Προς το περιεχόμενο

Εγγύηση 130€ στη ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Στους ιδιώτες είναι χωρίς εγγύηση ?

Οι ιδιώτες είναι χωρίς εγγύηση αν κάνει πάγια εντολή με πιστωτική ή τραπεζικό λογαριασμό. Αν δεν κάνεις πάγια εντολη την πληρώνεις θες και δεν θές!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, petran91 είπε

Εμείς πέρσι τον Μάρτιο για σύνδεση στην ΔΕΗ πληρώσαμε εγγύηση 25€ για μονοφασικό. Άλλαξε από τότε?

Ναι λιγο μετα αλαλξε .Ηταν 0,50 ευρω ανα τετραγωνικο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, runner1960 είπε

Στην elpedison έδωσα 100 ευρώ εγγύηση.

 Και γω αλλά όταν έβαλα πάγια εντολή μου επιστράφηκε το ποσό. 

 

Βάλτε πάγια ρε παιδιά να ξεμπερδεύετε εκτός και αν είστε του κινήματος δεν πλερώ, μου χρωστάνε που ζω και αναπνέω εδώ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Ωραια λογικη.... δεν ειναι λογαριασμος αρα χανεις τα χρηματα σου γιατι περασαν χρονια...

την αναλογη αξια σημερα με τοτε, θα ηθελα να παρω. Αυτονοητο ακουγεται

Πολύ καλή η λογική σου, με ένα μικρό σφάλμα.

Αυτονόητο θα ήταν η εγγύηση που έχεις πληρώσει να αυξάνεται σταδιακά για να φτάσει στην "ανάλογη αξία" σήμερα. Δεν έγινε και η ΔΕΗ είχε αποδεχθεί να είναι εξασφαλισμένη με "4 γλειφιτζούρια". Εφόσον λοιπόν δεν έγινε με τη ΔΕΗ να παίρνει το ρίσκο, το μόνο αυτονόητο είναι εσύ στη διακοπή να πάρεις πίσω ακριβώς το ποσό που έδωσες στην έναρξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς κάποιοι θα κάνουν οτιδήποτε μπορούν  (πιστεύω ότι σύντομα θα καταργήσουν  και το 5% επιστροφή) να μας οδηγήσουν στους ιδιώτες.

όταν ξεπουληθεί η ΔΕΗ τότε θα δούμε πραγματικές τιμές που ούτε τις φανταζόμαστε.Ευτυχώς είμαστε κάποιοι παλιοί και γραφικοί  να μας πω που είμαστε κολλημένοι με τη ΔΕΗ όπως και με τα μαύρα παπούτσια που πάνε με όλα και την κρατάμε σε λειτουργία.:P

Να δούμε πόσο θα αντέξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Δυστυχώς κάποιοι θα κάνουν οτιδήποτε μπορούν  (πιστεύω ότι σύντομα θα καταργήσουν  και το 5% επιστροφή) να μας οδηγήσουν στους ιδιώτες.

όταν ξεπουληθεί η ΔΕΗ τότε θα δούμε πραγματικές τιμές που ούτε τις φανταζόμαστε.Ευτυχώς είμαστε κάποιοι παλιοί και γραφικοί  να μας πω που είμαστε κολλημένοι με τη ΔΕΗ όπως και με τα μαύρα παπούτσια που πάνε με όλα και την κρατάμε σε λειτουργία.:P

Να δούμε πόσο θα αντέξουμε.

Το 10% συνεπειας ηταν πολυ ετσι κι αλλιως καλο ηταν οσο κρατησε. 

Με τις αυξησεις στην KWh διαφωνω. Αλλα η Δεη ειναι ζημιογονα κανουν οτι μπορουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Το 10% συνεπειας ηταν πολυ ετσι κι αλλιως καλο ηταν οσο κρατησε. 

Με τις αυξησεις στην KWh διαφωνω. Αλλα η Δεη ειναι ζημιογονα κανουν οτι μπορουν. 

Ναι αλλά αυτό κρατούσε πολλούς συνδρομητές στη ΔΕΗ από τη στιγμή που οι άλλοι σου λένε τιμή κιλοβατώρας 15-20 και 30% κάτω από τη ΔΕΗ άσχετα αν σου βάζουν και κάποιο πάγιο γιατί και πάλι κερδισμένος βγαίνεις από την τιμή κιλοβατώρας της ΔΕΗ από τη στιγμή που χάνεις την επιστροφή.

Αλλά ο κόσμος βλέπει το τυρί δε βλέπει τη φάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chill είπε

 Και γω αλλά όταν έβαλα πάγια εντολή μου επιστράφηκε το ποσό. 

Βάλτε πάγια ρε παιδιά να ξεμπερδεύετε εκτός και αν είστε του κινήματος δεν πλερώ, μου χρωστάνε που ζω και αναπνέω εδώ κλπ

Το ξέρω, και θα βάλω σύντομα την πάγια εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ναι αλλά αυτό κρατούσε πολλούς συνδρομητές στη ΔΕΗ από τη στιγμή που οι άλλοι σου λένε τιμή κιλοβατώρας 15-20 και 30% κάτω από τη ΔΕΗ άσχετα αν σου βάζουν και κάποιο πάγιο γιατί και πάλι κερδισμένος βγαίνεις από την τιμή κιλοβατώρας της ΔΕΗ από τη στιγμή που χάνεις την επιστροφή.

Αλλά ο κόσμος βλέπει το τυρί δε βλέπει τη φάκα.

Η ΔΕΗ εχει χρεωκοπησει. Θελει προγραμμα διασωσης και ισως ιδιωτικοποιηση μετα. Οποτε ΔΕΗ ξεΔΕΗ, ολες οι εταιρειες ηλεκτρισμου ιδιωτικες θα ειναι.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Ναι καλα, 2-3€  δωσαν, γιατι ειχε πληρωσει σε δραχμες πριν 40 χρονια.. τοσα θα παρεις και συ σε 40 χρονια. ενα γλειφιτζουρι :) 

Βασικά τώρα που το λες, πρέπει να πάω να ζητήσω την αξία που πλήρωσα συν τον πληθωρισμό

Έτσι για το γαμωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cacofonix-3 είπε

Βασικά τώρα που το λες, πρέπει να πάω να ζητήσω την αξία που πλήρωσα συν τον πληθωρισμό

Έτσι για το γαμωτο

Οταν το κανεις, πες μου πως το εκανες και τι πηρες, για να παω και εγω αν αξιζει.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Οταν το κανεις, πες μου πως το εκανες και τι πηρες, για να παω και εγω αν αξιζει.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ο λογαριασμός είναι στο όνομα της μητέρας μου και δεν έχω κανένα αποδεικτικό συμβολαίου κλπ.

Αλλιώς το είχα κάνει από πέρυσι που πήγα στο Αέριο Αττικής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...