Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Lap top toshiba


Souljam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, giannis bizios είπε

Δεν ειναι δικο μου το λαπ τοπ , ειναι φιλου που ο μικρος του , του το κλειδωσε με κωδικο οποτε μου ζητησε φορματ και επιστροφη στα παλια !

Εγω θα σου ελεγα να του πεις να κρατήσει τα 10αρια, ακομα κι αν χρειαστεί να τα περάσεις πάλι. Επισης φτιαξε του εσυ τον κωδικο και μετά να το πει στον μικρο και αν τον αλλαξει (τον κωδικό) να το δώσει για υιοθεσία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannis bizios είπε

Δεν ειναι δικο μου το λαπ τοπ , ειναι φιλου που ο μικρος του , του το κλειδωσε με κωδικο οποτε μου ζητησε φορματ και επιστροφη στα παλια !

δηλαδή αν κατάλαβα καλά  ο μικρός εκανε χρηση του λαπτοπ  μπήκε στη διαχείριση λογαριασμών  και άλλαξε  τον  Κωδικό Διαχειριστή  ή   λογαριασμός Microsoft  ? !!!!!!!!!!!!!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, RTW4ever είπε

1. Μπαίνεις στα 10 με τον κρυφό λογαριασμό Administraror.

2. Αλλάζεις κωδικό στον λογαριασμό χρήστη.

3. Πρόβλημα λύθηκε.

Ναι. με την προϋπόθεση ότι θα είναι ήδη ενεργοποιημένος ο λογαριασμός. Αν αναφέρεσαι στο hack με την διευκόλυνση πρόσβασης για να ανοίξεις cmd σαν διαχειριστής, δεν πιάνει στα 10άρια εδώ και δύο-τρία χρόνια. Αν είναι κάτι άλλο δώσε τον τρόπο.

Όπως και να 'χει, ο πιο απλός τρόπος είναι να γίνει reset στα windows και να διαγραφούν τα πάντα. Παρακάτω βίντεο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, micos000 είπε

Ναι. με την προϋπόθεση ότι θα είναι ήδη ενεργοποιημένος ο λογαριασμός. Αν αναφέρεσαι στο hack με την διευκόλυνση πρόσβασης για να ανοίξεις cmd σαν διαχειριστής, δεν πιάνει στα 10άρια εδώ και δύο-τρία χρόνια. Αν είναι κάτι άλλο δώσε τον τρόπο.

Όπως και να 'χει, ο πιο απλός τρόπος είναι να γίνει reset στα windows και να διαγραφούν τα πάντα. Παρακάτω βίντεο.

Νομίζω ότι μιλάμε για το ίδιο πράγμα και την τελευταία φορά που το δοκίμασα, δούλεψε μια χαρά. Πρέπει να ήταν πριν ένα χρόνο περίπου.

Μου κίνησες την περιέργεια τώρα και θα το δοκιμάσω μόλις βρω χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια... δυστυχως συμβαινουν ολα τα παραξενα σε εμενα ενω ημουν πεπεισμενος οτι δισκακι θα τα καταφερω , εκανα αμαν τον κοσμο να βρω αδειο dvd και το ισο επιλεγω μπουτ απο εκει ... μαυριζει η οθονη και με ξαναγυρναει στην επιλογη δισκου εκκινησης ... πραγματικα δεν το εχω ξαναπαθει αυτο...τι να πω ειμαι καντεμης..τωρα και ενα στικακι με το rufus και επανερχομαι!

5 λεπτά πριν, giannis bizios είπε

Καλησπερα παιδια... δυστυχως συμβαινουν ολα τα παραξενα σε εμενα ενω ημουν πεπεισμενος οτι δισκακι θα τα καταφερω , εκανα αμαν τον κοσμο να βρω αδειο dvd και το ισο επιλεγω μπουτ απο εκει ... μαυριζει η οθονη και με ξαναγυρναει στην επιλογη δισκου εκκινησης ... πραγματικα δεν το εχω ξαναπαθει αυτο...τι να πω ειμαι καντεμης..τωρα και ενα στικακι με το rufus και επανερχομαι!

Καμια τυχη κ με rufus ! δοκιμαζω αλλο iso δεν παιζει κατι δεν παει καλα !

70682607_586518825085871_9041104310691168256_n.jpg

42 λεπτά πριν, giannis bizios είπε

Καλησπερα παιδια... δυστυχως συμβαινουν ολα τα παραξενα σε εμενα ενω ημουν πεπεισμενος οτι δισκακι θα τα καταφερω , εκανα αμαν τον κοσμο να βρω αδειο dvd και το ισο επιλεγω μπουτ απο εκει ... μαυριζει η οθονη και με ξαναγυρναει στην επιλογη δισκου εκκινησης ... πραγματικα δεν το εχω ξαναπαθει αυτο...τι να πω ειμαι καντεμης..τωρα και ενα στικακι με το rufus και επανερχομαι!

Δοκίμασα και άλλο iso και δυστυχώς τίποτα .... έκανα αυτό που δείχνει το βίντεο ... δοκίμασα αρχικά την αποκατάσταση από τον κατασκευαστή  που μου έβγαλε αυτή την επιλογή και ουσιαστικά μου φορμάρε τον σκληρό και ούτε τα δέκα ξεκινάνε !!! Μιλάμε για γλέντι ! Έτσι μου έρχεται να βγάλω τον σκληρό να τον βάλω στο πισι μου και να περάσω λογισμικό ...

Επεξ/σία από giannis bizios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ... πάμε , έβγαλα τον σκληρό του λαπτοπ κούμπωσα αυτόν στο σταθερό πισι μου , πέρασα windows 7 από στικάκι το οποίο στο λαπτοπ έβγαζε την παραπάνω εικόνα ενώ στο πισι τρέχει κανονικά , ξεκούμπωνω από το σταθερό βάζω λαπτοπ ξεκινάει δείχνει το λογκο των 7 και βαράει bsod... ενώ στο σταθερό ο νεοεγκατασταθεις σκληρός μπουταρει κανονικά ... deal with that now 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giannis bizios είπε

ενώ στο σταθερό ο νεοεγκατασταθεις σκληρός μπουταρει κανονικά ... deal with that now 

sysprep     ξαναβαλε το δίσκο στο pc που έκανες την εγκατάσταση Αφού φορτώσουν τα windows και δεις ότι είναι εντάξει δοκίμασε να κάνεις sysprep  Εγώ το έκανα ακολουθώντας τα παρακάτω :
c:\windows\system32\sysprep\sysprep
διπλό κλικ στο sysprep 
Στο system cleanup action  αφήνεις αυτό    Enter System Out-of-Box Experience (OOBE)
τσεκάρεις το  το κουτάκι Generalize
και στο shutdown options  επιλεγεις  shutdown 
πατάς οκ 
Όταν τελειώσει και πάνε όλα καλά και κλείσει το pc  βγάλε το δίσκο και βάλτον στο λαπτοπ μπες σε ασφαλή λειτουργία και όταν τελειώσει κανε επανεκκίνηση κανονικά πέρνα οτι οδηγούς λείπουν και θεού θέλοντος θα είσαι οκ 
περισσότερα     https://www.google.gr/search?q=sysprep+windows+7&oq=sysprep&aqs=chrome.2.69i57j0l3j69i65j0.8163j0j8&client=ubuntu&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, hp8 είπε

sysprep     ξαναβαλε το δίσκο στο pc που έκανες την εγκατάσταση Αφού φορτώσουν τα windows και δεις ότι είναι εντάξει δοκίμασε να κάνεις sysprep  Εγώ το έκανα ακολουθώντας τα παρακάτω :
c:\windows\system32\sysprep\sysprep
διπλό κλικ στο sysprep 
Στο system cleanup action  αφήνεις αυτό    Enter System Out-of-Box Experience (OOBE)
τσεκάρεις το  το κουτάκι Generalize
και στο shutdown options  επιλεγεις  shutdown 
πατάς οκ 
Όταν τελειώσει και πάνε όλα καλά και κλείσει το pc  βγάλε το δίσκο και βάλτον στο λαπτοπ μπες σε ασφαλή λειτουργία και όταν τελειώσει κανε επανεκκίνηση κανονικά πέρνα οτι οδηγούς λείπουν και θεού θέλοντος θα είσαι οκ 
περισσότερα     https://www.google.gr/search?q=sysprep+windows+7&oq=sysprep&aqs=chrome.2.69i57j0l3j69i65j0.8163j0j8&client=ubuntu&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Θα το δοκιμάσω σήμερα ! Ευχαριστώ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, giannis bizios είπε

Λοιπόν ... πάμε , έβγαλα τον σκληρό του λαπτοπ κούμπωσα αυτόν στο σταθερό πισι μου , πέρασα windows 7 από στικάκι το οποίο στο λαπτοπ έβγαζε την παραπάνω εικόνα ενώ στο πισι τρέχει κανονικά , ξεκούμπωνω από το σταθερό βάζω λαπτοπ ξεκινάει δείχνει το λογκο των 7 και βαράει bsod... ενώ στο σταθερό ο νεοεγκατασταθεις σκληρός μπουταρει κανονικά ... deal with that now 

Γιάννη , εφόσον έχεις τη δυνατότητα να βγάλεις το δίσκο του laptop και να τον βάλεις σε άλλο pc , τότε κατέβασε το πρόγραμμα WintoHDD που είναι δωρεάν και πέρασέ του τα windows 7 με αυτό και μετά ξαναβάλε το δίσκο στο laptop.Το έχω χρησιμοποιήσει πάμπολες φορές το συγκεκριμένο πρόγραμμα και με έχει σώσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, giannis bizios είπε

Λοιπόν ... πάμε , έβγαλα τον σκληρό του λαπτοπ κούμπωσα αυτόν στο σταθερό πισι μου , πέρασα windows 7 από στικάκι το οποίο στο λαπτοπ έβγαζε την παραπάνω εικόνα ενώ στο πισι τρέχει κανονικά , ξεκούμπωνω από το σταθερό βάζω λαπτοπ ξεκινάει δείχνει το λογκο των 7 και βαράει bsod... ενώ στο σταθερό ο νεοεγκατασταθεις σκληρός μπουταρει κανονικά ... deal with that now 

Όταν κάνουμε εγκατάσταση σε άλλο pc τα win βγάζουμε τον δίσκο στην πρώτη επανεκκίνηση. Δεν αφήνουμε να μπει στα win γιατί έτσι θα στήσει τις συσκευές του pc που είναι κουμπωμένος ο δίσκος. Μια άλλη λύση, τώρα που έγινε έτσι, είναι να μπεις στο λάπτοπ σε ασφαλή λειτουργία. Συνήθως έτσι στρώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2019 στις 9:56 ΠΜ, micos000 είπε

Όταν κάνουμε εγκατάσταση σε άλλο pc τα win βγάζουμε τον δίσκο στην πρώτη επανεκκίνηση. Δεν αφήνουμε να μπει στα win γιατί έτσι θα στήσει τις συσκευές του pc που είναι κουμπωμένος ο δίσκος. Μια άλλη λύση, τώρα που έγινε έτσι, είναι να μπεις στο λάπτοπ σε ασφαλή λειτουργία. Συνήθως έτσι στρώνει.

Επιτέλους σωθήκαμε !!! Νικητής είναι ο κύριος που πρότεινε το wintohdd !!!! 

Νενικηκαμεν !!! Ευχαριστώ παρά παρά πολύ όλους σας για τον χρόνο κ τον κόπο σας !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτος με το sysprep νικητης θα ηταν αμα εκανες οτι σου ελεγε........ και στο δισκο αν εβγαζες sata controller και λοιπους system drivers και τον εβαζες στο καινουργιο πισι............ παλι νικητης θα ησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2019 στις 10:50 ΠΜ, M@dB0x είπε

Και αυτος με το sysprep νικητης θα ηταν αμα εκανες οτι σου ελεγε........ και στο δισκο αν εβγαζες sata controller και λοιπους system drivers και τον εβαζες στο καινουργιο πισι............ παλι νικητης θα ησουν.

Καλησπερα φιλε ναι πιθανο να ειναι και αυτος ΄'νικητης'΄ μιας που χρησιμοποιησα αυτο τον ορο για να αστειευτω πρωτον και δευτερον δεν μπηκα στην διαδικασια να ξαναβγαλω σκληρους τον κουμπωσα σε μια θηκη  εξωτερικα και το προχωρησα.

 

thanks παντως για τον σχολιασμο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...