράφουν??? ολα ή μόνο samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ff7lucas είπε

πω πω εσύ αν πιάσεις τηλέφωνο με mediatek θα ανεβάσεις πυρετό σίγουρα.

έχε το νού σου.

Οχι βρε συ τη σεβομαι τη mediatek ειναι vfm. Τη Samsung τη κραζω γιατι τα κινητα της με exynos κανουν πανω απο χιλια ευρω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 7:51 ΜΜ, pacahontas III milagros είπε

Δηλαδή για να καταλαβω, το note 10 plus ερχεται με το σαπακι τον exynos ενω αυτο που ειναι midrange με τον 855???

Σαπάκι;

Τι κάνεις εσύ με το κινητό και δε σου είναι αρκετό το σαπάκι ο Exynos δηλαδή;

Επεξεργασία βίντεο και ταυτόχρονα σχέδιο;

Ηρεμήστε λίγο με τα σχόλια. Μιλάμε για θαύματα τεχνολογίας και εσείς μιλάτε με ορολογία καφενείου...

Σχόλια της πλάκας για να το παίξεις έξυπνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2019 στις 12:17 ΜΜ, overpower είπε

Οτι σχολίασα και σε άλλο άρθρο. 

Αν μπαίνεις να σχολιάσεις σε μια είδηση την τιμή του προϊόντος, το προϊόν δεν είναι για εσένα

Δεν σου φταίει η σαμμυ αν βγάζεις 600 βασικό και στην Ελλάδα θα κάνει 5 χρόνια να έρθει το 5g

Αραγε, μπαίνετε και σχολιάζετε τα ίδια και σε σαιτ με αυτοκίνητα για κατηγορίες sport ή ηλεκτρικά επειδή και πάλι η Ελλάδα δεν έχει βάλει σταθμούς φόρτισης και λόγω τιμής? 

Επισης, καλά τα xiaomi για την τιμή τους, αλλά είπαμε. Ούτε πρώτα σε οθόνες βγαίνουν, ούτε σε κάμερες, ούτε σε build quality. 

Πρώην κάτοχος oneplus 3 (ναι είναι κινέζικο και αυτό) νυν s10+ και είδα άσπρη μέρα 

Δηλαδή το Oneplus 3 ήταν κατώτερο από Samsung S7? Σε θέμα κάμερας, οθόνης και ποιότητας κατασκευής? Μήπως και σε έκδοση Android και σταθερότητα ήταν κατώτερο?

Επίσης είσαι σίγουρος ότι ποιότητα κατασκευής από τελευταίας 3ετίας Xiaomi και Hauwei είναι κατώτερη?

 

Ας πούμε η σύγκριση καμερών στο  https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/ τι λέει? Ότι το Samsung Galaxy S10+ (128gb) των 650 ευρώ έχει τιμη κάμερας 109 και το Xiaomi mi9 (128gb) των 386 ευρώ έχει τιμή κάμερας 107.  Διαφορά στην τιμή των δύο? 264ευρώ

Και αν συγκρίνουμε Galaxy s9+ με Xiaomi mi8 έχουν ίδιο τελικό σκορ (99). Διαφορά στην τιμή των δύο? 371 ευρώ. Δηλαδή αντί για S9+ αγοράζει 2 κινητά mi8 και έχεις και ρέστα να βάλεις 96ευρώ καρτα για να μην κάνεις αναπάντητες.

Να μιλήσουμε για υποστήριξη Android στα δύο κινητά? Άστο καλύτερα, απλά θα μας ενημερώσεις αν θα πάρεις εντός του 2020 Android 10.

 

Υ.Γ. Είναι δικαίωμα του οποιουδήποτε να αγοράζει οτιδήποτε. Αρά μην υποστηρίζει την επιλογή του με μπαρούφες και υποτιμώντας τους άλλου.

Υ.Γ. 2. Συγκρίνεις κινητό του 2016 (oneplus 3) με του 2019 (S10+) και θέλεις να το πάρουμε στα σοβαρά?

Επεξ/σία από kwnssk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kwnssk είπε

Δηλαδή το Oneplus 3 ήταν κατώτερο από Samsung S7? Σε θέμα κάμερας, οθόνης και ποιότητας κατασκευής? Μήπως και σε έκδοση Android και σταθερότητα ήταν κατώτερο?

Επίσης είσαι σίγουρος ότι ποιότητα κατασκευής από τελευταίας 3ετίας Xiaomi και Hauwei είναι κατώτερη?

Ας πούμε η σύγκριση καμερών στο  https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/ τι λέει? Ότι το Samsung Galaxy S10+ (128gb) των 650 ευρώ έχει τιμη κάμερας 109 και το Xiaomi mi9 (128gb) των 386 ευρώ έχει τιμή κάμερας 107.  Διαφορά στην τιμή των δύο? 264ευρώ

Και αν συγκρίνουμε Galaxy s9+ με Xiaomi mi8 έχουν ίδιο τελικό σκορ (99). Διαφορά στην τιμή των δύο? 371 ευρώ. Δηλαδή αντί για S9+ αγοράζει 2 κινητά mi8 και έχεις και ρέστα να βάλεις 96ευρώ καρτα για να μην κάνεις αναπάντητες.

Να μιλήσουμε για υποστήριξη Android στα δύο κινητά? Άστο καλύτερα, απλά θα μας ενημερώσεις αν θα πάρεις εντός του 2020 Android 10.

Υ.Γ. Είναι δικαίωμα του οποιουδήποτε να αγοράζει οτιδήποτε. Αρά μην υποστηρίζει την επιλογή του με μπαρούφες και υποτιμώντας τους άλλου.

Υ.Γ. 2. Συγκρίνεις κινητό του 2016 (oneplus 3) με του 2019 (S10+) και θέλεις να το πάρουμε στα σοβαρά?

Δηλαδη οντως πιστευεις οτι 1+3 και s7 edge προσφερουν την ιδια εμπειρια? Ακομα και το s6 edge που ειχε η αδερφη μου ειχε καλυτερη οθονη απο το 1+3.

Ωραιο το dxomark, αλλα δεν ειναι αξιοπιστο ;)

Οσο για την υποστηριξη android, ολα καλα με το 3αρι μεχρι που η Oneplus εβγαλε το 5αρακι και οι υποσχεσεις ξεχαστηκαν (ειχε γινει αναφορα οτι καθε μηνα 2 beta και 1 stable. Μετα το 5αρι αν βλεπαμε καθε 2 μηνες beta καλα ηταν. Επισης, αργησε να παρει android 9, παρολο που δεν εχει και πολυ δουλεια το oxygen os, σχεδον 1 χρονο).

Επισης για καποιο λογο κολλας στην τιμη. Εγω ειχα να δωσω για το s10+ και το πηρα με οτι καλυτερο προσφερει. Αν σου κανει εσενα το mi9, καλως. Αλλα οχι να μου λες οτι ειναι ισαξια.

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να βλεπω το Α70 ειναι απλα με καποιες αλλαγες εσωτερικα επεξεργαστη 5G  καμερες που σε καμια περιπτωση δεν αξιζει να δωσεις 750 ευρω σε σχεση με τα 300 και κατω που εχει το εξαιρετικο Α70..Στα 500 ευρω θα ηταν καλη επιλογη αλλιως πας σε ναυαρχηδες αλλες με τα μισα λεφτα και εισαι και τουμπανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, overpower είπε

Δηλαδη οντως πιστευεις οτι 1+3 και s7 edge προσφερουν την ιδια εμπειρια? Ακομα και το s6 edge που ειχε η αδερφη μου ειχε καλυτερη οθονη απο το 1+3.

Ωραιο το dxomark, αλλα δεν ειναι αξιοπιστο ;)

Οσο για την υποστηριξη android, ολα καλα με το 3αρι μεχρι που η Oneplus εβγαλε το 5αρακι και οι υποσχεσεις ξεχαστηκαν (ειχε γινει αναφορα οτι καθε μηνα 2 beta και 1 stable. Μετα το 5αρι αν βλεπαμε καθε 2 μηνες beta καλα ηταν. Επισης, αργησε να παρει android 9, παρολο που δεν εχει και πολυ δουλεια το oxygen os, σχεδον 1 χρονο).

Επισης για καποιο λογο κολλας στην τιμη. Εγω ειχα να δωσω για το s10+ και το πηρα με οτι καλυτερο προσφερει. Αν σου κανει εσενα το mi9, καλως. Αλλα οχι να μου λες οτι ειναι ισαξια.

Έχεις δίκιο για την αξιοπιστία του Dxomark... όπως και για τα Benchmark. Είναι γνωστό ότι ο κολοσσός Xiaomi στήνει τα αποτελέσματα απέναντι στην οικογενειακή μικρή επιχείριση Samsung.

Και 1ον εχω τα χρήματα να πάρω Samsung (και μάλιστα καινούριο και όχι μεταχειρισμένο στα 630 ευρώ) αλλά έχω και το κριτήριο τελικά να επιλέξω το Xiaomi και 2ον ναι στο λέω ότι είναι ισάξια. Γιατί αν το συγκρίνεις κανονικά με το Xiaomi mi9t pro τότε το Samsung είναι κατώτερο.

Επεξ/σία από kwnssk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, vaskor είπε

Σαπάκι;

Τι κάνεις εσύ με το κινητό και δε σου είναι αρκετό το σαπάκι ο Exynos δηλαδή;

Επεξεργασία βίντεο και ταυτόχρονα σχέδιο;

Ηρεμήστε λίγο με τα σχόλια. Μιλάμε για θαύματα τεχνολογίας και εσείς μιλάτε με ορολογία καφενείου...

Σχόλια της πλάκας για να το παίξεις έξυπνος.

Της πλάκας Αστειο μνμ ειναι το δικό σου.... 

 

 

Καλως η κακως το παρόν και το μελλον του mobile ειναι τα games.... Και ναι ακομα και για τα μετριων απαιτησεων σημερινα games τα exynos αποδεικνυονται σαπακια..... 

 

 

Δες και το utube βιντεο του note 10 plus του techmaniacs με την καθετη μειωση της αποδοσης του exynos πανω στο πεντάλεπτο λογω throttling 

 

 

 

1200 € κινητο με επεξεργαστή σαπακι

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, overpower είπε

Δηλαδη οντως πιστευεις οτι 1+3 και s7 edge προσφερουν την ιδια εμπειρια? Ακομα και το s6 edge που ειχε η αδερφη μου ειχε καλυτερη οθονη απο το 1+3.

Ωραιο το dxomark, αλλα δεν ειναι αξιοπιστο ;)

Οσο για την υποστηριξη android, ολα καλα με το 3αρι μεχρι που η Oneplus εβγαλε το 5αρακι και οι υποσχεσεις ξεχαστηκαν (ειχε γινει αναφορα οτι καθε μηνα 2 beta και 1 stable. Μετα το 5αρι αν βλεπαμε καθε 2 μηνες beta καλα ηταν. Επισης, αργησε να παρει android 9, παρολο που δεν εχει και πολυ δουλεια το oxygen os, σχεδον 1 χρονο).

Επισης για καποιο λογο κολλας στην τιμη. Εγω ειχα να δωσω για το s10+ και το πηρα με οτι καλυτερο προσφερει. Αν σου κανει εσενα το mi9, καλως. Αλλα οχι να μου λες οτι ειναι ισαξια.

Φιλε συμφωνουμε οτι ο καθενας παιρνει αυτο που μπορει και θελει και δεν κανουμε κουμαντο στην κριση κ στην τσεπη κανενος, αλλα μην θεωρεις δεδομενο με την τελευταια σου προταση οτι ειναι ισαξια η απαραίτητα καλύτερο το s10, αυτο μπορει να ισχυει για τις αναγκες σου οχι ομως γ ολους οπως κ για μενα. Εγω για να σου δωσω να καταλαβεις δουλευω αρκετα damonps2 και τα fps που εχω με τα δυνατα xiaomi και oneplus ειναι καπου στα διπλασια απο τα δυνατα samsung οποτε για τις δικες μου αναγκες ειναι οχι λιγο αλλα πολυ υποδεεστερα τουλαχιστον τα exynos που έρχονται Ευρωπη. Αυτο στο λεω τελειως φιλικα και χωρις κομπλεξ γιατι δοξα τον Θεο εχω την οικονομικη δυνατοτητα να επιλεξω το κινητο που θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...